Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt mire véljem, és hogy...

Ezt mire véljem, és hogy értelmezzem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy terelőkutyáim annak, akiket kennelbe rakok amikor nem vagyok otthon. Ezen kívül több tucat nyúl és szárnyas, meg egy macska. Nem az, hogy megtanulták, hogy nem szabad bántani az állatokat, hanem SOHA az életben eszükbe sem jutott ilyen. Mindig ebben éltek, soha a semlegességen vagy néha barátságon kívül semmit sem mutattak, soha egy szál munkám nem volt ezzel.

Az állatok ott sétafikálhatnak az orruk előtt, vagy átszaladhatnak rajtuk, de van hogy kajájukat is megpróbálják ellopni, de egyik kutyát sem zavarta soha. A macskával játszani szoktak, az sem zavarja őket, ha a nyakukba ugrik vagy megüti az orrukat.

Terelő ösztönpróbájuk is van, engedelmes vizsgájuk is. Az élet minden területén ilyenek, sosem okoznak gondot.

Ezek után pár hete arra jöttem haza, hogy egy halott csirke van a kennelben. Nem is tudhatom így, hogy melyik kutya volt, de erős sejtésem van. Semmit nem tehettem, a kutya teljesen semleges volt. Pár nappal később ugyanez megtörtént egy pulykával! Ekkor apám talált rá, és elmondása szerint épp harapta a kutya, ő meg rászólt, a kutya szót fogadott, de apámnak gyakorlatilag 0 köze van hozzá, azon kívül, hogy évente egyszer megsimogatja. A harmadik alkalommal már semmit sem találtam, csak tollakat. Az egyik kutya megevett egy egész pulykát, ami magasabb nála! Se csont, se egy fej, se semmi nem maradt, csak pár toll.

Valószínűleg ilyen többet nem nagyon fog történni, mert mostmár nem repülnek fel a kerítésre az állatok, de sehogy sem tudom ezt értelmezni. A kutya akit gyanítok, azóta is ugyanúgy viselkedik, ugyanolyan kedves és semleges. Már 6 éves, és eddig soha semmi jelét nem mutatta ilyen problémáknak, ebbe az életbe született bele.

Múltkor viszont pár óra újabb semlegesség után egyszer csak "bekapcsolt" és elkezdte kerügetni az egyik puylkát. Semmi idegesség vagy agresszió, csak sétálgatott, mintha terelné. Én csak néztem, nem szóltam rá. Aztán amikor a pulyka felreppent, abban a pilanatban ugrott utána, de még akkor is ilyen lagymatagnak tűnt. Na abban a pillanatban rettenetesen leszídtam, és elküldtem a kennelbe... Azóta is ugyanúgy megy minden, a kutya boldogan szaladgál az állatok között és egyáltalán nem foglalkozik velük...


2014. szept. 5. 13:17
 1/9 Firestorm ***** válasza:
Bocsi,de fogalmam sincsen,viszont kíváncsi vagyok mások véleményére.
2014. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a kutya volt?

Foleg a 3. eset utan elegge.. .fura. (btw, ha tenyleg megevett egy egesz pulykat, az az urulekebol is kiderul)

Nekem igy gyanusabb, hogy roka jar nalatok, es az oli a joszagot - az elso, es masodik esetnel elkergettek a kutyak (es a doglott allatot kajank nyilvanitva enni kezdte a kutya (biztos ehes volt)) a harmadik esetben viszont a roka lelepett a zsakmannyal.

(Roka helyett lehet amugy ember is, nemtudom. Valami ragadozo, ami nem a kutya)

2014. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett róka vagy nyest is. Elég furcsa, hogy 6 évig nem volt semmi, most pedig ez megy.


Ha tényleg a kutya volt, csak annyit tehetsz, hogy figyeled és ha rajtakapod, akkor megbünteted. Persze nem veréssel, mert az semmit nem old meg. Mennydörögve ráordítasz, hogy NEM!!! és a grabancánál fogva elvonszolod. Elzárni a kennelbe mondjuk azért lenne fura, mert eredetileg az nem a "bünti-sarok", hanem a "nyugalom szigete", ahol addig lebzselnek míg haza nem érsz.

2014. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálta a vadászatot, jó volt, nem volt megtorlás, rászokott. Remélhetőleg ezzel, hogy a megfelelő pillanatban kapott büntetést, rájön, hogy ölni nem szabad.
2014. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vagy pedig egy ilyen állat volt:

https://www.youtube.com/watch?v=YoB8t0B4jx4#t=60


lol:DDDDDDDDDDDDDDDD

2014. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának igazából az a természetes,hogy vadászik.Nincs beleírva a nagy könyvébe,hogy tilos.Azzal,hogy pont akkor elkaptad,jól időzítettél és vsz.arányosan büntettél már tudja,hogy ez tilos.Ha a tekintélyed is erős,nem lesz több ilyen eset.
2014. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy kutya volt mivel említettem, hogy a KENNELBEN történt az eset. És kerítésen sűrű háló is van. Mivel a szárnyasok éjszaka a kennel kerítésen ülnek, és nappal is repülnek, gondolom beestek. Ezen kívül a gyanusított kutya hasa kétszer akkora volt, pedig nem adtam neki aznap enni. Az egyetlen különbség a 6 év alatt, hogy idén régebb óta vannak kint az állatok a kertben, de régebben is rendszesen voltak kiengedve, és a kutyákat is mindig vittem hozzájuk ismertetni.
2014. szept. 5. 23:36
 8/9 A kérdező kommentje:
21:45, de egy terelő kutyáról beszélünk. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem műkdötött volna a terelős dolog évszázadokon vagy ezredeken keresztül.
2014. szept. 5. 23:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem egy ekkorka kennelbe tenné be egy ragadozó a lábát, a kutyák sosem engednék, plusz ott a macska is... Különben meg városban lakunk, ennyire mélyen rókák nem is jönnek be.
2014. szept. 5. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!