Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoktatok mondani mikor...

Mit szoktatok mondani mikor megkérdezik, hogy mennyibe került a kutyátok?

Figyelt kérdés

Egy ritkább fajtájú kutyánk van és minden nap valaki megkérdezi,hogy mennyibe került.

Amúgy nem került többe mint átlagosan egy tk-s kutya,mégsem szeretem vadidegenekkel ezt kitárgyalni. Egy idő után meglehetősen zavaró tud lenni.



2014. szept. 4. 09:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést csak és kizárólag barátok és jó viszonyban lévő családtagok engedhetik meg maguknak.


Ha valaki ilyeneket kérdez az finoman szólva neveletlenség.


Találj ki valami frappáns választ: pl. cseréltem malacért, vagy valami hasonló.


Ezáltal talán észreveszi, hogy tolakodó a kérdése:)

2014. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak. Általában úgy megy,hogy megkérdezik milyen fajta és aztán egyből,hogy mennyibe kerül. Olyan is volt már,hogy 20 méterről kiabáltak oda,hogy "ugyan mondja máá meg mennyibe került"
2014. szept. 4. 13:11
 13/23 anonim ***** válasza:
Mivel valóban ingyen voltak/ találtam őket, így ezt szoktam mondani. De ha drága, törzskönyves kutyám lenne, akkor is ezt mondanám. Nem kell az embereknek tudni, hogy milyen anyagi értékű a kutya, nem vezet jóra.
2014. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én idegeneknek mindig azt mondom, hogy menhelyről fogadtam be :) Ki tudja, lehet ezzel arra motiválok valakit, hogy kedvet kap benézni egy menhelyre és hátha örökbefogad egy kutyust.
2014. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom,hogy ismerőstől kaptuk,meg hogy mentettük(bár az egyikre igaz is)


De valóban idegennek semmi köze sincs mennyiért vettem.

Egyrészt még ellophatja.

Másrészt kifigyeli hol lakom és betörnek hozzám mivel ha kutyára volt 150-200 ezer ft-om akkor biztos jól állok.


Sőt volt,hogy kérdezték,hogy ivarosak-e a szukák.Mondtuk hogy nem, ivartalanítva vannak.(igazából meg ivaros mindkét szukám de nem fogom hagyni hogy majd ellopják szaporítás céljából)


Igazából idegennek kb mindenről lehet hazudni,életkor,ivaros-e,na meg hogy mennyiért volt, ha olyan az ember akkor tk- ról is lehet hazudni. Meg fajtatisztára 300 ezres kutyára,hogy menhelyről van,leadta a gazdája vagy ha ritka faj akkor keverék :DD


Mai világban nagyon meg kell válogatni,hogy a kutyánkról milyen adatokat adunk ki.

2014. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
35%

Én soha nem veszek állatot! Rengeteg állat van így is - jobb esetben - menhelyen. Felesleges még tenyészteni is őket.

Egy nem fajtatiszta állat is ugyan úgy szerethető, és főleg szeretetéhes, okos, tanítható mint a fajtatiszták.

Csak az elöbbiek sokkal többen vannak, és álatalában sanyarú a sorsuk, sokat szenvednek.

Ha mindenki, aki megvesz egy állatot sok pénzért, megmentene mellette egy nem fajtatisztát is menhelyről, utcáról..

2014. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mėg nem kėrdeztėk,mástól viszont már megkérdeztem,bár nem így telibe és nem is az első találkozásnál.Ha nagyon drága kutya lenne,nem mondanám meg,kitérő választ adnék.Nem szeretném,ha emiatt ellopnák,vagy ott a helyszínen lecsapnának érte.
2014. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

én megmondom az árát - 600 euro - de az én kutyáim nem könnyen lophatók, nem is úgy néznek ki és szerencsére nem népszerű fajták :)

ha félteném őket valószínűleg én is inkább kamuznék valamit.

2014. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

Pusztán azért is ellophatják a kutyát, hogy utána jó pénzért visszavásárolhasd tőlük, nem kell ehhez sem hamisítani, sem lopni törzskönyvet hozzá.

Utolsó előtti: nem ez volt a kérdés. Amit mondani szeretnél az jó és nemes, de nem csak egy oldala van az éremnek. Az értelem nélküli szaporítás (akár a pénzért akár pusztán tudatlanságból) valóban nagyon káros, és teljesen elítélendő dolog. De a lelkiismeretes tenyésztők munkája egyáltalán nem hiába való. Ha valaki komolyan kutyázik, pl sportol a kutyájával azért arra egy szint fölött már nem elég egy menhelyi keverék, vagy van százból 1 ami tudja ugyanazt a minőséget nyújtani, amit egy adott sportra szelektált fajta.

2014. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hú, tőlem is rendszeresen megkérdezik. Idegenek,legtöbben első találkozáskor. Mivel itt Magyarországon a törzskönyves kutyák között is a drágábbak között van, így nem szeretem megmondani. Volt akinek megmondtam, hát hüledezett. Még a családnak se mertük elmondani, mert náluk kutyára pénzt költeni pazarlás. Általában azt mondom idegeneknek, hogy nem tudom mert a férjemtől kaptam ajándékba. Eleinte ez nem jutott eszembe, akkor azt mondtam h egy ilyen kutya ára 30 000-250 000 Magyarországon. Volt aki megkérdezte, hogy jó de ő mennyi volt? Mondom ő normálisabb helyről van. Azt mondja jó de konkrétan mennyi? -Hát ekkora parasztot komolyan! Azóta kerülöm. Ja és azt mindenki tudja a környéken, hogy ivartalan, és szerencsére nem is a fajta mintapéldánya külsőre, mert munkavonalú.
2014. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!