Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyának feltétlen...

Minden kutyának feltétlen szeretnie kell a gyerekeket? Ez elfogadható vagy rosszul neveltem?

Figyelt kérdés
Pici korától rendszeresen találkoztunk gyerekekkel. Akkor még elviselte, de ahogy nőtt, egyre kevésbé bírja őket. Egy időben semleges volt, de sok gyerek visitva rohan felé és nem tudja a határt, ő pedig már húzódik el, de akkor is zaklatják. Legutóbb jelzeskeppen csattintott a fogaval. Nem harapott meg semmi, de nekem ez nem fér bele, ezért kapott egy taslit. Persze ha jó viseli akkor dicséret. Látom hogy utálja a gyerekeket, csak pár mp-ig viseli elnézést a simogatást. Feltétlen fontos, hogy hagyja magát simogatni vagy elfogadható ha nem engedem simogatni gyerekeknek mert nem szereti? De akkor meg azt fogják hinni, hogy vadállat pedig nem. Ti mit tennétek? (mellesleg vérbeli munkakutya, sportolok vele, nem tundibundi golden)
2014. aug. 22. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vannak akik nem szeretik a tömeget,visongatást,idegeneket. Enyém is ilyen pedig rengeteget vittem emberek közé, direkt simogattatam. Aki nyugodtan kedvesen közelít felé azzal neki sincs semmi baja, de ha hírtelen,hangosan letámadják máris menekül hozzám. Úgy vélem ez is egyéni dolog a kutyáknál.
2014. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem értek a kutyákhoz, de szerintem ha nem szereti, ha simogatják a gyerekek, a gyerekeket kell leállítani.
2014. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Érdekes, enyém is munkakutya és kisgyerekeim vannak, őket imádja és nekik mindent enged. Viszont! Idegen gyerek és felnőtt előtt tartózkodó. Inkább csak elviseli a simogatást, fiatalabb korában ki is tért előlük. Viszont ha ennyire nem bírja őket, hogy már csattogtatja a fogait, akkor inkább Te mondd azt, hogy nem szereti a kutya, ha idegenek simogatják és kész. Én is ezt szoktam mondani. Vagy ha felnőtt, akkor meg azt, hogy hát próbálja meg megsimogatni, de lehet, hogy elhúzódik. Ilyenkor már annyira bizonytalanul mennek felé, hogy csak épp egyet simítanak és abba is hagyják.
2014. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Szeretni nem kell, de el kell viselnie, főleg, ha te is ott vagy.Neked kell eldönteni, ki haver, ki nem, nem a kutyának.
2014. aug. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem szereti a gyerekeket, szóval megvédem őt tőlük. Udvariasan elmagyarázom a közeledőknek, hogy a kutyám bizalmatlan. Egyébként ha nagyon macerálják, ő is odakap, ami persze nem oké. Mióta már nem kicsi, nem igazán mernek közel jönni hozzá (fekete bundás, álló fülű). Megmondom őszintén nem is hiányzik, hogy idegenek üldözzék a szeretetükkel!
2014. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tök természetes reakció a kutya részéről, amit valószínűleg az okozott, hogy ő nem volt soha megvédve a gyerektől, hiába jelezte ő, hogy nem lesz jó. Nem mondtad meg a kölköknek, hogy álljál meg, ne ordítsál, ne rohangálj, gyere ide normálisan, simogasd meg szépen, adj neki egy jutifalatot, aztán hagyd békén. Vagy amikor láttad, hogy kezd neki sok lenni, akkor éppen tényleg mondhattad volna azt, hogy most akkor ne simogassák meg. Kit érdekel, hogy azt hiszik-e, hogy vadállat? Ezerszer inkább az, minthogy egyszer beleakadjon a foga egy gyerek arcába. Nem lehet megsimogatni, mert nem és kész, a normális gyerek megérti, a nem normálissal meg nem kell foglalkozni. De ha nagyon zavar, mondd azt, hogy fél, vagy beteg, vagy mittudomén, valamit találj ki.

Én se mindig engedem, pedig egyik kutya se "vadállat", de előbb mindig felmérem, hogy milyen állapotban vannak a kutyáim. Ha a pit éppen túl van pörögve és félő, hogy örömében a nyakába ugrik a gyereknek, összenyalja-karmolja, vagy csak simán bunkó volt valamiért és nem érdemel simit, akkor megmondom, hogy bocs, most nem. Ha nagyon kérdezik, akkor azért, mert rossz volt. Ugyanígy ha az öregem éppen antiszoc kedvében van, akkor megmondom, hogy bocsánat, ő fél, bántották kölyökkorában, úgyhogy nem szereti a simogatást idegenektől. Nem kell semmit csinálni csak azért, mert egy akármilyen gyerek meg akarja taperolni a kutyáimat, nekik is van személyes terük, és nem mindegyikük örül neki, ha vadidegenek belemásznak és összefogdossák. Pláne visítva meg csapkodva.

2014. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

csak 1 emberesitett pelda, vki elviseli h huzzak a hajat, fulet stb vki nem, a kutyad nem!

ettol meg jo kutya, gyereket nem kell oda engedni.

2014. aug. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KGabi0000 ***** válasza:
Az én kutyám kicsi ugyan(10 kg),de imádja a gyerekeket,ha sétálunk és gyereksikítozást,beszédet,kiabálást hall mindig menne oda.Nagyon játékos,barátságos.De vannak olyan kutyák,akik nem bírják.Szerintem is magyarázd el a gyerekeknek,hogy ne fussanak,sikítozzanak miközben oda akarnak menni hozzá és akkor megsimogathatják.
2014. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, a továbbiakat is szívesen fogadom. Valóban nem volt meg védve soha a gyerekektől, mert a másik kutyám szereti őket, úgy gondoltam ennek így kell lennie, és ha megvédem azzal arra nevelem, hogy lehet barátságtalan. Eddig kizárólag a síkosító, szőr tépő gyerekekkel volt menekülő, egyszer a parkban kergette egy ilyen gyerek, és mikor hatra fordulva csattintott egyet a fogaval, az anyuka ki volt rám akadva hogy vérszomjas kutyám van. A felnőtteket szereti, bármeddig bírja ha simogatják, csak a gyerek a mumus. De akkor azt fogom csinálni legközelebb, hogy ha meg akarják simogatni, hogy csak akkor ha 1 gyerek van aki nyugodt (egyszerre többtől még be is pánikol) és leguggolok, a lábam közé ültetem (érezze, hogy megvédem ha kell) és csak kb 2mp-es simit kaphat. Ez jó?

Egyébként ez is jó, megmondom, hogy fél, még igaz is, hiszen egyértelműen azt jelzi h nem komálja őket, menekül, nem pedig agresszió.

2014. aug. 23. 12:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Síkosítót írtam, de sikító gyereket akartam. Kijavitotta a telefonom :-D
2014. aug. 23. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!