Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes Huskyt venni?

Érdemes Huskyt venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkoztam, hogy vennék a családommal egy kutyát. Nagyon szerettem így a huskykat, ezért az lenne a kérdésem, hogy érdemes tartani vagy, hogy miben különbözik egy más kutyától. Eddig volt egy németjuhászom.

2014. aug. 19. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nehezen kezelhető kutyák a huskyk. Szökősek, és nehéz megtanítani nekik az alap behívást is,mert alkalmi süketek.Házat sem őriznek. Szánhúzónak valók északon.
2014. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát délelőtt suliba vagyok, de ilyenkor anyum vigyázzna rá, meg a tesóm 12-kor már otthon van ugyhogy ő tudna játszani és én 15-kir legrosszabb esetben jutnék haza. Napi 2 órát legalább tudnék vele játszani, meg sétáltatbi ugyis szeretek kutyákat, ami valószínűleg le is fárasztaná. Hétvégéken szoktunk hegyekbe menni, és ott szerintem a kutya nagyon szeretné, mivel a Husky olyan fajta. Kutyasuli is található vagy 30 km-re. :)
2014. aug. 19. 13:52
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha találkozik eleget más kutyákkal és nem csak pórázon, akkor nem kell kutyasuli.. Igen alkalmi süketek, de csak kamaszkorban mint minden más kutya, és igen is őrzik a házat... Nem fog neki menni az első embernek akire rámutatok, de a területet őrzi és ha kell harap is, ha hívatlan a vendég... Jaj és kedves kérdező küldtem privát üzit :)
2014. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk volt Hysky kutyánk. Úgy van, ahogy a 11-es válaszoló írta. Szökősek, alkalmi süketek és rettenetesen nehezen tanulnak, a mozgásigényükről nem is beszélve. Mi egy hatalmas kertben tartottuk, tehát volt mozgástere, játszottunk és foglalkoztunk vele, mégis elszökött. Ja és harapós is volt, pedig velünk nőtt fel. Nem igazán mondanám gyerekbarátnak. Házat se őrzött, ugatott de ettől függetlenül maximum a látványa tartotta vissza az embereket. Ha valaki kedvesen szólt hozzá, simán beengedte. Rettenetesen hullott a szőre időnként, mi hatalmas zsákokkal szedtük össze. Egyszóval nagyon macerás és időigényes kutya. Ha kutyaiskolába viszitek, ott talán tudnak vele valamit kezdeni. 25 évvel ezelőtt erre még nem nagyon volt lehetőség. Én a helyedben átgondolnám. A német juhásznak teljesen más a mentalitása, szerintem maximum csak a méreteik hasonlítanak.
2014. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es nekem is van husky-m, 3 is, a Te kutyusoddal az lehetett a baj, hogy nem volt lemozgatva, esetleg ha kan volt, nem volt ivartalanítva, vagy a kerítéssel lehetett a gond. A lefárasztás nem ott kezdődik, hogy nagy a kert....
2014. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!