Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érdemes BARF-ra váltani...

Hogyan érdemes BARF-ra váltani? Hogy kell elkezdeni, fokozatosan, vagy egyből mehet neki a hús?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy mivel eddig táphoz volt szokva, nem bírná a gyomruk egyből a váltást, annak ellenére, hogy az lenne a természetes. Egy 30 kilós labrador keverékem és egy 25 valami stafford keverékem van, mindkettő közepes mozgásigényű, nekik mennyit kéne fogyasztaniuk egy nap? Egyéb tapasztalatokat is írhattok, hogy kinek hogy változott tőle pl. a kutyája viselkedése, ha változott, az egészsége.


Előre is nagyon köszi!



2014. aug. 26. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

nem kell átszoktatás.


2-3 napig hígabb széklet előfordulhat / férgesség. Utána átállnak rá szépen.

2014. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kell nekik akkor külön féreghajtó? Háromhavonta kapják a tablettát, de akkor adjunk nekik most is? Október elején lenne esedékes a következő.
2014. aug. 26. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:

ami pozitív változás volt:

fényesebb szőr

kevesebb széklet

fehérebb fogak

eltűnt a kutyaszag, és valahogy nem lesz koszos

szőrét kevésbbé hullajtja

formás, arányos lett

magasabb energiaszint, majd kicsattan.


Negatívum: nem tapasztaltam.


Ja, és míg tápot evett, féreghajtásnál láthatóak voltak a "paraziták", nyers etetés óta egyszer sem volt férges. Tehát, ez rácáfol arra (az én tapasztalatom alapján legalábbis) hogy a nyers hústól lesz férges a kutya.

Én úgy látom hogy a nyers hústól éppenhogy ellenállóbb lesz a szervezete, és erősebb az immunrendszere.


Hát, átállást lehet fokozatosan, vagy egyből, amelyik szimpatikus. Öreg, vagy alapból betegségre hajlamos, gyenge immunrendszerű kutyáknál viszont érdemes fokozatosan váltani.

2014. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes fokozatosan átállni, mert teljesen máshogy emésztik a tápot és a nyerset. Ezt én is elszúrtam, és eleinte keverve adtam a kettőt, ment is a hasa szegénykémnek, ahogy elhagytam a tápot minden rendbe jött.

Előnyök:

fényes, selymes szőr

tónusosabb izomzat

sokkal aktívabb lett


Hátrány:

Körülményesebb beszerezni, mint a tápot

Eleinte rengeteg utánajárást igényel


Hogy ellenállóbb-e azt nem tudom, szerencsére előtte sem volt dolgunk a dokival az oltásokon kívül.


Adagolást eleinte add a testsúlyuk a 3%-át, aztán lehet felfelé, vagy lefelé korrigálni az alapján, hogy híznak vagy fogynak.

2014. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

érdemes ezeket fb csoportokat követni, lájkolni, sok errre vonatkozó kérdés érkezik:


[link]

[link]

2014. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!