Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskót netről/menhelyről?...

Tacskót netről/menhelyről? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még a héten szeretnénk venni a szüleimmel (lakásba) egy tacskót, menhelyen érdeklődtünk, viszont azok a tacskó-beagle keverékek még csak hat hetesek, hétvégén lehetne őket elvinni. Ez biztonságos lenne?(oltás, chip rendben van)

A másik, ami után érdeklődtünk, egy 9 hetes kölyök, viszont semmi oltása sincs. Ez egyáltalán legális?

Gyors válaszokat várok, előre is köszönöm!



2014. aug. 20. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Kölyök kutyát törvényileg leghamarabb 8 hetesen lehet elválasztani az anyjától.

A menhelyről jó eséllyel egészséges kutyát fogtok kapni, főleg ha rendben vannak az oltásai és a féreghajtása.


A netes, mindenféle papír nélküli kölykökkel nagyon vigyázzatok, könnyen lehet öröklött betegsége, vagy más problémája.

Chip nélkül pl nem is cserélhetne gazdát, ha jól tudom...

2014. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mi is inkább a menhely felé hajlunk :D

(Még jöhetnek válaszok)

2014. aug. 20. 11:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
menhely! szaporítókat nem támogatunk és természetesen nem legális chip és oltás nélkül továbbadni a kutyát!
2014. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz körül a tacskó fajtamentésnél, ott lehet találni olyat, ami nem keverék jellegű.

[link]

2014. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a gyors válaszokat!

A döntés most már csak azon múlik, hogy a menhelyi kölyköt kiadják-e nekünk, a család most már szinte biztos benne, hogy az lesz az

2014. aug. 20. 11:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Netről SOHA ne vegyetek kutyát! Inkább a menhelyeket válasszátok, ott foglalkoznak velük, és megkapják a szükséges oltásokat! Majd írd meg, mi lett, kíváncsi vagyok, sok sikert! :)
2014. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak tudnám miért pontoznak le...
2014. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Hatodik!

Mindenképp írok a fejleményekről! A netet már háromszor is bebuktuk (érdeklődtünk tovább), egyik sem felelt meg..

Menhely lesz, szerintem tuti ;)

2014. aug. 20. 12:40
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Komáromi Rex állatvédő egyesület.

Ezt a facen találtam.


,, 4 picike, 9-10 hetes tacsibaba várja sorsa jobbra fordulását! Most kezdődne az életük, de ahova születtek ott csak a nélkülözés, ellátatlanság, betegség vár rájuk! Megmentő családjaikat várják reménykedve Naszályon!


3 picilány, Lili, Lulu, Lola és öcsikéjük, Lalika élete szomorúan kezdődött. Bár ők ezt még nem érzékelik, nem tudják, a nélkülözés csak most kezdődik a mamájuk táplálása nélkül. Pedig ők tele vannak szeretettel, kíváncsisággal és élniakarással, hisznek mindenkiben és mindenben, a jóságban és a kedvességben. Nagyon aprók, hiszen a mamájuk is egy kisebb tacsika, papájuk szintén egy kis tacsikeverék. Nekik még nincs negatív tulajdonságuk, épp olyanok, mint a képeken láthatjátok. Van köztük félénkebb és bátrabb, de a szívük nyitott az ember felé. Az életük ezen a helyen kilátástalan, mielőbb el kellene kerülniük szerető családok oltalmába. Cicákkal már most barátságosak, hisz ahogy ők nem kívántan születtek, hasonló kiscicák is élnek körülöttük, megszokták az állandó jelenlétüket és velük együtt bandáznak. Most lenne szükségük megfelelő táplálásra, játékokra, orvosi ellátásra és rengeteg szeretetre, törődésre. Olyan szerető családokat remélünk számukra, ahol mindezt megkaphatják, ahol gondos, felelős gazdik oltalmában, biztonságos otthonban folytathatják a nem kívánt kis életüket. "Csak" értelmet szeretne kapni a megszületésük! Megmentőiket várjuk! További fotók a picurkákról: [link] set=a.530846697015409.1073742191.1746735559 0620/372-5187

2014. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

9-es, ment a piros. Mert mondanivalódat magasröptü költöi formában, felhönjáró áhitattal fogalmaztad meg. Kutyátárol van szó, maradj a nívón, kutyamódon fogd fel a dolgot, állatot ne tegyél emberré.

Nekem is tacskóm van, az mellet a földön jár.

2014. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!