Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SoS! Ellopták? Elszökött?

SoS! Ellopták? Elszökött?

Figyelt kérdés

Nem régen értem haza, és a kutyám nem volt meg!

Ha elmegyek itthonról, bezárom a hátsó kertben levő kenneljébe, mert féltem. Ma arra értem haza, hogy a kapunk tárva-nyitva, a kennel ajtaja is, a kutya meg sehol! A kennelben megtaláltam a pórázát és a bilétáját a nyakörvéről, meg néhány darab húst.

Semmi más nem tűnt el, csak a kutya. A házba meg sem próbáltak bemenni.

Kihívtam a rendőrséget, azt mondták, gyakorlatilag tehetetlenek, szóltak a környékbeli állatorvosoknak, hogy ha chipszám alapján meglesz, azonnal jelezzék.

Törzskönyve, útlevele, kiállítási eredményei itthon vannak. Csak chipszám alapján azonosítható, így kinek lehet értékes?



2014. szept. 2. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy szaporítónak, ha ivaros.
2014. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Plakátold ki a kutyát, oszd meg Facebookon hogy eltűnt, nézegesd a menhelyek oldalait, ennyit tehetsz. Meg azt, amit a rendőrök javasoltak.
2014. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, ivaros, ám még nem megfelelő korú a fedeztetéshez, még csak egy éves. Később gondolkoztunk a tenyésztésen, mert nagyon ígéretes, szerettünk volna vele kennelt alapítani. Még egyelőre csak ő volt, külföldi vonalú, le van foglalózva mégegy szuka és egy kan, szintén külföldön, ám így nem vagyok benne biztos, hogy biztonságos elhozni a kölyköket.
2014. szept. 2. 19:01
 4/19 A kérdező kommentje:

Van mellette egy menhelyi keverék, vele nem is nagyon foglalkoztak, bezárták a garázsba. Nem valószínű, hogy elszökött, sőt, lehetetlen, mert a kennel és a kapu is kulccsal zárható. A zár fel van törve.

A rendőrök csak tárogatták a karjukat,szerintük nem bizonyítható, hogy lopás történt, mivel szerintük éppen el is szökhetett. A biztonsági kamerán csak annyi látszik, hogy bejönnek és kimennek egy dobozzal, ez szerintük nem biztos, hogy a kutya.

A helyi menhelyekre már vitt a párom szórólapokat fényképpel és elérhetőséggel, a nyitva talált állatorvosokhoz is, valamint felhívtuk a környező települések állatvédőit, állatorvosait, facebookon megosztottuk, valamint olx-on és jófogáson is, a megtaláónak pénzjutalmat ígérünk.

Komolyan vannak ennyire szívtelen emberek, hogy ellopnak egy családtagot csak hogy pénzt csináljanak belőle?

2014. szept. 2. 19:11
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Úristen, nagyon drukkolok, hogy meglegyen a kutyus! A rendőrök meg jó nagy ökrök, ha nyilvánvalóan fel volt törve a zár, akkor azt biztos a kutya törte fel, hogy megszökjön, logikus...


És gondolkozz nagyon, hogy nincs-e az ismerősi körödből olyan, aki netán gyanús lenne, nem-e meséltél neki a kutyádról.


A megtalálónak vagy nyomravezetőnek pedig valami jó nagy összeget ajánljatok fel, ez tuti motiváló lesz egyeseknek. Persze arról nem kell tudniuk, hogy nem fogsz fizetni ennyit, de szerintem lelkiismeret ember nem is kérne ezért pénzt.

2014. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Természetesen van pénzjutalom a megtalálónak! Elsődlegesen az a legfontosabb, hogy a kutyusunk épségben, egészségesen kerüljön haza, nem a pénz.

Tettünk feljelentést, ám csak betörésre, ismeretlen tettes ellen, mivel az arcuk nem látszik tisztán a felvételen. A kutya ellopása nem bizonyítható, a rendőrök szerint előfordulhat, hogy csak kiengedték a kennelből és megszökött.

Egy borzoi-ról beszélünk, tehát nem éppen egy manapság divatos kutyáról, szerintem nem fognak meggazdagodni, ha szaporítani akarnák.

Egyébként persze,hogy az ismerettségi körünkben mindenki tudott róla, hogy tenyészteni szeretnénk, mindenkinek büszkélkedtünk a kutyussal, nameg sétáknál a fél falu jött csodálni, mert nem tudták, hogy milyen kutya lehet vajon.

Beszéltünk a szomszédokkal, ők hallották ugyan, hogy párom keverék kutyusa ugat, meg láttak egy autót a ház előtt, de azt hitték, csak vendégeink vannak és nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget. A szemben levő szomszédokkal meg nem vagyunk jóban, beszélő viszonyban sem, úgyhogy ők még ajtót sem nyitottak

2014. szept. 2. 20:06
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg környékbeli szemétláda vitte el a kutyát, aki jól tudta, hogy nálatok van egy ilyen. Szomszédok meg rendőr jelenlétében se nyitottak ajtót? Kicsit gyanús.
2014. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egy öreg házaspár lakik velünk szemben, akikkel már legalább 1000 dolog miatt összevsztünk. Folyamatosan átjönnek, hogy a "vadászkutyánk" oda kakál eléjük, lefojtja a csirkéiket. Persze a kutya kijutni nem tud, meg eleve szemben laknak. folyamatosan cirkuszonak, hogy kössük meg, mert félnek tőle, mióta kint van a harapós kutya tábla. Kiskorában ételmaradékokkal aknásították el az udvart, mert szerintük sovány volt a kiskutya. Mondjuk egy agár milyen legyen...

Minden este legalább 2x átcsöngetnek, hogy hangos a zene, volt, hogy feljelentettek csendháborításért.

Ezért nem vagyunk beszélő viszonyban sem. Meg bunkók. De bőven benne vannak már a korban, nem hiszem, hogy ők lettek volna. Ők hamarabb mérgezték volna meg.

2014. szept. 2. 20:27
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Rakd ki facebookra is!

Sokat segít

2014. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Annak, aki ketrecekben tartja a kutyát saját ürülékében, nem számít, hogy nem tenyészérett. Az a lényeg, hogy fedezni/elleni tudjon. Drukkolok, hogy meglegyen. Nyomasd a neten, ajánlj fel jutalmat a nyomravezetőnek, körözted a dokival a chipjét.
2014. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!