Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadható e ha a német...

Elfogadható e ha a német juhászkutya hátán, a fekete palást alatt látszik a kutya barna aljszőrzete?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos német juhászkiskutyám, és most vettem észre, hogy a hátán a fekete palást alatt egyre jobban kezd látszani a barna aljszőrzete.

Ő az első kutyám ebből a fajtából, bár igyekeztem utánaolvasni, nincs nagy tapasztalatom a fajta elvárt szőrzetével kapcsolatban. A válaszokat köszönöm előre is! :)



2014. máj. 3. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok német juhász szakértő,de utánanéztem és ezt találtam a standarddel kapcsolatban:

Szõrzet

A német juhászkutya szabályos szõrzete un. sima félhosszú, lágy aljszõrrel. A fedõszõr lehetõleg tömött, keményszálú és testhez simuló. A fejen, beleértve a fülek közötti részt, a végtagok elülsõ oldala, a mancsok és lábujjak szõrzete rövid, a nyakon kissé hosszabb és dúsabb. A lábakon egészen a lábközépig szintén hosszabb. A combokon pedig a szõrzet még hosszabb, ún. nadrágot formál.


Színezet

- Fekete, vörösesbarnától a barnán és a sárgán keresztül a világos ordas jegyekig. Egyszínû fekete, ordas sötét foltokkal, fekete nyereggel és maszkkal. Kis fehér mellfolt, vagy kivilágosodott szõrzet a végtagok belsõ oldalán nem kívánatos, de megengedett. Minden színváltozatnál az orr fekete legyen. Maszk hiánya, világos, vagy szúrós szem, világostól a fehérig terjedõ jegyek a mellkason és a végtagok belsõ oldalán, vörös farokvég és világos karmok, mind pigment hibának minõsülnek és így is kell õket értékelni. Az aljszõrzet enyhén szürkés árnyalatú. A fehér színezet nem engedélyezett.


Ez alapján szerintem nem számít hibának.De mivel még ilyen fiatal kutyáról van szó,lehet,hogy még változni fog a szőre színe,és sötétebb lesz.

2014. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lány kutyád van?
2014. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen. :)
2014. máj. 3. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Vedlik a kutyád. Majd a harmadik vedlésnél alakul ki a maradandó szőrzet.
2014. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. máj. 3. 22:27
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ezt azért kérdeztem, mert a lány német juhászoknak felnőtt korukban tűzött lesz a hátuk, az az nem lesz lakk fekete nyeregje, mint a kanoknak, hanem tűzések fogják tarkítani a hátát egészen a faráig. Ez természetes a szukáknál.
2014. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jé, erről még nem is hallottam! De ha ennek így kell lennie, úgy kicsit megnyugodtam. Köszi szépen a választ! :)
2014. máj. 4. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!