Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ehetnek a kutyák...

Miért nem ehetnek a kutyák csokoládét?

Figyelt kérdés
2007. okt. 22. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy piciket kaphat,kb egy 1/2 cm2 nyit,akalomadtan,de tobbet nem mert gondot okoz az csoki megemesztese, es a kutyus el is pusztulhat.
2007. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
teljesen felesleges a kutyáknak csokit adni. ha azt akarod, hogy nassoljon, vagy megjutalmazni akarod, adj neki direkt nekik készült nasit, ezerfélét lehet kapni még élelmiszerboltokban is. az nekik való, nem a csoki. max a kutyacsoki.
2007. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a kakaóban lévő teobromintól lesznek rosszul, vagy bele is pusztulhatnak. én mindig adok nekik mást, ha elöttük zabálom a csokit! (belebetegednének, ha nem kaphatnának valamiből! :))
2007. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
A csoki sok olyan anyagot tartalmazhat ami a kutyák számára mérgező lehet..
2007. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is mind igaz amit fentebb leírtak, plusz az is problémát okoz, hogy a kutyáknak is roncsolja a fogát az édesség, nagyon káros a fogaikra is ha csokit kapnak és ő még meg sem tudja mosni :(...

Ugyanakkor a legtöbb kutyus imád nassolni meg kunyerálni :), de olyan jutalomfalatkákat érdemes adni Nekik amik a számukra készültek és nem károsak az egészségükre.

2007. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem sem érdemes adni nekik ,bár én eddig nem hallottam erről,hogy belehalnának.az viszont biztos,hogy ha ilyenekkel eteted válogatós lesz.Viszont sztem a nekik készült kutya kaja sem egészséges tele van adalékkal,meg hanuval,meg ízfokozóval.

Sztem egy nagy csont az mindennél jobb...egy csombcsont vagy lapocka csont..azt elrágcsálgatja egy dbig.

2007. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Létezik kutyacsoki is. Menj el a fressnapfba és lepd meg a kiskutyádat.
2007. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
a csoki amikor lebomlik, benne egy anyag olyan anyaggá alakul, ami nagy mennyiségben megbetegíti. Adhatsz neki kicsit, de minek? ha van kutyacsoki, meg virsli amit sztem minden kutya imád, és ráadásul ha adsz neki csokit egyszer, utána majd mindig akar. De amúgy kicsitől nem lesz baja.
2007. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tade ***** válasza:
100%
Szia! van a csokiban olyan anyag, ami a kutyaknal szivrohamot okoz...minel nagyobb a kakotartalma annal veszelyesebb....ha nagyon akarsz a kutyunak csokit adni akkor a nagyon tejes csokit adj neki...abbol is csak egy kockat ;))
2007. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 roxy_baby ***** válasza:
82%
Kutyacsokit ehetnek csak,abban nincs cukor,a cukor nem jó a foguknak.
2010. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!