Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám sokat vakarózik. Mit...

Saláta66 kérdése:

A kutyám sokat vakarózik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Talàltam benne bolhát ki lett szedve vettünk bolhaírtó sampont, a boltba azt ajánlottàk. Azóta rendsueresen nézem de nem találol benne minden ki lett porszívózva. de szegény rengeteget vakarózik. nyakörvet még nem vettem mert sokan azt tapasztalták, hogy csak a nyaka körül véd. mit tegyek? válaszokat előre is köszöszönöm.
2014. szept. 2. 06:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Kan kutya. És a nemi szerve mellett talàltam egy borsó méretű dumót állatorvos azt mondta lehet csípés de ha nagyobbodik ki kell műteni. mégismi lehet az? kicsit aggódom...
2014. szept. 2. 06:42
 2/9 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a bolhák miatt lett valamilyen bőrgyulladása. vagy más bőrbetegsége van és nem (csak ) a bolhák okozták a viszketést.


Állatorvoshoz kéne újra vinned és mondanod neki, hogy nem szűnt meg a vakarózás a bolhák kiírtása után sem.

Talán valami bőrnyugtató sampont felíratni?

2014. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni. Ha normális nyakörvet veszel, akkor mindenhol védeni fogja. A sampon nem nyujt védelmet. Ha nem bolha, hanem allergia, vagy más élősködő, akkor csak az orvos tudja majd kezelni.
2014. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp doki és ha már ott jársz adass neki védőoltást, az sem sokkal drágább mint egy jó minőségű nyakörv. Ki szoktad fésülni rendesen a bundáját, mert a szőrcsomók is irritálhatják? Nem feltételezem, hogy elhanyagolod, csak megemlítettem.
2014. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajó nyakörv mindenhol véd.A bolhasampon 3 napig max.

Vidd vissza a dokihoz és mondd el neki ezeket,lehet más van a háttérben.Allergiás is lehet.

2014. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A sampon kb. semmit nem ér. Nyakörvet vagy spot-ont tegyél rá, és miután kizártátok a bolhaproblémát, lehet tovább kutakodni (allergia, bűzmirigy, stb).


A csomót figyeljétek, csípéstől nem szokott ilyesmi kialakulni.

2014. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
talán allergiás a bolhanyálra. de nem biztos
2014. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok nézd át hátha találsz még valami hasonlót a kutya bőrén
2014. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat :) akkor megint meglàtogatjuk a doktort..
2014. szept. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!