Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyának mit ajánlotok?

Kinti kutyának mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag kistermetű kutyát szeretnék ami kint is jól van és családi kutya. Tudtok ilyet ajánlani?

2014. szept. 1. 21:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük alapul azt a tényt,hogy már a menhelyek zöme (a tenyésztők meg pláne) csak úgy adnak kutyát,hogy minimum kinti-benti tartás van :)


Ennek az okán gondolkodj el....

2014. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A kérdésből nekem az jön le, hogy szeretnél egy kutyát, ami problémamentes és nem kell túl sokat mozgatni (általában ilyen a "családi" vagy pedig viselje el a gyerekeket). Minden a nevelésen múlik.

Én nem javaslom a kutyát. Lovat sem tart mindenki. Ha tényleg problémamentes kutyát akarsz, ahhoz kell annyi elhivatottság, hogy rendszeresen foglalkozz vele, szocializáld. Lesz egy kölykötök, aki sokat sír és megrág kint mindent (olyan dolgokat szednek elő kb, aminek a létezéséről sem tudtál addig). Kamaszként lázad és próbálgatja a határait. Felnőttként pedig jó eséllyel végigugatja az éjszakát (kistestűek nagy része ugatósabb is, mint nagyobb társai). Ha vadászkutya, akkor méretes gödröket fog ásni. Bár egy juhászkutya is megteheti. Sőt, ha nagyon elunja magát, megszökik és csavarog egyet, további problémákat okozva. A pisi kiégeti a füvet, a kaki sem ássa el saját magát.

Nem itt kérdezősködnél, ha tényleg komolyan gondolnád ezt a kutyázást. Hamar ráunnál a sétákra, ilyen-olyan okokból. Felőlem vegyél, amilyet akarsz, a szomszédom biztos nem vagy. Nekem nem mész majd az idegeimre. :)

2014. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha nincs 100.000red egy kutyára, nincs álmaid fajtája, akkor menj el egy menhelyre, mondd el az igényeidet és azt, hogy mit tudnál TE nyújtani a kutyának, s ajánlanak majd sok helyes kutyát!
2014. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg meggyőzni a szüleidet, vagy aki ellenzi, hogy bent legyen a kutya, hogy legalább az előszobában had legyen neki egy fekhely...Vagy olyan nagytestű kutyát válassz, amelyik jól elvan kint, pl.:komondor, bernáthegyi...Nekik a mozgásigényük sem olyan óriási...Szerintem a kistestűeket rosszabb kint tartani...
2014. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ki mondta h egy ilyen szívtelen barbár lennék és ráunok a dolgokra??? Ti ráadásul még csak nem is ismertek engem!!! Szinte mindig vele lennék, még télen is (!!!) és megadnék neki mindent!!!!! Én csak egy kérdést tettem fel de úgy tűnik itt nincsenek normális válaszolók (tisztelet a kivételnek) !!!!! Ha csak ilyeneket tudtok írni, akkor inkább ne is ,,válaszoljatok'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. szept. 2. 13:57
 16/17 anonim ***** válasza:
MENHELY.
2014. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Menj vissza az oviba! Remélem a szüleidet nem tudod meggyőzni a hisztériáddal.
2014. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!