Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az jó megoldásnak, hogy amit...

Az jó megoldásnak, hogy amit megveszek nyers húst azt leforrázom mielőtt oda adom a kutyának? Mert olvastam, hogy a nyerstől férges lehet a kutya.

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 15:58
 1/7 *Victorique* ***** válasza:
Szerintem csak akkor lehet férges, ha a hús is az volt. Elég, ha megmosod.
2014. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nyers húst adsz a kutyának ??? O.o

Én maradék főtt húst

2014. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a 4 kutyám nyersen kapja a húst, kivéve a sertés, vaddisznót.
2014. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért mert te főzötten adod a kutyádnak 2. es a húst még nem jelenti, hogy jól is csinálod. Gondolom eszi a saját kaksiját a kutyád az enzimhiánya miatt.


Amúgy bizonytalan helyről származó nyers húst fagyasztunk, az is megöli a férgeket, és még csak nem is lett agyonfőzve.

2014. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az én 10 hetes bolognese-emnek nem lett baja a nyers hústól, akkor semelyiknek sem lesz!:) Forrázni/főzni teljesen felesleges.Ha ennyire tartasz a férgektől, akkor 2 havonta féregteleníts a 3 hónap helyett.De már a forrázott és a főtt hús is fényévekkel jobb mindegyik tápnál.:)
2014. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A forrázás a férgek ellen nem ér semmit, maximum a felületen levő baktériumok ellen. Sertést, vaddisznót soha ne adj nyersen, csak jól átfőzve az Aujeszky-vírus miatt, egyébként meg mélyfagyaszd le a húst adagokban, és mehet forrázás nélkül.
2014. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor nyersen etettem volt,hogy véletlenül 5 hónapig nem kaptak féreghajtót,nem tudom,hogyan vhogy kiment a fejemből. Érdekes egyik kutya sem volt férges. Persze emberi fogyasztásra alkalmas húst vettem + fagyasztva voltak előtte 4-5 napig mire oda adtam nekik.


Jó helyről kell venni húst. Általában onnan vegyél ahonnan hallasz pozitív visszajelzéseket.


Én is így találtam meg egy hentest ahol jó áron szereztem be mindent.Csak megszűnt.Vissza kellett térnem tápra :/

2014. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!