Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik elítélik a szaporítá...

Azok akik elítélik a szaporítást, miért mondjátok azt hogy inkább legyen keverék?

Figyelt kérdés
Aki a szaporításra azt mondja, hogy addig van kínálat, amíg van kereslet, az nem gondolja, hogy két tök különböző fajtát összepároztatni felelőtlenül, még sokkal rosszabb? Ha szapis kutyát csúnya dolog venni, akkor keveréket még csúnyább, nem? A szapis legalább még mondható fajtatisztának. Érdekelnena véleményetek mert ez nekem nem logikus. Bunkó válaszokat nem kérek, nem hülye vagyok, csak nem értem a logikátokat.

2014. aug. 30. 15:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
8as, kicsit durva amit mondasz, de szerintem igazad van. Nekem nem törzskönyves a kutyám, de szoktam mostanában nézegetni néhány tenyésztő képeit. Hát az enyém sokkal szebb náluk!! Legalábbis némelyiknél. Sokkal szabályosabb a fejformája, jobb teste van, nincs tele pigmentfoltokkal, és teljesen megfelel a standardnak. Szóval ja. Amúgy meg a nagyszülei törzskönyvesek, ergo ő biztos hogy fajtatiszta.
2014. aug. 30. 16:53
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Az én véleményem az, hogy keverék kutyát sem vásárolunk a nemtörődöm gazdáktól.

Félreértettél sok dolgot, ha ezt a következtetést szűrted le a válaszokból.


A lényeg:

Kutyát akarsz, de nincs pénzed tenyésztőtől vásárolni. Mihez kezdj most?

-vásárolsz egy fajtajellegűt szaporítótól

-hozol egyet menhelyről/gyepiről


Ha fajtajellegűt vásárolsz, akkor lehet hogy egy kutya a gyepin sosem talál gazdára és ezért elaltatják. Neked viszont tetszhetett volna, csak sosem láttad.

Magyarul megmentesz vele egy életet, és már egy emberrel kevesebb, aki szaporítótól vásárol, már csökkent a kereslet. Ha sokan gondolkodnának így, a végén már nem érné meg.

2014. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen, szép dolog az örökbefogadás, de én olyan ember vagyok, aki általában fél a kutyáktól. Ha nem én hoztam volna el kicsi korában, ha nem én takarítottam volna fel a kakiját, ha nem én viszem el oltásra, nem a szemem láttára növekedik... Képtelen lennék megbízni benne. A menhelyi kutya sok sérelmet hordoz, sose lehet tudni, melyik mozdukatodra ijed meg és veszi támadásnak. Fogadjon örökbe az, akinek elég a pici kutya aki úgyse tudja bántani, vagy az akinek nagy kutya kell, de pontosan tudja, hogyan kell bánni vele.
2014. aug. 30. 17:17
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen is vannak kölyökkutyák. Például ők egy csapat a sok közül:

[link]


Láthatod, hogy ők is még ilyen 3-4 hetesek voltak amikor kidobták őket, láthatod is a képen, hogy cumival kellett etetni őket, annyira kicsik voltak, még a mamájuk mellett lett volna a helyük.


Nagyon sok ilyen kiskutya van, akik legalább ideiglenes befogadót keresnek, de a legjobb persze egy család, aki legalább egyet magához vesz és segít felnevelni.


Úgyhogy ez nem igaz, hogy menhelyen csak idegbeteg, megbízhatatlan kutyák vannak. Annyi ilyen árva van, annyi ártatlan picit dobnak ki kukába, szántóföldre, utcára, stb, akiknek még a mamájuk mellett a helyük, hogy az szívfacsaró.

2014. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Őket mondjuk sajnálom. Pont ezért ítélem el a keveréket pároztatását. Ha ivartalanításra nem tellik, legalább bezárták volna a szukát.
2014. aug. 30. 17:31
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak őket ítéld el. Nézd meg ezt a videót: [link]


Lehet, hogy nem telephelyen vannak a szülők, csak kint a kertben. Lehet, hogy nem állatkereskedésben veszed meg a kölyköt, hanem a szaporító házában. De maga a "folyamat", az "üzlet" ugyan az...

2014. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
De ez már a felelős állattartás problémája. Nekem nincs kutyám,de nagyon szeretnék. Viszont úgy nem vállalom ha eleve nincs pénzem pl az ivartalanításra. Csak ha adottak a körülmények. Így még asszem 1-2 évet várnom kell.
2014. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tanulságos videó: [link]
2014. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

8. vagyok, igen durva amit irtam es eleg nyers is. Sirhatnekom van sok "kennel" lattan...

De az emberek megveszik, mert azt halljak, hogy csak torzskonyveset szabad venni, minden mas fuj ronda szaporito. Nem a papirtol lesz valaki tenyeszto es a papir hianyatol szaporito! Ez kb. olyan mint hogy egy nyelvvizsga papirtol meg nem biztos hogy rendesen meg is fogod erteni azt a szerencsetlen brit csaladot aki utbaigazitast ker toled Budapesten. A papir nem minden, de szeretunk neki nagy jelentoseget tulajdonitani.

2014. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ennyit arról, hogy a fajtatiszta kiskutyákat nem teszik ki, csak a keverékeket: [link]
2014. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!