Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről hozok ki kutyust...

Ha menhelyről hozok ki kutyust, akkor fizetni kell? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval, én azt hittem ez ingyen van, de valaki mondta, hogy ő akart kihozni de fizetni kellett. A chipet meg az eddigi oltásokat ki kellett fizetnie. Mondjuk ez így logikus is, de én valamiért úgy gondoltam, hogy ingyen lehet kihozni kutyust.
2014. aug. 28. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szegedi Tappancs menhelyen 4500 Ft + (ha kölyök)ivartalanítási kötelezettség. Ez nem az oltások kifizetése, hanem adomány a többi kutyus tartásához. Egyébként akinek nincs ennyi pénze kutyára, akkor annak ne is legyen kutyája, mert ennek a többszöröse is egy kutya tartásának költségei.
2014. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ingyen hoztuk az Elek-Ágh alapítványtól. Igaz ez úgy történt hogy anyu párja fuvarozó és oda szállít mindenfélét a kutyáknak.
2014. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5000 Ft-ot fizettünk érte egy fehérvári menhelyről.

És teljesen jogos, hogy pénzt kérnek érte! Egyes jól mondja!

Én azt tenném hozzá, hogy aki fizet egy akármilyen kutyáért az valószínű komolyan is gondolja.

2014. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ötezer forintot fizettünk, de már volt 2 oltása + chipje a kutyusnak. Ha belegondolsz, ezt állatorvos nem csinálja meg ennyiért.
2014. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15.000 volt, mert:

-oltást kapott, egy kombinált kellett még

-volt benne chip

-ivartalanítani kellett, anélkül nem hozhattam el

-féregtelenítve volt


De ha belegondolok, olcsó volt. A legtöbb állatorvosnál még az ivartalanítás sincs meg 15.000 Ft-ból. :)

2014. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ennyivel okosabb lettem ma :) Nem áll szándékomban egyébként kutyust kihozni, mert van egy cicám, aki nem tűr meg más állatot maga mellett, csak kíváncsi voltam, hogy tényleg így van-e :)
2014. aug. 28. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett érte fizetni. Ivartalanítva, oltva, chippel ellátva megkaptuk a kutyust. De ilyenkor is illik valamilyen módon támogatni őket, hiszen nem kevés pénzt ölnek ők ebbe bele.
2014. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyek nagy részénél nem Kell fizetni. De ILLIK, adni adományt. Az oltások, chip kifizetése mondhatni elvárt, de nem kötelező. :) Nagyon nagy segítség minden forint, vagy táp, forgács, amit nekik adományozol, amikor örökbe fogadsz. Ha nem szívesen hagysz ott pénz, vegyél egy nagy zsák tápot, meg egy nagy zsák forgácsot és azt add nekik. Az örökbe adás előtt pontosan tájékoztatnak a részletekről, hogy az adott menhelyen kötelező-e, de ez ritka.
2014. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a budapesti sintértelepről hoztam ki kutyát, 5000 Ft volt. Nevetséges összeg egy kutyáért :)


Veszettség+kombinált oltása megvolt, chip is került bele.

2014. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!