Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Holnap érkezik a...

SÜRGŐS! Holnap érkezik a következő kis kutyus hozzánk, hogyan mutassam be a már meglévő nagy kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 éves Golden Retriever kan kutyám és holnap érkezik hozzá egy 8 hetes szintén Golden Retriever kan kutyus :) Nagyon kedveljük ezt a fajtát :) A kérdésem a következő: Hogyan mutassam be a nagynak a kicsit, vagy fordítva? Kicsit aggódom, igaz a kutyám nem bántott eddig senkit viszont azt nem tudom, hogyan fog rá reagálni. Mit tanácsoltok Nekem, mi a tapasztalataitok? Hogyan csináljam?


2014. aug. 10. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ne a házatok területén találkozzanak először, hanem egy független helyen, akár az utcán, mi is így oldottuk meg. Sétáltak kicsit, nem volt semmi, bementünk, el lettek engedve, aztán onnantól kezdve saját maguk intézkedtek. Bár a mi kutyánk, amelyik hamarabb megvolt, annyira jámbor, igazából totál nem izgatta, hogy van ott még valaki. Néha-néha odakapott neki, de ez normális.
2014. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De azt nem tudom, hogy a te kutyusod hogyan fog reagálni, idővel biztosan megszokja majd, főleg ha írtad, hogy nem balhézott még. Sok sikert!:)
2014. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egyszer már találkozott egy picit tacskóval ő a kertünkben volt,mert ide hozta barátnőm. A kutyám totál rá volt kattanva nyálazta meg csóválta a farkát de mivel nem tudtam, hogyan reagál ha elengedem ezért mindig fogtam mert féltem, hogy nem figyel és ráül vagy megtapossa szegényt :)

2014. aug. 10. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:

" Kicsit aggódom, igaz a kutyám nem bántott eddig senkit viszont azt nem tudom, hogyan fog rá reagálni."

Hát ebben az esetben ne otthon találkozzanak, hanem semleges helyen.

Egyébként ha a nagynak úgy mutatod be a kicsit, hogy azt a szerencsétlent fojtja a nyakörv, akkor nem csoda, hogy "túlspilázza". Na, akkor rátaposhat. (bár azt egy goldi túléli :))

2014. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. aug. 10. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutya megérkezik. Te leteszed az udvarra és figyeled, mit tesz a nagykutya. Ha nem megfelelően akar a kicsivel bánni, rászólsz. Remélhetőleg az idősebb hallgat rád. Bár nem értem, hogyan lehet bevállalni még egy kutyát, amikor a nagyobbal sem vagy képes megfelelően bánni. Miért is nem bíztál a kutyádban, amikor a vendégkutya nálatok volt? Ennyire nem ismered még? Akkor hogyan fogod a két kutyát kezelni?
2014. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6-hoz csatlakozom én is. A nem megfelelő reakciókat tiltani kell, a megfelelőeket hagyni, és ennyi. Kölyköt csak igazán elmebeteg kutyák bántanak szándékosan, a tiéd meg valószínűleg nem az.

Viszont remélem, fel vagytok készülve az ivartalanításra, mert két ivaros felnőtt kan nem lesz egy életbiztosítás. És hát igen, jó lenne, ha lenne valami fogalmatok a kutyanevelésről, mert ez így elég lutri szituáció. Azt sem értem, hogy ez miért "sürgős", miért nem jutott eszetekbe már akkor, amikor eldöntöttétek, hogy lesz még egy kutyátok (ami remélem, nem ma este volt), hogy mégis mit fogtok kezdeni a két kutyával együtt.

2014. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
séta közben hogy reagál a többi kutyára? (parkban, játszótéren, kutyafuttatóban)
2014. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 séta közben... "egyszer találkozott egy tacskóval, mert elhozta a barátnőm" szerinted sétáltatva van ez a kutya?
2014. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
erre utalt a kérdésem is...
2014. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!