Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutya előtt...

Igaz az, hogy a kutya előtt nem szabad ott hagyni a játékait, mert a kutyának "nincs tulajdona"?

Figyelt kérdés

Csak érdekel a dolog, hogy ki hogy látja, nem tudom hol olvastam vagy hallottam már ezt.


Tehát: Játék csak akkor van elől, ha a gazdi is játszik, utána pedig nincs?



2014. aug. 19. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk ez nem így van, illetve csak bizonyos játékok nincsenek elöl.
2014. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyának igenis van tulajdona! Mert ha nincs, az egyenlő azzal, hogy a te tulajdonodat is az övének fogja venni, és azt kezdi el rágcsálni. A kutyának is kell hagyni valamit ami csak az övé! Persze ez nem jelenti azt, hogy a kutya tulajdonához mi nem nyúlhatunk, mert akkor a kutya átrendezi a rangsort, úgy hogy a maga javára tudja fordítani. Úgy fogja venni, hogy ő előbb áll az embernél, és megpróbál uralkodni a gazdáján. Tehát szerintem a kutyának van tulajdona, de a gazdának feltétlenül úgy kell tudnia ahhoz hozzányúlni, hogy a kutya ne morogja le, és ne bántalmazza, de mindeközben, meg kell őrizni a mi "hatókörünket" amihez ha azt mondod a kutyának TILOS hozzányúlnia, akkor az úgy is legyen!
2014. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.- Örülök :) Nálunk is így van, hogy a "kedvencek" elöl vannak, a többi pedig elrakva. :)


2.- Teljesen egyetértek veled, szerintem is kell a kutyának hagyni "ennyi" teret.

2014. aug. 19. 11:32
 4/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nincs tulajdona...de a játék előtte van...az én tulajdonom, de használhatja, akár egész nap... Nem az a lényeg h előtte van, vagy nincs, hanem az, hogy a kutya tisztában van-e azzal, hogy mi a tied, és mi az övé, és h ki a főnök...ha igazi vezér vagy, akkor az is maradsz, még akkor is ha előtte vana játék, vagy előtted megy ba az ajtón..ha meg nem...talán segítenek ezek a trükkök, de megoldani nem fogják a helyzetet.
2014. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Igenis van tulajdona. Ha elveszed tőle az olyan mintha ő venné el tőled. És ha lesz alkalma rá meg is fogja tenni ha elveszed tőle a dolgait. de ha nem veszed el tőle akkor szerintem nem lesz semmi baj legalább tud majd játszani
2014. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ,hogy a "szakértők" ezt hogy gondolják, de én mint boldog kutyatulajdonos úgy érzem, a kutyámnak szüksége van arra, hogy valami az övé legyen. Övé a tányérja, övé a párnája és övé a kis labdája is, amihez akkor nyúl, amikor akar. Cserében viszont nem nyúl a saját dolgaimhoz. Az egyik kutyám pl. csak úgy tudja kifejezni az örömét amikor jön valaki, hogy elkezdi marcangolni a labdáját. Nem értek egyet eleve azzal, hogy a kutya csak akkor játszhat, ha én is benne vagyok. Ők nem digitális eszközök, amiket csak akkor veszek elő, amikor ráérek, addig meg üljenek a sarokban. Sokszor napközben is előveszi a labdáját és elhurcolja a kapuig meg vissza, vagy próbálja rávenni a másik kutyát a labdázásra, megvannak a saját kis módszereik, hogy pl. a másiknak meg kell próbálni elvenni tőle. Ez is azt bizonyítja, hogy bár primitíven is, de saját maguk képesek játék stratégiákat kitalálni. Ebből kifolyólag azt gondolom, hogy ezt nem szabad elvenni tőlük, mert önállóan is nevelődnek, tanulnak.
2014. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ép ezt mondtam az elején, hogy a játékot akkor használja, amikor akarja... az enyém is sokszor így fejezi ki az örömét, ha a játékát rágcsálja a vendégek előtt...DE ha én azt mondom, hogy nincs játék, és elveszem tőle, akkor átadja. Csak az a lényeg, hogy tudja, hogy az enyém... nem akarom elvenni tőle, de az enyém...
2014. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Osztom az előzőek nézetét. Tök mindegy, hogy minek hívjuk, a kutya nem fogalmakban él...én tulajdonom, ő tulajdona :D

Van előtte játék, fél évente egyszer viszi 2 métert kb :D Együtt játsszunk gyakorlás közben, vagy csak úgy. Moroghat huzakodás közben, egyéb helyzetben egy szóra átadja a cuccot

2014. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már, de nálunk minden játék náluk van. Akkor tudnak játszani vele amikor akarnak, de bármikor elvehetem tőlük. Akkor ajánlatos elrakni szerintem, ha valami probléma van a kutya-gazda kapcsolattal.
2014. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak olyan kutyáknál fontos betartani, amik ilyen szempontból problémásak és a gazdinak annyi tekintélye sincs, hogy dolgokat elvegyen tőle, vagy hogy leülhessen a saját kanapéjára, stb. Normális esetben a kutya tudja, hogy bármi is van a szájában, ha kérik tőle, oda kell, hogy adja, tehát semmi értelme elzárva tartani a játékokat, mert egyszerűen nincs rá szükség.
2014. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!