Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy kutya ami eleg...

Ha van egy kutya ami eleg nagy es mar harapott meg embert es az utcamba van es mikor mejek suliba mindig lenn szokott lenni mit tehetnek azert hogy engem ne harapjon meg?

Figyelt kérdés
Egyszer mar megtamadott de nem harapott meg szerencsere.
2014. aug. 31. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Gazdájával próbáltál már beszélni?
2014. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KGabi0000 ***** válasza:
28%
Estleg beszélj a gazdájával,vagy hívd ki a sintért,nagyon mást nem tudsz tenni ellene,ha több embert is megtámadott már,akkor az veszélyes kutyának számít.
2014. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézz a szemébe és mond wau wau.
2014. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, ki a gazdája, mindenképp beszélj vele vagy te, vagy a szüleidet kérd meg, hátha egy gyereket nem vesz komolyan (ha a harapós kutyáját hagyja az utcán garázdálkodni, én a legrosszabbra számítanék...) Ha ez nem használ, a jegyzőhöz lehet fordulni.


Ha neked támad a kutya, semmiképp ne hátrálj, ne fuss előle, hanem tárd szét a karod, ha van rajtad kabát vagy dzseki, akkor tárd szét a szárnyait, hogy minél nagyobbnak tűnj, húzd ki magad és élesen, dühösen üvölts rá a kutyára. Minél váratlanabb, annál jobb. Toppants felé, mintha meg akarnád rúgni - akár feléje is rohanhatsz, de ha félsz, jobb, ha csak egy helyben állsz és mindig arccal feléje fordulsz. Az ilyen szájhős kutyák általában hátulról harapnak, és ha ellenállásba ütköznek, inkább meghátrálnak.

2014. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, gyerekkoromban volt az utcánkban egy telepőrző kutya, amelyik ki tudott ugrani a kerítésen. Mindig nagyon féltem tőle (később kiderült, hogy nem alaptalanul, mert évekkel később megtámadott és összemarcangolt egy idős bácsit). Egyszer arra sétáltam a kiskutyámmal, és ez a dög kiugrott a kerítésen és nekünk jött. Én meg, noha azt hittem, hogy be fogok pánikolni, egyszerűen olyan iszonyúan dühös lettem a dögre, de főleg a fogyatékos gazdájára, hogy 11-12 éves létemre üvöltve szidtam, szitkozódtam, mentem feléje, mert olyan harag volt bennem, hogy ha elérem, felrúgtam volna. Szerencsére nem értem oda, mert a kutya megtorpant, láthatóan döbbenten, aztán magától visszaugrott a kerítésen... Én csak utólag vettem észre, hogy remegek, mint a nyárfalevél. Az adrenalin csodákra képes...
2014. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan a kisugárzásod akkor megtámad, pl ha én ránézek egy kutyára rögtön abbahagyja az ugatást, pedig idegen kutya.
2014. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!