Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nagyon nagy bundája van a...

Ha nagyon nagy bundája van a kutyának, így a hagyományos bolhanyakörv semmit nem ér, mert el se ér a kutyus bőréig, akkor mivel védhetem ki a bolhákat és kullancsokat?

Figyelt kérdés

Spitz kutyusról van szó, nagyon vastag, dús szőre van, és így a bolhanyakörvből nem tud felszívódni a hatóanyag, mert el se éri a bőrét.


Még csak 12 hetes, vagyis nincs 6 hónapos, és a legtöbb cseppet attól a kórtól ajánlják. Mivel tudnám mégis megvédeni séta közben a bolháktól és a kullancsoktól?



2014. szept. 1. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt 12 hetes kiskutya még igen pici, kurkászd át minden séta után, hogy nincs-e benne kullancs.

Vannak cseppek, amik kiskorban is adhatók. Kérd ki egy állatorvos tanácsát, jobban átlátja, hogy mik vannak a piacon.

Van egy új szer, Bravecto a neve, egy tabletta, amit ha beadsz a kutyának, 3 hónap védelmet ad kullancsok ellen. Mi most teszteltük le, a 3 hónap alatt 1 kullancsot találtam a kutyámban (szintén nagybundás), de az is halott volt, mert amint megcsípi a kutyát, megmérgeződik, mielőtt még fertőzhetne. Nagyon jó cucc, sajnos az ára is ennek megfelelő...

2014. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Igen, hát eddig a kurkászós módszert alkalmaztam és minden este átnéztem a bundáját, de ez ekkora szőrnél elég megbízhatatlan megoldás, hiába vizsgálom át tüzetesen, sose lehet benne teljesen biztos az ember, meg ugyebár én se vagyok tévedhetetlen. :D Ezért szerettem volna valami plusz védelmet, köszönöm szépen amúgy a tippet, utána fogok nézni ennek a tablettának. :)

Pont holnap megyünk úgyis az állatorvoshoz, esetleg akkor nála is rákérdezek. :)

2014. szept. 1. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Exspot csepp. Permetrin van benne, ami azonnal lebénítja a kullancsot, ahogy a kutyához ér. :) Nekünk bevált. Csak ügyelj rá, hogy cseppentésnél a bőrére menjen!
2014. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

olvasni tudsz . az olvasott szöveget kéne értelmezned :) vajon az a rengeteg nagyobb testű nagyobb szőrű kutya tulajdonosa, hogyan is védekezik a kutyája élősködői ellen ??? elolvassa a használati utasítást, utánanéz a megfelelő helyeken,stb,stb, állatorvossal konzultál :)

vagy 30 komoly és használható szer van a piacon amik használnak is.4-5 hónapos kortól javasolt : spot on javaslat : prac tic. nyakörv javaslat : forestó.

DE 12 hetes kiskutyánál a védelem másként működik.

a hatóanyagok felszívódásának üteme, sebessége, kémiai összetétele . na ezekre keress rá :)

2014. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a komondornál bevált a nyakörv, pedig még nagyobb bundája van mint a spiccnek. A csepegtetősnél volt benne kullancs, utána váltottam nyakörvre.
2014. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két hosszúszőrű kutyán is Scalibort használok és tökéletesen működik. A nyakörv anyaga rugalmas, olyan szorosra kell venni, hogy a szőr alá becsúszva hozzá érjen a kutya bőréhez.
2014. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Roti-nj mixről levettem a forestot, mert nagyon széttörte a szőrét...hosszú szőrrel brutál, mit művel. Ismerős tervujának összecsomózta, de teljesen :O Kölyköknek is lehet adni spot ont is, csak a megfelelőt kell megtalálni. Állatorvossal beszélj!
2014. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!