Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy nagy testű...

Szeretnék egy nagy testű kutyát ami akár a házban is lehet, szerintetek mi a megfelelő választás?

Figyelt kérdés

Berni pásztorunk volt,17 évesen sajnos meghalt

Most is gondolkozok egy Bernin de ők nagyon nagyok a házba.

Gondolkoztam eddig Huskyn,Francia bulldogon és Golden retriveren de szóba jött a Németjuhászt is.

Tudnátok nekem ilyen kutyákat mondani és a fent elsoroltakról tapasztalatot és véleményt írni?



2014. aug. 24. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit tudnál Te nyújtani a kutyának. Naponta hányszor sétálnátok? Naponta hány órát tudnál foglalkozni vele, amiben benne netán kutyasuli? Családi kutya lenne? Mennyi kutyás tapasztalatod van?

Ha ezeket leírod, akkor tudunk neked ajánlani fajtákat. A leírtak közül egyébként talán goldi a legkönnyebben kezelhető, de vele is sokat kell foglalkozni.

2014. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*...amiben benne van a tanítás, játék, fizikai- és agyi fárasztás, netán kutyasuli? - ez akart lenni a mondat, bocsi.
2014. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a menhelyet tudom elsősorban ajánlani, mert ott aztán mindenféle kutya van.


De, ha fajtatisztát akkor szerintem a Németjuhászt válassz.

2014. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

a husky nagyon szép,de szétszőröz mindent.

a francia buldog úgy horkol,hogy ha alszik nem lehet elviselni a szobában és mindig van valami nyavalyája.

a golden retriverről nem nagyon tudok rosszat mondani,akárhányat ismerek egyik sem beteges és ritka jó természetű eb.

a németjuhász is az egyik legjobb kutya,de túl van tenyésztve és azt nézni,hogy 10-12 évesen le van bénulva mindkét hátsó lába az szomorú.

2014. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A golden és a labrador hasonlü természetű, mint a berni, csak valamivel nagyobb mozgásigényűek. A németjuhász is jó választás lenne, meg esetleg még a vizsla, ami eszembe jutott.:)
2014. aug. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KGabi0000 ***** válasza:

Ha jó eg keverék is,akkor nézz szét itt:

[link]

2014. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon sok időt tudok a kutyákkal foglalkozni.. hétvégén akár egész nap :) mivel még tanuló vagyok és délben érek haza és napi 2-3 óra tanulás után már tudok vele foglalkozni :) háát sétából nem lenne hiánya... sőt szerintem még meg is unná :) közvetlenül a Tisza mellett lakom. Az udvar is nagyon nagy.
2014. aug. 25. 00:32
 8/12 A kérdező kommentje:
most van a családban egy brüsszeli griffon :) ő is nagyon horkol :D van mikor este arra ébredek hogy mi ez a horkolás a szobában.. :) ő nem az én kutyám hanem az unokatesómé.
2014. aug. 25. 00:36
 9/12 A kérdező kommentje:

KGabi0000 nem szeretek menhelyről kutyát vinni mert nem tudnék választani.... legszívesebben hazavinném az összeset.

De szétnézek ott is hátha megtetszik valaki :)

2014. aug. 25. 00:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor én a goldent, a skót juhászt, vagy a német juhászt ajánlom (bár nála különösen oda kell figyelni, hogy honnan veszed, mert sajnos túl van tenyésztve). De ha nincs konkrét elképzelésed, akkor először szerintem is nézz be egy menhelyre, és kérdezgesd a gondozókat, hogy mik a kutyusok tulajdonságai, melyik nyugodtabb, melyik pörgősebb, melyik embercentrikusabb stb., hátha "beleszeretsz" valamelyikbe :)
2014. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!