Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoktatok mondani mikor...

Mit szoktatok mondani mikor megkérdezik, hogy mennyibe került a kutyátok?

Figyelt kérdés

Egy ritkább fajtájú kutyánk van és minden nap valaki megkérdezi,hogy mennyibe került.

Amúgy nem került többe mint átlagosan egy tk-s kutya,mégsem szeretem vadidegenekkel ezt kitárgyalni. Egy idő után meglehetősen zavaró tud lenni.



2014. szept. 4. 09:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ajándékba kaptuk.

Mond azt, hogy: Annyiért vettük, mint amennyit megér.

2014. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mudim van, azok olcsoak, mi 35 ezerert vettuk 7 eve. De mindig tobbet mondok, hogy ne az jojjon le, hogy fajtatiszta kutyat torzskonyvvel, csippel stb mar ennyiert is kaphat, aztan szalad az olx-re extra mini yorkiert. Egyebkent ma mar a mudik is tobbe kerulnek altalaban.
2014. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Te meg kérdezz vissza, hogy mennyi a fizetése?
2014. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Attól függ ki kérdezi. Ha egy vadidegen az utcán, annak azt szoktam mondani, hogy jófogásról van 20e-ért (nálunk sok a kutya lopás...). Barátoknak megmondanám, ha kérdeznék.
2014. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Közeli barátnak ismerősnek: 950 euro. Vadidegennek azt mondom keverék.
2014. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja és az enyém is ritka fajta. Egyedüli példány a kerületemben az enyém.
2014. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is megkérdezték ezt már sokan. Mennyibe került és van-e chipje.


Azt nem értem csak, hogyha el akarná lopni, akkor a TK-t is hozzá kéne lopni, anélkül már amúgy sem ér annyit. Ha meg hamisítani akar másik TK-t akkor nem mindegy hogy konkrétan Te mennyiért vetted?


Van egy német cikk arról mennyibe kerül egy kutya. Sajnos már nem tudom hol van, nem tudom linkelni. A lényege az, hogy bármennyiért is vetted a kutyád, az első évben amit ráköltesz úgyis annyi lesz, hogy vételár már nem is számít. Akár 100 ezerért vetted akár 10 ezerért.

És nem csak az oltások, meg felszerelés, hanem a papucsok, szőnyegek, díszpárnák, a szétrágott póráz, a kinőtt box, kiszakított ruhák, a nyugtató, a szomszéd 3 szétkapott kacsája stb stb...

2014. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat szoktam mondani: azt hogy 100 ezer forint volt. Sokan hüledeznek, hogy ez mennyire sok egy kutyáért, pedig nem az. :) Új kennelből van, és nem ritka fajta, sőt... Ha tudnák, hogy mennyit költök rá és hogy eddig mennyit költöttem, akkor már hüldezhetnének. :D

Egyébként csak ismerősök kérdezték, és nekik elmondom, természetesen. Nem tudom, miért tűnik olyan soknak egyeseknek a 100 ezer forintos kutya, amikor van fél millióért is, meg többért. Egyáltalán nem tartom soknak, bár falun inkább keverékek vannak, így megértem az emberek néhai "felháborodását" a kutyám ára miatt.

Egyébként idegeneknek nem tudom elmondanám-e..Még soha nem kérdezte senki akit nem ismerek, meg hát ugye egy Labrador nem valami ritka fajta akit jönnek csodálni az utcán. Mivel erre felé még a 100 ezer is soknak számít (főleg egy kutyáért), ezért valószínű én sem hangoztatnám az árát, azt meg hogy mennyi pénz van beleölve, főleg nem. :)

Egyébként én soha nem kérdeznék ilyet senkitől, hogy "Olyan szép a kutyád, mennyibe került?" Szerintem ez pofátlanság, főleg vadidegenektől...

2014. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nem nagyon szokták megkérdezni, de ha mégis és olyan valaki kérdezi, akinek nincs hozzá úgymond köze, akkor azt mondom, hogy ismerőstől kaptuk... Főleg azért, mert elég rossz környéken lakunk és még kölyökként simán ellophatták volna, mivel ugye "sokat" ér (nyilván számunkra felbecsülhetetlen, ahogy a keverék kutyánk is).

Szóval, én nem szoktam mások orrára kötni.

2014. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekünk is viszonylag ritka fajta, legalábbis eddig csak egyet láttam a városban, azt is úgy hogy mesélte valaki hogy ott van, és direkt elmentünk megkukkantani, de az utcán még sose találkoztunk ilyennel. Direkt azért is választottuk, mert nincs minden második embernek ilyen kutyája.

Ismerősöknek elmondjuk, mennyibe kerül, hisz miért is tagadnánk, elmondjuk a kocsinkról, a telefonunkról meg bármiről. Ha idegen kérdezi, arra meg van egy jól bevált mondatunk: "Elnézést de mi erre nem szoktunk válaszolni." És akkor nem faggatnak tovább. Feketék rendszeresen megkérdezik, mindegyik azt hiszi hogy pitbull, azoknak vagy nem válaszolunk, vagy valami olyan hülyeséget mondunk, hogy nem is értik.

2014. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!