Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csináljam hogy ne rágjon...

Hogy csináljam hogy ne rágjon szét mindent?

Figyelt kérdés
még januárban befogadtunk egy kutyust, de még az első nap szétrágott mindent, szóval kennelbem van, reggel és este van kint 1-1 órára, valamint sétálni szoktam elvinni, néha biciklivel. egyszer kint felejtettem az udvaron, és mire hazaértem, tövig rágta anyu 2-3 virágját, és a fákat. mostanában a közelükbe se megy, de hogy taníthatnám meg neki, hog egyáltalán ne rágja meg , vagy szedje szét? vag nem nagy baj ha a kennelben van? én azért sajnálom szegényt, mert nem kicsi az udvarunk.
2014. jún. 13. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
vegyetek neki játékokat hogy azon munkálkodja ki magát, ha látjátok hogy mást rág erőteljesen tiltsátok egy nem-mel vagy amivel szoktad
2014. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nem megy már a közelükbe, akkor mi az, amit szétrág?

Amúgy az a baj, hogy sokat van kennelben.

2014. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

van játéka, és 3 labdája.

amikor kiengedem, nem mindig vagyok ott, és nyilván akkor rág meg dolgokat, de a kennelt is rágta régebben.

kap rendesen enni...

2014. jún. 13. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kérdéssel kezdek, ha nem baj: azért fogadtátok be a kutyát, hogy közel ugyan olyan körülmények között éljen, mint a menhelyen?


Egy kutyával baj van, az elején legalábbis, majdnem mindegyikkel. A határokat meg kell szabni. Amit nem kellene, hog megrágjon, azt eleinte elérhetetlenné kell tenni a számára, mert nem tud különbséget tenni. Ahhoz ott kell lenni vele és hatásosan tiltani, alternatívát felajánlani és úgy általában, foglalkozni vele, nevelni. A nagyobb kertben sem lenne neki sokkal jobb, de szinte állandó jelleggel a kennelben tartani elég szomorú... Nem csoda, hogy ahogy kiszabadul, nekiesik mindennek.

2014. jún. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Először is, hogy rakjam el a sziklakerti és elültetett növényeket? ...... nyilván sehogy. Mostanában ki van engedve este, és nem rág szét olyat, amit nem kéne (nem rég kezdett el foglalkozni a régebbi játékával) szóval igen.. köszönöm a Kedves válaszát, kérdéseit. És nem fogom menhelyre beadni.
2014. jún. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!