Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a kutya chip?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, hogy akiknek van ilyenje, az nem bízik a kutyájában.

De csak szerintem nem jó dolog ez?


2014. szept. 1. 14:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek vagy még kérdező, akárhány éves is vagy.

Naiv, tudatlan. Közös nem sok a valós élethez...

2014. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bizalom kérdés.


Ez egy nagyon jó dolog!


Ugyan is a legtöbb ember aki kóbor ebet talál viszi orvoshoz és ha van benne chip akkor vissza is jut a gazdihoz.


Sose lehet tudni,hogy egy kutya hogy kerülhet ki az utcára. Akár szökés vagy ellopták vagy megijed vmi szokatlantól és világgá szalad.


Egyszer találtunk egy fiatal sima szőrű foxit úttesten rohangált.Elvittük dokihoz.Chip nem volt benne. Ok.. fotó,leírás feltettük face-re szerencsére tudtuk kié a kutya,mert már láttuk nem egyszer,de hogy hogy hívják a gazdákat na meg hol laknak azt nem tudtuk. A lényeg meg lett a gazdi 1 órán belül és vissza kapták a kutyát. Kérdeztem,hogy hogy szökött meg azt mondták,hogy pakoltak a lépcsőházban aztán a lépcsőháznak a bejárata is pont nyitva volt és meglépett.Mondtam,hogy rakjanak bele chipet,ha máskor meglép egyből vissza jusson a gazdihoz.


Chip tartalmazza a tulaj,kutya adatait,meg mikor volt beoltva stb.

2014. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg aki nem ültet be chipet vagy nem regisztráltatja, az egy igazán felelőtlen gazda! Mert olyan, mintha egyáltalán nem is törődne a kutyájával, ha ESETLEGESEN elveszne. Tudod egy kutya élete során legalább egyszer szinte tuti hogy elveszik vagy ellopják, netán a tüzelő szukák miatt kiszökik. Teljesen mindegy, hogy hogy tűnik el, nem feltétlen a gazda hibája, lehet egy szerencsétlen véletlen vagy bármi más. És a kutya ösztöneit bizony nehéz elnyomni teljesen, lehet hogy a 15 év alatt bizony egy párszor kiszökik csak azért mert neki úgy tartja kedve, vagy mert valamit megérzett/meglátott. Még akkor is ha előtte legalább 10 km-ert futottál vagy sétáltál vele! Semmi köze nincs a bizalomhoz, szerintem ez inkább törődés, és biztonság.
2014. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jó dolog ez a chip!!

Így is rengeteg olyan kutya mászkál az utcákon akikben nincs, pedig TÖRVÉNY írja elő, hogy minden kutyában kötelező!

Gondolkozz egy kicsit kérdező!!!

Mi lenne ha nem lenne?? Még több kóbor kutya lenne, így akinél esetleg véletlenül szökött meg a kutyus (mert a legjobb gazdinál is előfordulhat) ha a gyepmester vagy akár egy járókelő megfogja és leolvassák, egyből tudják ki a gazdája és tudják értesíteni.

Sajnos ahhoz képest, hogy kötelező, rengeteg kutyában nincsen, a menhelyek is folyton tele vannak chip nélküli talált ebekkel.

Csak sajnos nagyon sok buta, ostoba, tudatlan ember van, a másik meg hogy nem is ellenőrzik a chip meglétét kellőképpen!

2014. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak szerinted hülyeség.

Egy kutya nem szökik meg csak úgy, valóban... ha rossz a kerítés, és a kutya nincs megnevelve, vagy ha tüzelési időszak van, gondolkodás nélkül kiszökik.

Egy kutyát simán el lehet lopni úgy, hogy a gazdi észre sem veszi. A chip pedig igenis hasznos, de csak ha regisztrálva van, különben nem ér semmit.

2014. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó ismerősöm öreg kutyája meglógott egy szép napon. Hiába plakátoltak a környéken meg kampányoltak a facebookon. Két héttel később és 20 km-rel arrébb valaki megtalálta a kutyát, orvoshoz vitte, leolvasták a chippet és már telefonáltak is a gazdinak. Hülyeség? Nem hinném.
2014. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A kedves kérdezőről ordít, hogy kb. 11 éves, szóval felesleges itt magyarázkodni neki, úgyse érti meg. Ő majs nem rakat chipet a kutyájába, mert úgyis hülyeség, aztán majd csodálkozik, ha elveszik.
2014. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen úgy érzem, hogy akiknek van ilyenje, az nem bízik a kutyájában. "

Ez nem bizalom kérdése, törvény szerint kötelező a chip és kész, nem kell érezni meg gondolni róla semmit.


Szerinted amúgy mennyire lenne jó dolog, ha a valahogy mégiscsak elkóborolt kutyákat inkább elaltatnák a gyepin, mint hogy hazakerüljenek a családjukhoz?

2014. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 KGabi0000 ***** válasza:
82%
Szerintem egyáltalán nem hülyeség,a chip olyan,mint az embereknél a személyi igazolvány,amivel bizonyítani tudják,hogy ki ő és kutyák esetében kié.Az én kutyámban van chip,mivel KÖTELEZŐ.Én pedig teljesen megbízok a kutyámban,egy okos,szófogadó kutyus,első szóra behívható és rendesen megy láb mellett is,ha kérem,DE akármi történhet,az én kutyám rettenetesen fél a petárdáktól,tüzijátékoktól és a lövésektől,tehát ha mondjuk séta közben valaki egy petárdát eldurrant(ami a mai világban előfordulhat),akkor az Isten sem állítja meg,mert előtörik bele a rettegés és a menekülés ösztöne.Szerencsére az én kutyám ilyen esetben hazaszalad,de sok kutya nem...
2014. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Igen, csak szerinted hülyeség. Látszik, hogy fogalmad sincs a kutyákról, és az állatvédelemről pedig még annyi sem. Mielőtt ítélkezel, emeld fel a hátsód a fotelből, és önkénteskedj kicsit az állatvédelemben, és akkor látni fogod a chip értelmét. Nem lopnak kutyákat?????? Ezt mégis honnan veszed??? Mert bizony lopnak.... Annyira szeretem ezeket a radikális véleményeket, amikor valaki azt sem tudja hogy eszik vagy isszák a dolgokat...
2014. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!