Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata arról h szapòrítótol vett kutyát? Jó ötlet volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 08:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nem a sznobizmust hanem a minőséget fizeted ki…

A fajta mentőknél akiket belinkeltek van egy csomót kölyökkutya most

2014. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%

Minőséget meg kell fizetni, nem csak a kutya esetében, hanem bármiről is legyen szó. Akinek nincs pénze fajtatiszta kutyára, csak egy kutya kell, akit lehet szeretni, annak ott a menhely/fajtamentés/sintértelep! Coco Chanel bőrtáskát sem a kínairól vesz az ember, ha eredetit akar, ha meg nincs rá pénze, csak egy táska kell, akkor vesz egy no-name táskát, nem a hamísítottat.


De látom a magyar ember számára még mindig idegen fogalom az, hogy valamire félretegye a pénzt, gyűjtsön rá. Érdekes, hogy okostelefonra, tévére nem sajnál senki 100 ezreket költeni, pedig az csak egy tárgy, nem pedig egy élőlény, aki 15 évig a társunk lesz.


A kérdésre válaszolva: 50-50% az esély rá, hogy beteg lesz a kutya. Vagy szerencséd lesz, vagy nem. Vannak mindkét oldalról tapasztalatok, de akkor sem éppen lelkiismeretes dolog kutyaszaporítótól vagy kutyagyárostól kutyát venni, amikor jóformán 2 millió gazdátlan kutya van az országban. Másrészt meg baromi nagy felelőtlenség mindenféle tudás nélkül összetenni két kutyát, aztán majd lesz valami. Az állattenyésztés nem játék, több éves tanulást igényel mind genetikai, mind biológiai, mind kynológiai részről. Mondják itt sokan, hogy ilyen-olyan törzskönyves kutyájuk beteg lett, hát nem a törzskönyvet kell nézni (akárcsak a személyit, ezt is lehet hamisítani), hanem azt, hogy a kutyáknak megvannak-e a szűrővizsgálataik a betegségekre. Amíg ezt nem tudjuk, zsákbamacska az egész.

2014. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt szaporítótól, uszkár kutyusom.


Itt laknak tőlünk kb. 500 méterre a "szaporítók". A szuka az övék, a kan szintén ilyen távolságon belül van, csak ellenkező irányba. :) Mindkettő uszkár, vagy legalábbis erősen fajtajellegű, tehát az enyém is fajtatisztának tűnt.

Lakásban tartották a kölyköket, fél napokat kint voltak velük a ház előtti füves placcon, oltva, féregtelenítve adták. A kutyussal nem volt baj soha.


Tehát a szaporítóknak is vannak fokozataik. Tőlük nem bántam meg hogy kutyát vettem, de láttam hogy a sajátjuk is a mindenük volt, és a kölykökkel is nagyon jól bántak. Nem egy "kölyökgyárból" került hozzám a kutya. Ez a fontos.


Akkor jó ötletnek tűnt, voltam kb 10 éves. Ma már tudom, hogy talán az általuk eladott kölykök egy része is menhelyen kötött ki, mert azt nem tudom, mennyire voltak körültekintőek az új gazdák kiválasztásánál. Ma már kizárólag tenyésztőtől vásárolnék, vagy a mostani kutyusom menhelyről van. Hiába rendes emberek, rendesen tartott kölykökkel, ne ezt támogassuk. Inkább a menhelyekről vigyünk, vagy támogassuk a tenyésztőket akik szűrik a kutyáikat, hogy egyre jobbak és egészségesebbek legyenek!

2014. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 sippara ***** válasza:
72%
Egy dolgot szeretnék kérdezni a "jáááj hát mink nem tudunk ennyi pízt összeszedniii" válaszolóktól: autó, tv, okostelefon, saját lakás/ház, de még egy komolyabb óra sincs a háztartásban, UGYE?
2014. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
16%
Nincs bizony! Autó Trabi van, tévé vagy 10 éves kis kocka, okostelefont előfizetéssel vettük részletre, lakás nincs. Bizony nem mindenki teheti meg a luxust, de attól még jogunk van szeretni egy kutyát, és attól hogy máshogy csináljuk mint egyesek, még nem vagyunk rossz emberek. Inkább most költök rá sok pénzt, hogy már megvan és tudom hogy megéri, minthogy egyből megvegyem 150ezerért, aztán lehet nem is bírok vele. És a sok pénz nem orvosi kezelésekre megy ahogy hiszed, hanem sukira, prémium tápra, felszerelésekre, játékokra. Lehet hogy nem vettünk drága kutyát, de számunkra ő a legnagyobb kincs, soha nem fogunk megválni tőle. Tudod a szeretetet nem pénzben mérik.
2014. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
16%

Lehet lepontozmi,de miért én támogassam más hobbyját?Kutyakiállításra járás stb.Minden tenyésztő siránkozik,hogy ráfizetéses az alom,ők azért tenyésztenek mert ez a hobbyjuk.Ez meg az ő bajuk,nem fogok azért százezreket kiadni egy kutyáért,mert kiállításokra hurcolták a szülőket.

Emellett szaporítótól sem vásárolok,elvből nem adok pénzt kutyáért többet egy fillért sem.

Akik egy-egy almot lehoznak a kedvencüktől csak úgy,azok az ostobaságból szaporítók még akkor is,ha jó körülmények között vannak a kutyáik.

Egyrészt nincsenek szűrve fajtabetegségre a szülők,másrészt fogalmuk nincs arról,hogy az általuk párosított kutyák nem rokonok-e,mivel tk legtöbbször nincs a szülőknek.

2014. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Több helyen is olvastam h menhelyről hozzak inkább. De ott is vannak kölyök kutyák? Vagy csak nagyok? Mert jobban szeretnék egy kölyköt aki hozzánk szokik, mert egy felnőtt kutyával kitudja hogy bántak. De ha mégis felnőttek vennék és jól nevelném akkor szerintetek mennyi az esélye annak h pl megharap vagy akármi?
2014. aug. 27. 12:22
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kölyök van menhelyen, és a felnőtt kutyákról is tudnak kellő jellemzést adni. Csak felnőtt, befogadott kutyáim voltak, ezután is valószínűleg azok lesznek.
2014. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Betegséget bármilyen kutya elkaphat. Itt nem erről van szó. Hanem az olyan örökletes betegségekről,amikről tudni kell a kutya és a gazda jólétének érdekében. Ha már border nézzük csak konkrétabban:

TNS:amennyiben nincs szűrve a szülőpár könnyen lehetnek hordozók mindketten. Ebben az esetben a kölykök között előfordulhat beteg. Ez egy immunrendszeri betegség. A kölykök átlagosan 2-4 hónapig élnek,ami idő alatt a gazda orvostól orvoshoz jár vele. A legöregebb TNS-es border úgy tudom 1,5 évesen pusztult el,és elképesztő összegeket emésztett fel.

CEA:ez egy szembetegség,aminek következtében a kutya megvakul.

Csak hogy a két leggyakoribbat említsem. Nem a papír a lényeg. Arról nem is beszélve,hogy a szaporítós borderek nagy része ideggyenge.

Ha jót akarsz magadnak,akkor vagy gyűjtsd össze az árát egy szűrt kutyának vagy keresd fel a fajtamentőket. Sajnos kölykök is szoktak náluk lenni

2014. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
92%
#28 A mi mémetjuhászunkat 1 évesen fogadtuk be menhelyről. Mikor megtalálták egy nagyon vastag lánc volt rajta (senki nemtudja hogy szökött meg, de elvolt szakadva a lánc), és elég kemény verve lehetett mert még a simogatás elől is menekült először, nameg a lapáttól, seprűtől. Ahol volt ideiglenesen onnan mindig megszökött. Amióta nálunk van olyan mint egy bárány. Nyitva van hagyva a kapu akkor csak kiszagol és megy vissza a dolgára. Velem alszik. Amit megtudok vele csinálni ( hozzábújni , megölelni ) azt a másik kutya akit vettük (kennelből, törzskönyvel) és kölyök korunk óta velünk volt az nem engedte. Személy szerint nekem az örökbefogadottak a jobbak, mert sokkal hűségesebbek és irtózatosan hálásak, plusz a tudat hogy egy olyan kutyának tettem jobbá az életét akinek pokol volt addig amíg hozzánk nem került.
2014. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!