Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről szerzek kutyust...

Ha menhelyről szerzek kutyust akkor azt mondták 1. év után ivartalanítani kell! Ezért én ettől óckodom! Ettől elhízhat a kutyus vagy lehet valami rendellenessége?

Figyelt kérdés
Ha igen mi?
2013. nov. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hízni akkor fog ha túleteted, ivartalanítás után valamivel kevesebb kaja kell nekik főleg ha nem mozognak eleget.

Nagyon ritkán, főleg idős korban ivartalan szukáknál előfordulhat vizelet visszatartási rendellenesség de kezelhető.

2013. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó döntés lenne menhelyről hozott kutyát szerezni és ivartalanítani?
2013. nov. 2. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hátránya az ivartalanításnak,ami normális érv lenne.

Viszont az ivarosságnak vannak elég erős hátrányai kanoknál is,de főleg szukáknál.


Elhízni csak akkor fog,ha túleteted,rendellenessége pedig nem ettől lesz.Illetve ha elcseszik a műtétet,de az az orvos hibája,és nem valami gyakori.

2013. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes,ne aggódj az ivartalanítás miatt.Akármilyen neműt választasz,az ivartalanítással megelőzhetsz számtalan ivarszervi megbetegedést.A kanoknál egyre gyakoribb a hererák,szukáknál a méh-és az emlődaganat...Két szuka kutyánkat,akik már idősen kerültek hozzánk ezért nem lettek ivartalanítva,a méhdaganat vitt el,tehát sajnos túlzottan is gyakori:( Azonkívül(ha szuka lesz)megelőzöd az álvemhességet és ezzel együtt az emlőgyulladást,a tüzelés problémáit,a felesleges kiskutyákat,sőt átlag egy évvel a kutya várható élettartama is nő.Kanoknál is javára válik az ivartalanítás,kevésbé lesz agresszív(bár 2 hónap kell,amíg a tesztoszteron teljesen kiürül a szervezetéből)nem fog annyit jelölgetni,tüzelés idején nem fog szökni(amikor is elüthetik,bánthatják,befoghatják),nem fog felesleges almokat gyártani és mindkét nem jobban fog a gazdira koncentrálni,ahelyett,hogy tüzelés idején a kanokon/szukákon,,járna az esze".Egészségügyileg is és egyébként is javaslom az ivartalanítást,a felelős állattartás alapja kell(ene),hogy legyen(kivéve a tenyészkutyák).Félni nem kell tőle,rutinműtét,perc alatt elaltatják a kutyát és mire magához tér,már rég otthon van:) A lábadozás sem vészes,annyi,hogy vigyázni kell,hogy friss sebbel ne tomboljon,fel ne szakadjon a varrat.Igaz,az én kutyáim már másnap rohantak a postás után...Az,hogy elhízik"csak a hízásra hajlamos kutyákra vonatkozik.Nekem két kanom van,mindkettő ivartalanított,egyiküknek ugyanannyi maradt a kajaadagja,mert abszolút nem hízékony,míg a másiknak kicsit kevesebbet kell adnom,különben gömbölyödni kezd.De ez nem azt jelenti hogy puff,műtét után hirtelen megduplázza a súlyát a kutya:) Figyelni kell rá és ha látod,hogy nagyon gömbölyödik akkor kevesebbet adni neki,ennyi az egész.Szerintem vágj bele nyugodtan,soha olyan nagyszerű és hálás(ha mondhatjuk így)kutyám nem volt,mint amit menhelyről,több éves rabságból hoztam.
2013. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az ivartalanítástól, több az előnye, mint a hátránya, ahogy az előttem szóló is írta!

Jobban jársz te is és a kutya is!

Amit szintén jól írt az előttem szóló: a felelős állattartás természetes velejárója kellene hogy legyen az ivartalanítás!

Elmész egy kicsit nyugatabbra és ott azt látod, hogy aki nem tenyésztő, annak ugyanolyan természetes, hogy ivartalaníttatja a kutyáját/macskáját, mint az, hogy beoltatja. Jó lenne, ha mi is eljutnánk idáig!

2013. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkora marhaság ez az elhízás dolog...Egy kutya attól hízik, amit megeszik.

Ha leáll a hormontermelése, egyértelmű, hogy kevesebb energiára van szüksége, de egy kutya, akit rendesen mozgatnak, sétáltatnak, nem fog elhízni. Az etetésére oda kell figyelni, ha hízik, akkor kevesebb tápot kapjon, és egyen helyette gyümölcsöt/zöldséget.

Ennyire egyszerű.

2013. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a GYORS ,PONTOS ,ÉRTELMES válaszokat!
2013. nov. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!