Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya székletében meztelencsiga?

Kutya székletében meztelencsiga?

Figyelt kérdés
Meztelencsigát találtam a kutyám székletében vagy valami más lehetett? Éppen kint ültem és szegény nagyon erőlködött, majd nehezen sikerült neki kakilni. Tegnapelőtt kapott féreghajtót. A meztelencsigát egészben kakilta ki. Lehet valami baja?

2014. szept. 3. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Minden féreghajtásnál volt féreg? Az nagy baj.

Elvileg ha találsz férget a székletben akkor 10 nap múlva meg kell ismételni a féreghajtást. Egészen addig amíg tünetmentes.


Így persze hogy sovány a kutya.


Vidd el orvoshoz, mert ha nagyon elszaporodtak benne a férgek, akkor egy nem jól adagolt féregható meg is ölheti. Ugyanis az elhalt férgek toxint termelnek, ha túl sok van benne, akkor az már mérgezést okozhat.


Új doki, kérj székletvizsgálatot és alaposan kérdezd ki az orvost a teendőkről.

2014. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

10 nap múlva ismételtétek a féreghajtásokat? Mert csak úgy hatásos.

(Milyen féreghajtó az, amit az orvos injekció formájában ad be?)

2014. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen féreghajtót adott neki az orvos és csak 4 hét múlva kapta a következő féreghajtást. Tegnapelőtt én adtam neki emberi féreghajtót (Vermox), mert hirtelen nem tudtam venni kutyának valót (mivel vidéken lakom) és gondoltam kipróbálom ezzel, mivel gyanítottam, hogy férges. Hétvégén veszek neki Drontal Plus-t és csinálok vele egy kúrát.
2014. szept. 3. 16:00
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem adunk emberi gyógyszert kutyának!!! Több kárt csinálhatsz vele, mint amit használ, bevérezhet a gyomra, stb
2014. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Semmi baja nincs tőle, a hatást elértem, a férgeket kihajtotta. Jövőhéten kap normális kutyának való féreghajtót.
2014. szept. 3. 19:30
 16/22 Platypus ***** válasza:
Éppen csak a dózist nem tudod megfelelően kiszámolni. Valami azt súgja, a kutyád gyógyíthatatlan férgessége összefügg azzal, hogy vaktában adagolod a szert. Mert valahogy nem hiszem, hogy létezik állatorvos, aki drága vényköteles humán gyógyszert ajánl a pár száz forintos kutyának való helyett. Ennek a szernek a hatóanyaga legalább biztonságos, de ha ivermectin hatóanyagút választottál volna, azzal ki is nyírhattad volna. Egyáltalán miért tartasz otthon humán féreghajtót?
2014. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Vaktában adagolom a szert, azért ne túlozzunk, fél szemet kapott belőle. Leírtam, hogy miért ebből kapott, tudom mit csinálok és tudom, hogy nem lesz tőle baja.
2014. szept. 3. 19:53
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem tudok féreghajtó szuriról,szerintem valami tėvedés van a dologban,kérdezz rá ,ha egyėbként nincs rögzítve a eü.könyvébe.A gyogyót meg a kutya súlyára mérik ki,az ajánlott dózist kapja az ebed.
2014. szept. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az eü. könyvében csak annyi van, hogy féregtelenítő injekció.

Ha veszek neki Drontal Plust, akkor abból jövőhéten adhatok neki attól függetlenül, hogy 3 napja kapott másfajtát?

2014. szept. 4. 08:45
 20/22 anonim ***** válasza:

Már mástól is hallottam a féreghajtó szuriról. De szerintem azt kapják amit a szarvasmarhák vágás előtt kapnak 2 héttel. Nem hiszem ,hogy kutyának is jó. Bár nem ismerem az összetételét.

Drontált vegyél neki.

2014. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!