Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta a megfelelő...

Milyen kutyafajta a megfelelő választás számunkra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van három gyermekem a legkisebb 4 éves. Szeretnénk venni egy kutyust de nem tudom milyen fajtát. vagy keveréket. Szeretnénk egy olyan kutyát ami türelmes a gyerekekkel de kapható játékra is.valami nagyobb testű kutyára gondoltunk de fogadok bármilyen tanácsot. És kérem szépen ne hurrogjatok le ,tudom, hogy sok ilyen kérdés van . Köszi előre is


2009. aug. 16. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Három gyerek mellé tényleg a nagytestű kutyák a legideálisabbak.

Ha ilyen kicsi is van köztük akkor valóban egy birkatürelmű ebecske kellene:))

Pl.:

Bobtail


-rengeteg ápolást (heti min. 3 óra) rendszeres aktív mozgást és sok foglalkozást igényel, ez azt jelenti hogy naponta legalább 2 órát intenzíven kell mozogni vele (futás, kerékpározás, úszás, de jó a séta is)

-imádja a gyerekeket, ezért nem szabad állítólag az eb jelenlétében leszídni a kicsiket:)

-sokat eszik (kb 40 kilós a kutya) és nem mindegy mit adsz neki.

-nem házőrző, de jelez (és nem ugat sokat)


Újfundlandi


-hatalmas (50-70 kilós, vagy még több)

-sokat eszik főleg fiatal korában

-szüksége van a vízközelségre mert vízimentő

-kevesebbet mozog, napi 1-1,5 óra könnyű séta és kutyákkal való kergetőzés remekül elfárasztja

-imádja a gyerekeket és szinte mindent eltűr tőlük.


Én inkább a bobtailt javasolnám (nekem is sokkal jobban tetszik). Viszonylag sokba kerül, de a vételár mindiga kutyatartás legkisebb költségtényezője.

Sok szerencsét a kutyázáshoz:))

Ha érdekel még valami szólj nyugodtan szívesen segítek.

2009. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ja és az újfundlandi jó házőrző, de nem agresszív!

Mindketten játékos "kis" mackók...:)

Előző válaszolód vagyok.

2009. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
59%
én a labradorokat javasolnám, birka türelmű játékos, és nagyon okos kutyák. különösebb ápolást nem igényelnek.
2009. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó "kutyái" tényleg jók, de kell is vele foglalkozni pl. az újfunlandi szőre nagyon fésűigényes. Én is nagyon vágytam egy olyan kutyára, de gyerek mellé, sok gyerek mellé annyira nem jó. Bobtail a pároméknak volt, azzal is volt bajk bőven de imádták a kutyust!


Én (mint az előttem szóló) Labrador párti vagyok. Az lesz ha lesz kutyánk.

2009. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

leonbergi szinte erre tenyésztették ki

berni pásztor

belga juhász

újfullandi

egy menhelyi kutya

mudi mondjuk nem nagy hanem közepes testű

2009. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Várok még többet is. A mudi is szereti a gyerekeket?
2009. aug. 16. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem mudijaim vannak, a legcsodálatosabb kutyák, de én gyerek mellé nem nagyon ajánlom, mert a mudi nem annyira szereti ha ráncigálják meg ugrálnak, mivel egygazdás kutya, ezen kívül erős őrző és terelő ösztöne van. Ja meg hatalmas mozgásigénye, amire nem biztos, hogy van időd gyerek mellett.

Volt újfundlandi kutyánk is, az egy nagy bárány volt, egyszer szőrápolás közben belevágtak, de csak azért vették észre, mert véres lett, de a kutya nem szólt semmit. Kutyaiskolába is járt, volt egy csomó díja is, sőt még csibészelt is, meg hozta a seprűt, dobozt stb... Szóval nagyon okos kutya... Menhelyit én nem ajánlanék, hacsak nem kölyök, mert nrem tudhatod, hogy milyen hatások érték előtted.

2009. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze ettől függetlenül lehet másnak más a tapasztalata mudival, és imádja a gyerekeket. Nekem viszont az, hogy van egy gazdája, a többiek meg nem nagyon érdeklik, esetleg a közeli családtagoknak örül ha simogatják- nekem ez a tapasztalatom.
2009. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én boxert ajánlok, nagyon imádja a gyerekeket, igazi bohóc.
2009. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem mudim van és imádja a gyerekeket! Bármit megtehetnek vele, soha nem kapna oda, legfeljebb egy kis morgással jelzi, hogy elege van. Ez persze nevelés kérdése is, de ha kicsi korától szoktatjátok a gyerekekhez, akkor semmi baj nem lesz, sőt. Nagyon jól alkalmazkodó fajta, simán gyerekszeretővé lehet nevelni. Persze ehhez az kell, hogy a gyereket is arra neveljük, hogy ne bántsa és finoman játszon vele.
2009. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!