Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SoS! Ellopták? Elszökött?

SoS! Ellopták? Elszökött?

Figyelt kérdés

Nem régen értem haza, és a kutyám nem volt meg!

Ha elmegyek itthonról, bezárom a hátsó kertben levő kenneljébe, mert féltem. Ma arra értem haza, hogy a kapunk tárva-nyitva, a kennel ajtaja is, a kutya meg sehol! A kennelben megtaláltam a pórázát és a bilétáját a nyakörvéről, meg néhány darab húst.

Semmi más nem tűnt el, csak a kutya. A házba meg sem próbáltak bemenni.

Kihívtam a rendőrséget, azt mondták, gyakorlatilag tehetetlenek, szóltak a környékbeli állatorvosoknak, hogy ha chipszám alapján meglesz, azonnal jelezzék.

Törzskönyve, útlevele, kiállítási eredményei itthon vannak. Csak chipszám alapján azonosítható, így kinek lehet értékes?



2014. szept. 2. 18:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy aggódtok!

Már volt egy hívásunk, teljesen fel is lelkesedtünk, de mint utóbb kiderült, csak a pénzjutalom miatt azt hitték, hirdetés :S

Remélhetőleg, mivel elég magas jutalmat ígérünk a "megtalálónak", jóval magasabbat, mint amennyiért egy papírok nélküli kutyát el tud adni, hamarosan jelentkezik.

Már felvettük a kapcsolatot egy állatvédő szervezettel és az agár-fajtamentéssel is. Mivel itthon szerencsére nem gyakori kutyák, valószínűleg fel fog tűnni, ha valahol hirtelen megjelenik. A chipszáma körözés alatt áll, a környező országokban is.

Visszamondtuk az előjegyzést a másik két kiskutyára, mivel a tenyésztők sajnos nem tartják biztonságosnak az otthonunkat. Ebben mondjuk igazat is adok nekik.

Bejártuk a környéket, benéztünk a legtöbb udvarba, de sajnos sok itt a zegzugos kert.

Az állatvédők tájékoztattak minket a lehetséges kimenetelekről, amik közül csak nagyon kevés pozitív.

Remélhetőleg, még ha be is fedeztetik, lesz annyi eszük, hogy elvigyék állatorvoshoz és ha nem vágják ki addigra a chipet, haza is fog kerülni legkésőbb decemberben.

2014. szept. 2. 22:12
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ellophatták,méghozzá olyanok akik jól voltak informãlva.Sokszor rendelésre megy a lopás,különösen ha ritkább fajtáról van szó.A legjobb rátetetni az infót az adatlapjára,nem a rendőrökre bízni,szólnak e vagy sem a helyi dokiknak.
2014. szept. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ha leolvassák a chipet, látni fogják, hogy lopott kutya. Jelenleg a biztosítóval megy a huza-vona, ugyanis a szerződésben nem szerepel a lopás, és így még a biztosítását sem tudjuk lemondani, ami pedig azt jelenti, hogy valami idióta ingyen fogja még hónapokig dokihoz hordani ha nem szól a doki a chip miatt, viszont ha elkezdik szívni a számlájáról a pénzt, tudni fogjuk, hogy legalább dokihoz elvitték és elindulhatunk valamerre.

Nagyon rossz volt nélküle aludni, párom meg pont dupla műszakos ma, úgyhogy én szerintem egész nap telefonálgatni fogok, meg bejárom a környéket, kérdezősködök kicsit a pletykásabb néniktől, hátha lesz vaalmi információ

2014. szept. 3. 08:08
 14/19 Imola Ágnes ***** válasza:
73%
Szólj még a taxitársaságoknak is, egész nap uton vannak, a jutalom fejében biztosan jobban figyelnek majd:)
2014. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Milyen emberek vannak! Hogy lophatnak kutyát?!Agyrém...Szurkolok, hogy épségben előkerüljön!!!
2014. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Meglett! Budapesten állatorvoshoz vitték (hajdú-Biharban lakunk), megnézetni, hogy mikor lehet fedeztetni. Továbbá hamis papírokat mutattak be mellé. feltűnt a dokinak, hogy a papírokon levő kor sántít és egy chipolvasás után már telefonáltak is. Most hívott a párom, hogy jönnek haza, de készüljek lelkileg, mert kb. egész úton hány, és nagyon csúnya a szőre is. DE MEGVAN ÉS EZ A LÉNYEG! Mire párom beért a dokihoz, akik bevitték a kutyát, már nem voltak ott.
2014. szept. 3. 14:14
 17/19 anonim ***** válasza:
86%
Jaj, de jó! Igazi sikersztori. Profik vagytok, hogy szóltatok mindenkinek, akinek kellett, meg is lett az eredménye. (Micsoda "felelősségteljes" tolvaj szaporítókhoz került, hogy még orvoshoz is elvitték...)
2014. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%
De jó!!! :) Nagy mázlitok volt!!!!
2014. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%
Hála istennek! Nagyon örülök a jó hírnek!
2014. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!