Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes Huskyt venni?

Érdemes Huskyt venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkoztam, hogy vennék a családommal egy kutyát. Nagyon szerettem így a huskykat, ezért az lenne a kérdésem, hogy érdemes tartani vagy, hogy miben különbözik egy más kutyától. Eddig volt egy németjuhászom.

2014. aug. 19. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fú a NJ és a husky ég és föld... Az hogy érdemes-e azt csak Te tudhatod, mit tudnál neki biztosítani, milyen az életstílusod? De mindenképp olvass és kérdezősködj gazdiktól, csak úgy vegyél kölyköt, mert ha nem készülsz fel rá, vagy nem neked való a fajta, akkor egy rémálom lesz.. De ellenkező esetben a világ legjobb kutyái :)
2014. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát Erdélyben lakom, közel a Keleti-Kárpátokhoz, ígyhát a terep neki stimmel, meg én nagyon természetjáró vagyok. Olvastam utánuk, meg minden. Az igaz, hogy két külön fogalom a német juhászkutya és a husky. :)
2014. aug. 19. 13:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát attól függ . Akarod télen húzatni magad vele szánkón ???
2014. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A szánkóhúzatás nem feltétele a huskytartásnak :P Persze kétnaponta elengedhetetlen a futás nekik, mert különben rombolnak, de nem feltétlenül szánt kell hízatni velük, persze azt is lehet, de 1 kutyával nem ajánlott, de ott a canicross bikerjöring stb. első voltam
2014. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért nem huzatnám magam a szánkóval, de kifárasztani kilehet itt ahol lakom, meg lenne akivel játszodjon. :)
2014. aug. 19. 13:36
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a legjobb választás, bár Nj után makacsnak tűnhet :D Milyen színűt szeretnél így első( vagy sokadik) ránézésre? :D Első voltam
2014. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát egy fehéret vagy egy fehér-fekete színűt. :)
2014. aug. 19. 13:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Naponta hány órát tudnád mozgatni? Hányszor sétálnátok egy nap? Le tudnád fárasztani fizikailag és agyilag is? Kutyasulival hogy állsz?

A huskyk önállóak, megvan a saját akaratuk, nem lehet tőlük elvárni egy juhászkutya szintű engedelmességet, és hatalmas a mozásigényük, úgyhogy nem valók mindenkinek.

2014. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2. vagoyk és én azért kérdeztem hogy húzatnád-e magad szánkóval, mert én azért vennék. de amúgy így már ahogy írtads szerintem érdemes
2014. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó előttim azért ennyire nem kell túldramatizálni ezt a mozgás kérdést.. Jó igen kell nekik napi séta, 2 naponta kemény futás, de azért egyszer egy nap egy (jó hosszú) séta elég, nem úgy kell elképzelni, h egész nap pörögnek ezerrel.
2014. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!