Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenesettben a magyar...

Mindenesettben a magyar vizsla szétfogja szedni a lakást?

Figyelt kérdés
2 napja van nálunk egy magyar vizsla-bull terrier keverék kutyus, és már rág mindent, nem lehet lenyugtatni, nyüszit is. Napi 5-6 órát lenne egyedül, de 1 óra alatt szétszedte a cipőket. Azokat eltudom rakni, de a bútorok nem a miénk stb. Szerintetek azokat is megfogja rágni? Mindenhol azt kapom,hogy ez 100%. A kutyusnak van rengeteg játéka, futtatjuk is, de dolgozni el kell jönnünk. Szerintetek mit kellene tegyek?
2014. aug. 23. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

falka sorrendet felállítani, és nem csak fizikailag hanem szellemileg is lefárasztani a kutyát.


szomszéd bácsi kutyája nagyon izgága, aktiv kutya, szét szedte neki a lakást, egyszer a szobába is beszabadult.. a bácsinak adtam a cerberos kutyaiskola által javaslt szabályokat, és hogy hogyan tartsa be, plusz vettem neki játékokat (labda frizbi) és megmutattam hogy jutalom falattal hogyan kell tanítani a kutyát. a magas fűben nehéz megtalálni a labdát, így nem csak fizikailag fárad a kutya.

2014. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) ma már eljátszott egyedül is, nem tudom ennek mennyire lehet örülni :-). De nagyon okos, hamar tanul. Jelzéseimet konkrétan 1 nap alatt megtanulta. De tényleg csak annyitól félek, hogy a bútorokat szétszedi, mindenki azt mondja arról nem lehet leszoktatni. Tegnap rágta a kanapét vagyis akarta, de ahogy rászóltam, ma már a közelébe sem ment. Szerintetek ha egyedül van, akkor is szót fogad?
2014. aug. 23. 16:50
 3/12 anonim ***** válasza:
a jó kutya akkor is szót fogad, de ha nagyon félsz akkor zárd ki a szobából amig nem vagytok otthon a folyósora. Nálunk van egy vastag és puha takaró, az a kutyus helye. Az első hónapokban mindig kizártam, mert féltem hogy esetleg a számítógép kábelét stb megrágná. max csak anniyra hagytam magára hogy levittem a szemetet, elugrottam boltba (közel van stb) amikor már láttam hogy a takaróját se rágja be mertem engedni..
2014. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vegyél ketrecet és abba szoktasd a kutyát, amíg higgadtabb, idősebb nem lesz. A beleszokott kutyák később is szívesen használják pihenő helynek bármikor.
2014. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A szobában mindent elpakoltunk előle, csak a kanapé van, asztal, vagy még a falat tudná lekaparni. Az előtérbe nem akarom kizárni mert bent van a megszokott helye, ott alszik nyugodtan. Ma az újságpapírt (szobatisztaságra szoktatás) leraktam neki, elkezdte rágni, rászóltam, elvettem tőle ekkor fogta magát és elment aludni, azóta fel sem kelt. Szerintetek ez jó jel? Annyira szeretnék rá figyelni, de nem akarom elrontani.
2014. aug. 23. 22:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2014. aug. 23. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:

öhm.. mennyi idős a kutyus hogy újságpapírral kell szobatisztaságra nevelni?


bocsi de én egy idősebb kutyát képzeltem el, nem egy pár heteset, de az idősebb kutyákat egyszerűbb ugy szobatisztaságra nevelni hogy kb két-három óránként leviszed, közben pedig figyeled, és ha nagyon el kezd szaglászni akkor futás.. (9 hónapos kutyát fogadtunk be menhelyről, aki kis kora óta ott élt, a pórázt is örökbefogadás előtt egy nappal mutatták meg neki, mégis 3 nap alatt szoba tiszta lett ezzel a módszerrel, és csak akkor volt vele gond mikor a párom elbaromkodta a dolgot (pl mielőtt dolgozni ment nem vitte ki, ellenben kaját adott neki dögivel)

2014. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
9 hetes kutyus. Neten olvastam, hogy ha a pelenkára nem megy, akkor újságpapírral kell próbálni. Azért szoktatom, hogy ne össze-vissza hanem egy helyre szokjon, majd kitudjon szokni utána. Vagy szerintetek hogyan kellene egy ilyen pici kutyust? Egyáltalán ekkora kutya szét tud rágni már bármit is? :) Köszönöm még egyszer.
2014. aug. 23. 23:04
 9/12 anonim ***** válasza:
9 hetes!!! persze hogy rág és pörög. pelenkát felejtsd el, vidd le két óránként - ha már megvannak az oltásai. egy ideig még ne legyen sokat egyedül, még nagyon kölyök -- ezért is alszik sokat. off kérdés: melyikre hasonlít jobban: a vizslára vagy a bull terrierre? mutatsz róla fényképet?
2014. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jah hát ha kilenc hetes akkor nyugodtan szoktasd ki a folyósora, ott nem tud semmit meg csócsálni


rágni azt viszont fog, pl fog váltáskor is mert fáj majd neki..


én ilyen kis korban is inkább a levitelt ajánlom, annyi időre míg pisil kakil, mert sokan azt irják hogy nagyon nehezen tudták a pelenkáról leszoktatni a kutyust...


vagy esetleg csináljatok neki valami macska alom tálcához hasonlót, csak olyat amibe könnyen beletud menni (pl ilyen tányér szárítós műanyagnak a víz felfogó tálcáját, és szorjátok fel homokkal, vagy akár macska alommal) és akkor biztos nem lesz gond a kintre szoktatással..

2014. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!