Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csináljam? Másnak is...

Hogy csináljam? Másnak is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kutyám és nemrég kezdett vedleni és egy helyen annyira kikaparta a szőrét hogy már véresre.Amikor elvittük az állatorvoshoz egy sprét adott amit rá kell fújni ilyen szürke,aztmondta attól fog gyógyulni de nagyon nem hagyja magát amikor már meglátja a kezemben már fut és ha megfogom morog és harapni akar pedig csak jót akarok neki.. És már a szőre is olyan mert egy csomószor félrement..

2014. júl. 6. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Be kell kötni a száját vagy ruhával szorosan vagy ha van szájkosár akkor azzal meg valakinek megfogni, de hogy ha végképp nem megy akkor az állatorvos is megcsinálja. :)
2014. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírsz a saját kutyáddal...

Nem mutogatod a sprét. Megfogod, talán adsz neki egy jutit és utána egy segítőd szépen előveszi a sprét és befújja. Addig te tartod a kutyát. Ha végeztetek, jutalom ismét.

2014. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a sprében egy golyó van ami ha egy kicsit is megmozditjuk a sprét már csörög és amint meghallja a kutya elfut és még étellel se lehet visszacsalogatni..
2014. júl. 6. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Kutyát megfogod, akár pórázt tehetsz rá meg szájkosarat, közben simogasd, kicsit játssz vele pl. tök mellékesen meg előveszed a sprayt, leteszed csak úgy a földre. Ha berezel, eltereld a figyelmét, stb, stb lényeg, hogy pzitív élményeket kapcsoljon majd a sprayhez. Megfogod a kutyust, de csak finoman, befújod. Ha hisztizik, eltereled a figyelmét. Ne vedd le rögtön a pórázt és a szájkosarat, ökörködjetek egy kicsit, pár percig, aztán leveszel róla mindent és jutalomfalat, nagyon dicséred.


De azt is csinálhatod, hogy tök random előveszed és leteszed a sprayt és odacsalogatod és jutalomfalatokat adsz neki, hogy ne a mumus legyen neki az a spray :D


Az én hisztis kutyám így szerette meg a körömvágást, azelőtt apám se bírt az 5 kilós kutyával :D Utána én meg odáig jutottam vele, hogy az ölemben félálomban feküdt a hátán amíg én vágtam a körmeit és utána farokcsóválva várta a jutalomfalatot :)

2014. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%
Tegyél a kutyusodra szájkosarat, és apránként szoktasd hozzá a sprayhez. Az előző válaszoló tökéletesen leírta.
2014. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!