Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyam nagzon nyuszit...

A kiskutyam nagzon nyuszit minden este mert nem akar kint aludni. Mit tudnek tenni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 00:40
 1/9 anonim válasza:
54%
Kint pl a nappaliba vagy a kertben? Ez termeszetes ilyenkor :) honvagya van szegenynek! :( nem kapatatok egy rongyit amin az anyukaja fekudt? Mert ha az van neki az megnyugtatja :)! De ha nincs akkor menj ki hozza es simogasd mig el nem alszik es somopolyogj vissza aludni :) ha felkel ( bar ha csendben hagyod ott akkor nem fog) ismeteld meg!! :)
2014. aug. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne menj ki hozza, mert akkor utána is ugyanúgy fog nyüszíteni. Majd megszokja.
2014. aug. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
43%
Igaza van az elottem szolonak!! :) ha kimesz hozza rontassz a helyzeten!! Ha van az anyukajatol pokroc azt add neki oda az megvigazstalja hogy erzi rajta a mamajat!:) nekunk is a goldink ezt csinalta 2-3hetig es megszokta...NE FELEJTSD EL SOHA A KUTYANAK TE A FALAKVEZERE VAGY NEM AZ ANYUKAJA!! :) BAR ERROL SOK EMBER ELFELDKEZIK.
2014. aug. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
NE MENJ KI HOZZA!! TUDOM MEGERTELEK NAGYON NEHEZ HALLGATNI AHOGY SIR,HISZ MOST LETT ELSZAKITVA A MAMAJATOL,TESTVEREITOL,MEGSZOKOTT KIS HELYEROL!! :(....DE HA JOT AKARSZ NEKI ES MAGADNAK IS A KESOBBIEKBEN VESZELDBEMATTEZT AZ EGY PAR HETET ES VOLT SIRAS NINCS SIRAS!! :) DE HA KIMESZ HOZZA TE FOGSZ MAJD SIRNI HOGY MINDIG SIMOGATVA KELL ELALTATNOD ES TE SEM TUDSZ EMIATT ALUDNI!! :(
2014. aug. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
nyugodtan kimehetsz hozzá. egy kiskutya nem sokban különbözik egy kisgyerektől, szeretetre és törődésre van szüksége. ettől még neked kell megszabnod a határokat, és biztosítanod, hogy megtanulja a helyét a hierarchiában, de attól nem leszel rossz "falkavezér", hogy törődsz vele.
2014. aug. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Az én Goldim is így kezdte 5 évvel ezelőtt. Az első este, amikor elhozták nekem, egy kistányér tejet vittem neki (nagyon picike volt) és leültem mellé a kis rongyra, ami ki volt neki téve. Be volt takarva és addig simogattam, amíg el nem aludt. Később pár alkalommal be is jött hozzánk este, majd mikor elaludt szépen kivittük és észre sem vette. Próbáld meg kezdetben simogatva elaltatni majd minél kevesebbet kinn lenni vele esténként elalvása előtt és 2-3 hét alatt teljesen megszokja.
2014. aug. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem szabad hagyni, hogy érzelmileg zsaroljon téged. Ha kimész hozzá, azt fogja abból levenni, hogy bármikor nyikkant egyet és te ugrasz. Ez nem más mint hiszti. Minél hamarabb hagyod abba a kijárkálást, annál hamarabb hagyja majd abba a nyüszítést. Ha most hoztátok el, akkor legalább 1 hónapig bent aludjon, ha lehetséges. Ha nem akkor is hozzá fog szokni hidd el :)
2014. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! 2 honapos a kiskutya es alapbol a kertben lakik csak estere bejon a lepcsohazba es kaparja a lakasunk ajtajat es olyan rossz hallgatni meg csan 2 napja van itt szoval eleg uj lehet neki is probaltam kimenni hozza tobbszor is de ujra kezdte most akkor megprobalom h nem megyek kihozza csak tenyleg annyira cukika.
2014. aug. 31. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Én lehet hogy a lépcsőházajtót is becsuknám, mert még az is lehet, hogy a szomszédokat zavarja. Pláne, ha ne adj' Isten az ő ajtójukon is kapar meg nyüszít, hátha bejut. :)


Ne menj ki hozzá szerintem sem. Fektesd le a helyére, simogasd meg és hagyd ott, utána már ne menj ki hozzá. Egyetlen dologban hasonlítanak a gyerekekre: hamar megtanulják, mivel érik el a céljukat. Ha te kimész hozzá a nyüszítésre nem azt fogja gondolni hogy "De jó, nincs semmi baj mert itt van, már alhatok reggelig", hanem azt hogy "Ha egyedül érzem magam, mindig ezt fogom csinálni".


Ez olyan, mint mikor egy gyerek hisztizik pl. a boltban. Megtanulta hogy megkapja amit akar, csak maradjon csendben. :)


De ha vigasztalod, akkor nem csak megnyugszik hanem megerősíted benne, hogy ezt kell csinálnia hogy kimenj hozzá. :)

2014. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!