Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata arról h szapòrítótol vett kutyát? Jó ötlet volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 08:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt jó ötlet.

2003-ban történt, akkor még egyáltalán nem volt számunkra tiszta a szaporító fogalom, mi is csak fajtatiszta kutyát akartunk, törzskönyv meg persze nem kell. Megkaptuk. Imádtunk a kutyát, szörnyen jó természete volt, de a különböző betegségeire egy törzskönyves kutya többszörösét kifizettük. 9 évesen(!) altatnunk kellett.

Nem is a pénz volt a legnagyobb probléma, elhiheted, hanem az, hogy láttuk szenvedni a családtagunkat, és semelyik doki nem tudott olyat mondani, amitől nem csak pár hetes lett volna a jobbulás. Előbb el kellett volna engednünk, mert az utolsó két éve tényleg csak a betegeskedésről szólt, de nem voltunk lelkileg készek.

Azóta próbálom mindenkinek felhívni a figyelmét arra, hogy ilyen helyről származó kutyánál sajnos nincs garancia arra, hogy nem lesz beteg, de azt hiszem, hogy ezt csak akkor fogják fel az emberek igazán, mikor beüt a baj.

2014. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
9%

Jaj nem unjátok, hogy minden nem tenyésztett kutyára azt mondjátok hogy 100% hogy diszpláziás lesz?? Képzeld, ismerek egy tenyésztett bullterriert, aki allergiás minden szárnyashúsra, az egyik golyója nem szállt le, minden lába eltört már egyszer, és most épp valami rohadt ronda hólyag van a nyelvén amit műteni kell. Annyit költöttek már rá hogy abból 3 másikat lehetett volna venni.

Szóval ennyi erővel ne vegyél tenyésztőtől, mert ha az beteg akkor 3x annyiba kerül az ellátása mint az olcsóbb kutyának, aminek lehet életében csak egyszer lesz valami baja, de arra már rögtön rá lehet harapni, hogy na tessék, mi megmondtuk hogy a szapis kutya mind beteg!

2014. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van szaporítós kutyám shar pei , nem tudtam mi a tenyésztő, szaporitó , lehet szerencsém volt de semmi baja fülét kel tisztogatnom , de komoly baja nem volt még hálistennek, ha lessz másik kutyám meggondolom honnan veszem.Most már felkészültebb vagyok a kutya témában
2014. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

fajta mentők kérdező. Segítesz egy állaton, de nem a szaporítókat támogatod.. (hanem egy szervezetet ami még több állaton tud így segíteni)

[link]

2014. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Egy ismerősöm szaporítótól vett Bordert. Terápiás kutyának akarta de ugye sok pénze nem volt rá. Mikor hozzájuk került mindenkit harapott. Többször az én kiskutyámat is. Mindent támad amit lát, még az autókat is. Gyerekeket is.

A kutyosom egy labi, szaporítóktól. Összeraktak két zsemleszínűt, és a feketéket kidobták fiatalkorukban. 8-9 hetesen került hozzánk. Úgy evett először, mintha előtte éhezett volna. Mivel a gazdái kidobták, és ugye az ideiglenes befogadói is 'otthagyták' nálunk, először borzalmas szeparációs szorongásai voltak. Viszont nagyon ragaszkodó, és okos kutya. Az első "gazdáit" akik ilyen aljas módon bántak vele, egy forintal se támogattam volna. A kutyámat viszont imádom, a menhelynek és a befogadóinak füzettem érte 10.000 ft-ot. Megérte :D

2014. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
1%
1-es és a 2-es válaszolóval értek egyet. Mi nem akartunk kiadni egy kutyára 100.000-170.000 ft-t. Egyszerűen annyit nem akartunk kiadni rá. És manapság már csak az van, hogy vagy tenyésztőtől vagy menhelyről hozz kutyát. Ha meg nem onnan hozol akkor meg elküldenek melegebb éghajlatra, hogy mit képzelsz magadról, hogy szaporítótól vásároltál... Igen "szaporítótól" vettünk egészséges kutyusokat (köszönik szépen, élnek virulnak) és azóta is tartjuk velük a kapcsolatot.
2014. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

Bizony ám! Mostanában nagy divat lett egy magasabb életszínvonalhoz állítani a kutyázást, pedig ha nekem csak arra kell hogy házat őrizzen meg szeressem, akkor nem fogok 150ezret kiadni rá. Nem tudnék összeszedni annyi pénzt.

1-es vagyok.

2014. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) (persze még lehet irni) èn úgy gondolom h egyik kutyára sincs garancia h semmilyen betegséget nem kap el persze ettöl még meg lehet venni a 250-t mert annak a szülei híresek de szeringem fölösleges. Amúgy is csak hobbicélra (frizbi dancing dog futás stb) célra kell. Nem fontos a törzskönyv se.
2014. aug. 27. 10:22
 19/39 Szobafestő Pemzli ***** válasza:
100%
Nekem van egy goldenem, szaporítótól van. Nem bánom, hogy van nekem, egyáltalán, mert imádom. De mióta hozzánk került egyre több betegsége van, alakul ki. 1 évesen súlyos csípődiszplázia, 2 évesen könyök diszplázia. Ezenfelül allergiás és a gyomra is rohadt érzékeny, nagyon meg kell válogatni mit ehet. Gond van a bűzmirigyével, valamint mindennek tetejébe még pajzsmirigy problémái vannak, ami azt eredményezi, hogy nagyon hízékony. Na ez miatt, SOHA többé szaporítós kutya. És nem ronda, lepusztult helyről hoztam el, hanem lakásban tartották a kölyköket, szocializálták és mindene meg volt : chip, oltás, féregtelenítés.
2014. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
17%
Anyum ismerőse törzskönyvesen vettek természetesen kennelből. Azóta orvoshoz járnak a kutyával... 20 évvel ezelőtt kb 40.000 volt anyum husky-ja. És igen törzskönyves volt. Manapság nagyon drágák lettek, és mi bocs de nem fogunk annyiért kutyát venni...
2014. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!