Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagyok? Itt találkoz...

Szaporító vagyok? Itt találkoztam ezzel a kifejezéssel, és nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
2 törzskönyves kutyám van, 2-3 évente van szaporulat a kölyköket és a szülöket minőségi táppal etettem (flatazor) a kölykök chipelve olva féregtelenitve , valamint igény szerint törzskönyveztetve adom. A szülök voltak tenyészszemlén és eüszürésük is van de kiállítási cimük nincs mert nem nyernének mivel egyenes hátuak ahogy a standard előírja nem ezek a farukat a földön huzzó fajták.
2014. szept. 1. 22:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
12.41. Senki nem mondta h a tenyészcél egyenlő a a kiállításra tenyésztéssel. Lehet tenyészcél a munkaképesség, a szociális képességek (pl ha segítőkutyának _tenyésztik_) stb. Nem csak a küllem a tenyészcél.... De ha valaki nem tudja megfogalmazni és nem tudatosan törekszik rá, akkor az nem más mint kutyagyártás - tök mindegy milyen mennyiségben és minőségben teszi, de nem tenyésztés.
2014. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
17-es, az ember szabadon donthet arrol, hogy szuljon-e, ha tudja, hogy a gyereke valoszinuleg beteg lenne. Akutya nem, o csak engedelmeskedik az osztoneinek. Ezen kivul az embergyerek kisebb esellyel kerul menhelyre azert, mert mondjuk diszplazias es nem tudjak vagy akarjak a szulei fizetni a kezeleset. Embernel sem tartom etikusnak, ha olyan szul gyereket,akinek nagy valoszinuseggel beteg utodai lesznek, de erre az ember eseteben kisebb az esely, mivel kevesbe beltenyesztett. Hitlerrel az a baj, hogy egyreszt elvette az emberek onrendelkezesi jogat, ami a kutyanak eleve nincs, masreszt koncentracios taborba kuldte azokat, akik az o altudomanyos szempontjai szerint nem voltak megfeleloek a szaporodasra. Mi senkit nem biztatunk arra, hogy vigye gazkamraba a rossz geneket orokito kutyat, csak arra, hogy ne tenyessze tovabb.
2014. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!