Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetése: egy sikeres...

Kutya fedeztetése: egy sikeres fedeztetés után minden petesejt megtermékenyül?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege hogyha fajtatiszta kutyával akarom pároztatni a kutyámat elég csak addig vigyázni rá amig el nem viszem fedeztetésre vagy utána is vigyáznom kell nehogy más kutya is érvényt szerezzen ?

2014. aug. 19. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
úgy érzem ezt a kérdést te direkt csak provokáció keltésre írtad ki. Elég labilis idegrendszerrel rendelkezel, ha 1-2 szón így felhúzod az agyad, vagy direkt ez volt a cél.
2014. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

nem húztam fel magam , miből gondolod hogy felhúztam voln, mindösze konkrét határozott választ írok a hozzászólásokhoz. Ami esetleg dühít az a tenyéstők álltal kimostt fejek akikszaporítónak hívják azt a embert aki szabadon nem bezárva tartja kutyáját , és ha tüzel , és párosodik akkor megfelelő tápokkal eteti kutyáját és az utódokat elajándékozza.

ez azért fáj a tenyésztőknek mert a tenyészállatok 200 000 ft nél kezdődnek és ha van olyan aki a szomszédainak ajándékozza a kuytusokat akkor azzal is kevesebb ember fog iadni egy havi fizetést kutyára és ez a tenyésztőnek kerestvisszaesést okoz. Nekem egészséges a németjuhászom , és a kanom is keverék, kiegyensulyozott , és olyan inteligens hogy az néha mr megnehezíti az életemet , és ha ezek a kuytusok öregek lesznek tuti hogy az utódaikat hagyom amjd meg és nem veszk labradort 200 000 ért tenyésztőtő. és bizony ez a tenyéstőnek fáj

2014. aug. 19. 13:42
 13/23 A kérdező kommentje:
ja és még valami én nem támogatom a valósi szaporítást ahol nagy értékű kistestű kutyák élnek nyulketrecbe és csak a fialtatás miatt tartják ezeket a valóban kényes orvosi vizsgálatokat igénylő fajtákat . A MUNKAKUTYA MÁS KATEGÓRIA
2014. aug. 19. 13:43
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Háháháh!

Figyu kérdező tedd azt! Csinálj magadnak korcsokat! Senki nem írta hogy ne tedd, a te dolgod!

Az viszont fix hogy az az ember aki kiállításraversenyekre, meg dolgolzni akar egy nj. t, tutira, nem fog tőleg korcsot ,, szerezni'' !

Mint ahogy én se. Én pár év múlva munkavonolú tiszta fekete nj. fogok venni TENYÉSZTŐTŐL rohadtul nem érdekel mennyibe kerül! Nekem munkára fog kelleni, és a tenyésztő GARANCIÁT vállal az öröklött betegségekre.


Jaah! Amúgy tévedsz a jellemmel kapcsolatban! Én kutyás helyen dolgozok két saját kutyával. Plusz van egy céges nj. Az nj. töketlen, mégis fog kutyára emberre. A saját szukám is ivartalan, és ugyanolyan a jelleme mint a műtét elött ill. kissé fogósabb is lett legyen az másik állat vagy idegen ember.

2014. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj.

" keverék lévén nincsenek genetikai betegségei"

Ez nem igaz. Keverék kutyának is lehetnek genetikailag prediszponált betegségei. Hozzá a német juhászra azt állítod, hogy egészséges fajta, nos, nem az.

Hallottál már a degeneratív myelopátiáról? Ez a betegség például a német juhászkutyáknál fordul elő legnagyobb arányban, de más kutyafajtákban pl. a skót juhászkutyákban is megvan a genetikai prediszpozíció rá. Honnan tudom? Onnan, hogy egy DM-es skót juhászkutyám volt, akit májusban vesztettem el és már az anyja is ebben szenvedett, továbbá még két német juhász keverék kutyát ismerek (az egyik német juhász-skót juhász keverék), akiknél ez kialakult, és ez csak a közvetlen ismeretségi köröm. Van pluszban rengeteg külföldi ismerősöm, akik német juhászukkal, keverékükkel, vagy más fajtájú kutyájukkal átélték vagy átélik ezt éppen.

Másrészt, ha a kutya minden tüzeléskor bepárosodik, az nem nevezhető egészségesnek, és ne hivatkozz a farkasra, mert egy farkasfalkában egy csomó nőstény egyed egyáltalán nem párosodik tüzeléskor. Nem vagyok tenyésztő, de tapasztalom, hogy maga a tüzelés is megviseli a szukák szervezetét (24 éve szukás gazdi vagyok), illetve a vemhesség és a szülés, a kölykök felnevelése ugyancsak. Utóbbit nem a saját szukáimon tapasztaltam, hanem tenyésztő ismerőseimén. Nem véletlenül szoktak kihagyni egy tüzelést két fialtatás között.

Ha te nem akarod elzárni, vagy arra az időre máshol (másnál) elhelyezni egyik kutyádat sem, akkor nincs módja annak, hogy megakadályozd, hogy a kanod befedezze a szukád, ergo egymás után fogod "gyártani" a keverék almokat. Ez pedig kimeríti a szaporítás fogalmát. Lehet, hogy szerencséd lesz és a szukád minden almot egészségesen világra hoz, lehet, hogy nem. Lehet, hogy jó helyre oda tudod adni az összes kölyköt, lehet, hogy nem.

A tenyésztők, az igazi tenyésztők nem nyerészkednek, hanem felelősséget vállalnak. Például azt a kölyköt, akit most vettem egy hete, leszűrették minden lehetségesre, úgy mint szembetegség, vesebetegség, genetikai szűrés DM-re és mdr1-re, ami a gyógyszerérzékenység génje, így tudom, hogy ő például gyógyszerérzékeny. Ennek a tudásnak hiányában egy olyan gyógyszer, amely más kutyákat megment, őt meg is ölheti. A tenyésztőnk folyamatosan segít, ellát tanáccsal, és így tovább. Utóbbiakat persze te is meg tudod csinálni, de nehéz lesz úgy, ha nem vagy kellőképp informálódva, és szerinted a "kutya majd elintézi" meg "keveréknek nem lehet genetikai betegsége".

Mindenesetre az eredeti problémára visszatérve, csak úgy tudod megelőzni, hogy a kanod bepározza a szukádat, ha a tüzelés teljes időtartamára hathatósan szeparálod őket.

2014. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
most képzelj el egy bezárt tüzelő szukát és egy udavrban egy malamut skójuhász kaukázusi németjuhász keverékkel . megenné a rácsot is utána. amugy meg olyan jámbor hogy bárkinek odadanám csak a konyhasarokba ülne éhségsztrájkban , mert a kanom olyan , ha nem tetszik neki valami éhségsztrájkol még a bélszint sem eszi meg , próbáltam
2014. aug. 19. 14:13
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy zárd be, hanem, hogy szeparáld, igen, pl. a kant odaadod valahova. Éhségsztrájkolni csak egy darabig fog, pár nap koplalás után (ha nem érzi az orra előtt a tüzelő szukát, ami eltereli a figyelmét) életbe lép a létfenntartási ösztön. Vagy te hallottál már olyan egészséges kutyáról, amelyik halálra éheztette magát? Mert én még nem.
2014. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy tényleg léteznek ilyen emberek, mint te.

Persze a rohadt nyerészkedő tenyésztők találták ki az összes létező genetikai betegséget, és ha jól tudom a háttérben megbújik egy titkos cionista mozgalom is...

Jártál már valaha is menhelyen? Belenéztél azokba a szomorú, reményvesztett szemekbe akik az életüket élik le egy-egy ketrecbe bezárva az olyanok miatt, mint te?

Gondolom nem, mert nem hangoztatnád a baromságaidat ilyen lelkesen mindenkinek...

2014. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6014386-hogy-..


Ez ugyanaz a kérdező. Provokál, tiszta sor.

2014. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%
Attól, hogy ivartalanítod, kevésbé lesznek jó házőrzők! Nyugodtan ivartalaníttasd őket, mert egy csomó betegséget megelőzöl vele! Nagybátyámnak két ivartalanított német juhásza van, és egy hatalmas területet őriznek - gond nélkül.
2014. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!