Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám döglött patkányt...

A kutyám döglött patkányt evett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Épp nem volt pórázon a kuty, és talált valamit a fűben, odamentem hogy kiszedjem a szájából és láttam hogy döglött patkány/egér, és még el is futott. a lényeg hogy megette sajnos, és nem tudom hogy mérgezett volt-e vagy sem, ráadásul vasárnap délután van, állatorvoshoz se tudom így elvinni, nincsenek korai tünetei ha mérget evett? :S bármilyen tippet vagy segítséget nagyon megköszönök!
2010. febr. 21. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégen így járt valaki szintén. Egy állatorvos válaszát bemásolom neked:

Idézem:


Először is ne ess pánikba! Semmi értelme.

Ha a patkány nem volt mérgezett, akkor semmi baja nem lesz a kutyádnak. Miért is lenne? A kutya húsevő ragadozó, a patkány meg hús (zsákmány állat). Ha megfogta és megette a felét, hát egészségére. (Emberi szemmel ez talán gusztustalan, de kutyaszemmel abszolút normális dolog.)

Ha viszont a patkány mérgezett volt, akkor ma, meg holnap még biztosan nem történik semmi. A rágcsálómérgek 95%-a véralvadásgátló szer, aminek a mérgezési tünetei késleltetve jelentkeznek, több nappal azután, mint ahogy a szervezetbe bekerül az anyag.

De sok függ az elfogyasztott mennyiségtől, kis adagok akár semmi bajt nem okoznak. Miután nem a tiszta mérget ette meg a kutya, hanem közvetetten, a patkányon át jut ilyenkor hozzá, általában csak nagyon kevés jut a kutyába az aktív anyagból. Ha csak félig ette meg (az esetleg mérgezett) patkányt, jó esély van arra, hogy alig vett fel mérgezést okozó mennyiséget.

Szóval, most azon kívül, hogy kb 1 hétig alaposan figyeled a kutyádat, más tennivalód nincsen. Ha bármi gyanúsat észlelsz (gyengeség, fáradékonyság, nehezebb légzés), menj vele állatorvoshoz, és ne felejtsd el elmesélni a történteket.

2010. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Próbálj vele tejet, nagyon sok folyadékot itatni. Ha hányni fog, akkor mérgezett lehetett a patkány v. egér. A XIII., Lehel úton 0-24 h-ig van nyitva az Állatkórház, persze ez csak akkor jó, ha pesti vagy. Én úgy tudom, hogy a patkányméreg nagyon gyorsan hat, tehát sos keresned kell egy úgyeletes állatorvost. (google) Szurkolok, hogy CSAK döglött legyen az állat, és nem legyen semmi baja a kutyusoknak.
2010. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

*kutyusodnak

egyébként az első válaszoló nagyon hasznosakat írt.

2010. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérgezett volt a patkány, akkor a méreg hatóanyaga (Rakumin, Kumarin ...) bekerült a véráramba. Nálunk az első tünetek 12-16 óra múlva jelentkeztek étvágytalansággal és levertséggel. Ebben az első stádiumban nagy valószínüséggel nem alakulnak ki komolyabb mérgezési tünetek, K-vitamint és Atropint kap a kutyus injekcióban.

Ha véres az orra, a nyála, a széklete, na akkor már baj van. (a patkányméreg az érfalakat károsítja és belső vérzéseket okoz) Természetesen a tünetek erőssége a kutya súlyától is függ.

Szóval: reggel irány a doki!

Remélem nem lesz semmi baj:)

2010. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon kösz a válaszokat! =) de akkor most kinek higgyek, hamar hat a patkányméreg vagy lassan? bár gondolom az állatorvos csak igazat mond. :)
2010. febr. 21. 18:11
 6/12 A kérdező kommentje:
18:04-es: szegény kuty, még csak 7 hónapos kölyök labrador, lehet így gyorsabban hat a méreg, de holnap reggel az első dolgom az lesz hogy elviszem állatorvoshoz, nehogy valami komoly baja legyen!
2010. febr. 21. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha éhes vagy, kérjél tőle egy harit!
2010. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

A mérgezett patkányok elég ritkán szaladgálnak. Láttál a környéken patkánymérget?

Nagyobb az esélye, hogy egy teljesen egészséges patkányt fogyasztott el. Jó étvágyat neki. :))

2010. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Bocsi, most látom, hogy döglött volt, nem figyeltem.

A válasz fele akkor is igaz. A patkánymérget elég láthatóan szokták kirakni.

2010. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
3%
K*RVA ANY*D
2010. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!