Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatulajdonosokat miért...

A kutyatulajdonosokat miért nem zavarja a kutyájuk ugatása?

Figyelt kérdés

Ez pszichés?

Vagy eleve az tart kutyát, akinek kötélből vannak az idegei?



2014. aug. 29. 20:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
megfuttatom bicajjal a dögöt,este alig várja, hogy húzhassa a lóbőrt. csak akkor ugat, ha valaki felébreszti. dehát ez a dolga a házőrzőnek.
2014. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Hovarju ***** válasza:
73%

Kutyás vagyok mióta az eszemet tudom, és engem is zavar a folyamatos ugatás. Főleg, ha feleslegesen ugat a kutya.


A sajátomra is rászólók, ha csak azért ugat, mert a többi szomszéd kutya is ugat.


A nyaralás alatt is a lakásban aludt és nem a kertben, mert sötétedés után minden mozgó dolgot ugatott. Bevittem a lakásba és csendben maradt.

2014. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

Jajj, dehogy :D


Az én idegeimet könnyen lehet tépázni, pl. az ugatással. Ha rákezd a kutyám, rászólok (Hagyd!) és befogja a száját.

Ha rajta múlna mindenért ugat(na), ha játszani akar azért, ha nem játszik vele egy kutya azért, ha zsebre teszem a kezem azért... :D

2014. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint tévedtem.


Viszont arra tud valaki megoldást, hogy mit tegyek, hogy a szomszéd kutya ne ugasson éjszaka indokolatlanul?


A gazdáját biztos nem zavarja, mert sokáig szokott ugatni.


Velük régebben beszéltem, és azt mondták, hogy öreg már a kutya és hogy nem sok ideje van hátra. (Ez volt 3 éve)

2014. aug. 30. 07:01
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos ha a saját gazdája nem tud/akar vele mit kezdeni, akkor te sem tudsz. :( Beszélj a szomszéddal, hogy legalább éjszaka szóljon rá.
2014. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
3 kutyám van, de megőrülök a kutyaugatástól. Ha nálam van a lasztija, és azért ordít, hogy dobjam már el, az más. De mikor az alsó szomszéd kis vakarcsa nekiáll órákig fesztiválozni, falnak tudok menni.
2014. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyet nem értek így a válaszok kapcsán:

Ha ilyen sok gazdit idegesít az ugatás, akkor miért tart kutyát?

2014. aug. 31. 07:25
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem az ugatás idegesít, hanem az ok nélküli ugatás. Rá is szoktam szólni a kutyámra, ha az utcán járókelő békés polgárokra arénázik, vagy az utcabeli macskákat riogatja. Éjjel is fel szoktam ébredni, hogy a macskákat ugatja, de bizony nem mindig kelek fel, mert 1-2 perc és abbahagyja, én meg, ha felkelek, nem tudok visszaaludni.... Nem jó pedagógia, tudom.

Hogy minek tart kutyát, aki órákig hagyja feleslegesen ugatni, azt nem tudom. Hozzátenném, hogy a hosszas ugatás nem maga a probléma, hanem csak egy tünet: a probléma az, hogy nyomorult kutyának nincs egyéb szórakozása az életben, mint hogy a szelet is megugassa és ezzel vezesse le az energiáit, nehogy becsavarodjon az unalomtól. Na azt tényleg nem tudom, minek kell az ilyen embernek kutya.


Természetesen a gondos gazdák kutyái is ugatnak néha, de nem mérték nélkül. A gazdákat nyilván kevésbé zavarja a kutyaugatás, mint a kutyátlanokat, ahogy a gyerekek okozta kiabálás, zaj, visongás is kevésbé zavarja a szülőket, mint a szomszédokat. Megszokás, érzelmi kötődés, normális ingerküszöb. Ennyi.

2014. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ilyen sok gazdit idegesít az ugatás, akkor miért tart kutyát?"


a kutya szerencsére nem = a kutyaugatással :) a kutyaszart sem szeretjük, vagy itt egy analógia: valószínűleg a szülők sincsenek odáig a gyerekek hisztijéért, de azért bevállalják a következőt is... :D

a kutyával jár az ugatás, ahogy a szőr, meg a tappancsnyomok is, de mindezért vastagon kárpótolnak, hidd el :)

2014. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!