Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagyok? Itt találkoz...

Szaporító vagyok? Itt találkoztam ezzel a kifejezéssel, és nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
2 törzskönyves kutyám van, 2-3 évente van szaporulat a kölyköket és a szülöket minőségi táppal etettem (flatazor) a kölykök chipelve olva féregtelenitve , valamint igény szerint törzskönyveztetve adom. A szülök voltak tenyészszemlén és eüszürésük is van de kiállítási cimük nincs mert nem nyernének mivel egyenes hátuak ahogy a standard előírja nem ezek a farukat a földön huzzó fajták.
2014. szept. 1. 22:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 22:57

Kedves válaszoló!

Hagyjuk a MEOE-t és a tenyészszemlét. Ma egy nj törzskönyv egy kiskutyára minimum 19 ezer forint. És ebben nincs benne a szülők regisztrációja az ETSZ-be. Már, aki volt olyan botor, hogy MEOE-s törzskönyves kutyát vett anno.

2014. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Az én szememben nem vagy szaporító, de igazi tenyésztő sem.

De szerintem ezzel nem ártasz senkinek, ha a kölykök egészségesek, és lehet tudni, hogy nincs örökletes genetikai probléma a szülők családjaiban.

2014. szept. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Szaporító vagy és pedig megmondom miért:

- nem minden kutyához adsz tk-et, feltételezhetően szerződésben nem kötöd meg a továbbtenyésztési és ivartalanítási feltételeket.... Szerinted akik nagy üzemben a pénz miatt szaporítanak, honnan veszik a kutyájukat? Segítek: olyanaktól, akiknek nem kell 100ezreket kifizetni. Illetve már az is elég ha az egyik tk. nélkül adott kutyádat továbbszaporítják...onnantól nyomonkövethetetlen minden utód. (Kérdés: hány kutyát adtál eddig tk-vel??)


- rohadtul nincs tenyészcélod. Az hogy szülessen 6-7-8 cuki kutya az általad fenomeniálisnak tartott szukádtól és kanodtól, az nem tenyészcél. Tenyészcél egy meghatározható dolog, amit szeretnénk elérni a fajtában.

Vajon ennek fényében (vagy inkább árnyékában) ismered a saját szukád gyengeségeit? Ha igen, akkor tudod milyen tulajdonságú, karakterű, vézenű kannal lehet ezeket kompenzálni, és hogy ezáltal mit vársz az a születendő kiskutyáktól? Ismered a vérvonalakat? Tudod melyik mit hoz, esetleg mely vérvonalak keresztezése lehet rizikós? Utánanéztál legalább a szülők szüleinek a testvéreinek az egészségügyi szűrési eredményeinek? Vagy esetleg bármelyiknek ha volt már kölyke annak, hogy mit hozott? Csak azért mert simán van olyan h egy 6os alomban 4 kutya DPs de a tied pont A-s és azzal vígan tenyésztgetsz....

Apropó miért is a saját kanod a legmegfelelőbb kan a szukádhoz? (mert közel van és ingyen van? - nem gondolom h a fedezőkan kiválasztásánál ez a szempont...)


- van a kutyáknak BÁRMILYEN (nem, nem (csak) kiállításira gondolok... munkavizsga, munkaverseny, esetleg más területen (ami nem annyira fajtaspecifikus) szerzett eredmény: pl mentőkutyázás) eredményük, ami predesztinálja őket a tenyésztésre vagy csak "minden barátod" mondta h de szép kutya, mikor lesznek kölykök?


Nem tudod eldönteni....perszeee....én meg most jövök a falvédőről. Te egyszerűen magadat akarod igazolva látni, és azt hallani h mindenki megveregeti a vállad és azt mondja, h jól van öregapám, jól csinálod.

És a legnagyobb probléma h elgondolkozni sem fogsz a hallottakon, mert előbb veszed személyed elleni támadásnak, mint építő kritikának.


Btw, amiket leírsz még a szükséges minimumot sem éri el ahhoz h ne szaporítónak hívd magad, leginkább azért, mert cseszel a tk-ezésre és mert nem megindokolva használod a saját kanodat, és nincs tenyészcélod.

2014. szept. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
Kedves utolsó! Igen, a kérdező nem tenyésztő. De a világ nem fekete és fehér, és szerintem felelőtlen szaporítónak sem nevezhető. A szaporító az én szememben kimondottan profithajhász szemétláda, aki a profit kedvéért bármire képes, és a kutyákat a végletekig kihasználja. A kérdező szerintem nem ilyen.
2014. szept. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

a szaporítók sem mind pokolravaló kutyagyárosok, van köztük simán csak tudatlan, ám fejlődőképes is, aki képes lehet belátni, hogy amit tesz az jóval károsabb a fajtára nézve, mint ő valaha is sejtette volna és vagy változtat vagy abbahagyja... és persze vannak a menthetetlenek. de attól még a kérdező szaporító. még akkor is, ha a kutyáival jól bánik.

és azért szaporító, mert a tenyésztő, mint olyan, az bizony nem itt kezdődik és nem tehetjük meg, hogy ezt a titulust ilyeneknek osztogatjuk! a kettő között pedig nincs semmilyen árnyalat... vagy ha nagyon szeretnétek hívhatjátok fifi-szaporítónak. mert az tény, hogy (ha a leírtak igazak) nem ez a fő bevétele, nem megélhetési, nagybani szaporító.

2014. szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Nekem annyi a bajom az egésszel,hogy ugyanazoktól a szülőktől származik már több alom.Így hígul a fajta,nagyobb a beltenyészet esélye.Ez rontja a fajtát nem pedig nemesíti.


Ha azt vesszük alapul,hogy a tenyésztő a fajta nemesítésén dolgozik,akkor te nem vagy tenyésztő.

2014. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Azon gondolkodom, hogy ha valaki ilyen szempontokat hozna fel emberekkel kapcsolatban, akkor Hitler közeli barátja lenne. Vajon az, ami embereknél botrányos, és nem elfogadható, az kutyáknál miért elvárás?
2014. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"Tenyészcél egy meghatározható dolog, amit szeretnénk elérni a fajtában."


Igen mert az természetes és egészséges dolog hogy egyes neves "Tenyésztőnek" az legyen az élet célja hogy haza vágja a fajtát és mozgás képtelené tegye. Ez igen ez egy fontos cél! És akkor az összes küllem vonalú kutyának tiszta gyenge az idegrendszere , félősek , munkára alkalmatlanok. Ezt csak kutyasuliba figyeltem meg. A kutya német juhász kutya létére nem bírt felmenni a palánkon. Én a kutyámat szapitól vettem de nem bántam meg (csak inkább sajnálom hogy nem lehet ilyen kutyát törzskönyvel beszerezni) mivel cser vörös szép rajzos munkamániás kutyát máshol nem találok. Idegrendszere jó , és egészséges is, masszív kutya nem esik el a saját lábában. Nekem ez volt a kritérium hogy szép egyenes hátú , cser vörös német juhászkutyám legyen aki imádjon dolgozni és ezt csak ennél az embernél találtam meg akitől vettem, hozzá teszem előtte körbe néztem tenyésztőknél is de aki megfelelt volna munkában ők ordasok voltak.

2014. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
szüleinek volt törzskönyvje, de ezt most kár volt írnom mert jön a szöveg. Honnan tudod hogy azok a szülei , honnan tudod hogy nem e beltenyészet? Honnan tudod hogy kutyák voltak e szülei? ....
2014. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem szaporító,de nem is tudatos tenyėsztő.
2014. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!