Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nem akarja abbahag...

Anna183 kérdése:

A kiskutyám nem akarja abbahagyni a rágást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja hazahoztunk egy 9 hetes kiskutyát. Nagyon szeret játszani nagyon barátságos de amikor kis idő után odamegyünk hozzá elkezdi rágcsálni a lábunkat és húzza a nadrágunkat de ezeket persze csak játékból. Az orvos azt mondta,hogy majd leszokik róla, de minket ez nagyon zavar. Ha határozottan rászólok, ha a nyakánál fogva lenyomom, ha egy kicsit megpaskolom a fejét akkor se hagyja abba! Valaki akinek van tapasztalata vagy aki átélte nem tudna tanácsot adni?
2014. aug. 29. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ilyenkor rászólunk határozottan, hogy nem, de nem érünk hozzá, nem toljuk el, mert ő azt még jobban játéknak veszi. Ha nagyon nem hagyja abba, én ott szoktam hagyni egy ideig, akkor lenyugszik. Ha ezt sokszor megcsinálom, akkor már nem akar annyira harapdálni. De ez amúgy teljesen normális, ahogy írtad, idővel megtanulja, hogy te nem akarsz vele így "játszani".
2014. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rá kell szólni hogy nem! és utána ott hagyni. Neki az a legnagyobb büntetés hogy nem kap figyelmet és nem játszanak vele. Ha ezt csináljátok tényleg abba fogja hagyni. De ha ráhagyjátok akkor miért is hagyná abba? Magától nem fogja, nem tudom miért mond ilyet az orvos. Nevelgessétek és akkor tényleg nem lesz probléma.

Jó kutyizást :)

2014. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak egyféle képen tiltsd neki . Eredményt pedig ne egy-két nap alatt várj. Ez igaz mindenre, amikor neveled a kutyát.

Az orvosod lehet, hogy jó orvos, de kutyaneveléshez nem sokat ért.

2014. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm megpróbálom ezek alapján is!:)
2014. aug. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!