Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jó kutyaház?

Milyen a jó kutyaház?

Figyelt kérdés

Két kutyának milyen a jó kutyaház? sátortetős vagy lapos-tetős? A hőszigetelt az biztosan. két külön bejárattal. és elkülönített fekhellyel. De formára milyen az ideális?

Most, hogy jön a tél.



#kutyaház kutyaól
2014. aug. 31. 12:06
 1/2 Bdog válasza:
Szerintem nem kell a hőszigetelés. Én egy erős hajlékony műanyag valamit (bocs nem jut az eszembe hogy hívják) raktam a bejárat elé és ahogy a nagymamám mutatta egy vörös téglát erősítettem a ház oldalára amit a sütőben felmelegítettem. A ház teteje pedig fél sátortetős.
2014. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Formára téglalap alakú, az ajtó a hosszabbik oldal szélén legyen, így a kutya nem kell, hogy az ajtóval szemben feküdjön (ahol szemben van az ajtó, az a legrosszabb, hiszen nem tud hová elbújni a bejövő hideg elől). Lehet sátortetős is, de a lényeg, hogy bent legyen "plafon", hogy a kutyának ne kelljen felfűtenie a felesleges sátor-részt. Lapostetős is lehet, de akkor kicsit hátra lejtsen, hogy a csapadék arra folyjon. Ennek további előnye, hogy a kutya a tetejére is fel tud feküdni, ha akar. Legyenek lábai, hogy a fagyos talaj ne hűtse le nagyon. Szigetelheted is, nem árt. Az ajtónak legyen egy kis küszöbe, egyrészt, hogy olyan kicsi legyen, amilyen kicsi csak lehet, másrészt hogy amivel kibébelitek, ne essen ki belőle. Télen rongyot ne tegyetek bele, mert a vizes szőrű, lábú kutya átnedvesíti és megfagy (mármint a rongy), a szalma a legjobb. Az ajtó is jó dolog, ha a kutya bemegy tőle, az lehet műanyag lemez, vagy rongy, kicsit jobban bent tartja a meleget. Két ajtó nem kell rá, egy ajtón is be tud menni a két kutya. Viszont ha az egyik kidúrja a másikat, ami elfordulhat, akkor két házra lesz szükség, de akár egybe is építheted őket, egy hosszú téglalapba, középen elválasztod, az elválasztó mellett közvetlen lehet a két ajtó, ami mellé oldalt még be tud gömbölyödni a kutya. Valami ilyesmit próbáltam körülírni: [link]

Csak a küszöb hiányzik róla.

2014. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!