Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Milan energiaszintekről...

Cesar Milan energiaszintekről beszélt, hogy van nagyon magas, magas, közép és kisszintü energiaszint, érdekelne, hogy egy németjuhász melyik kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés
Nincs kutyám szóval ne mondjatok olyant, hogy jobb lenne nekem kutya nélkül, csak szimplán szeretem tudni a dolgokat még akkor is ha lehet, hogy soha az életbe nem fog kelleni :D
2010. jan. 18. 01:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

hát én azért eléggé értek a kutyákhoz, de Cesar Milan kicsoda? Mit fejtett ki? Mik ezek az energiaszintek?

Ha az elméletét nem ismerjük akkor sztem nem is tudjuk besorolni őket...

Egyébként igy sztem, fajtát nem is lehet besorolni engergia szintekbe...inkább egy-egy kutya személyiséget...

2010. jan. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Hát én ismerem a nevet de nem nagyon érdekel mit csinál a kutyákkal. Nálam nem kell semmilyen energiaszint, egyszerűen olyan kutyát választok aki illik hozzám és rendesen nevelem, a jelleméhez mérten. Manapság ezt is túlmisztifikálják mint a gyereketszülést/nevelést...
2010. jan. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát pl van egy kutya ami nagyon mozgást mozgást igényel, van amelyik nagyot, van amelyik közepeset és van amelyik lusta és nem akar mozogni


Tulajdonképpen a mozgási igények az energiaszintek

2010. jan. 18. 01:15
 4/14 A kérdező kommentje:
2010. jan. 18. 01:21
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Anyám és ehhez miért kell ez a csávó! :O Ezt szerintem mindig is tudta mindenki hogy nem minden kutyának egyforma a mozgásigénye oO Tényleg túlbonyolítják a dolgokat...
2010. jan. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen, valószinüleg tudta


de ezt azért magyarázta meg, hogy a gazdik tudják, hogy miért frusztráltak a kutyájuk, és miért nem követi őt hogyha a kutyája a magas energiába tartozik mikor a gazdi csak közép

2010. jan. 18. 01:38
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezt nem kell túlkomplikálni. Nekem fehér pulim van nagy a mozgásigénye, mert ő ilyen fajta.(hajtókutya)
2010. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

aki nem ismeri : cessar millan egy elismert kutyakiképző ( hülyén hangzik, de ő a "kutyával suttogó" )

a A National Geographic Channel nevű kis vidéki tv-n futó sorozata a világ sok-sok országában siker volt :)!!!( M.ó-n még nem adták )

tehát valószínűleg ért hozzá !

az energia szinten a következőt értheti -...szerintem:

kevés kivételtől eltekintve nem csak a fajtától függ az energiaszint , de tény hogy a hasky, magyar vizsla , egyes ölebfajták , a terrierek sokkal mozgékonyabbak, mint mondjuk a németjuhász .

az energiaszinten a kutya napi mozgásigényét értheti . ( az én olvasatomban)

a jól lemozgatott, ( lefárasztott kutya jobban figyel rád, könnyebben tanul, és sokkal-sokkal nyugodtabban viselkedik, mint az energiáit kiadni képtelen kutyák ( a szabadban mindíg pórázon az udvarban pedig kicsi kenelben tartva ).

egyszerűen arról van szó, hogy a kutya - farkas a VADONBAN napi 15-28 órát pihen , de a többi időben élelem után jár-vadászik stb.

a németjuhász alapból munkakutyának lett tenyésztve . ezért az energia szintje nem túl magas .

a szánhúzó kutyák, a terrierek, a juhászkutyák közül egypár viszont magas energiaszintel rendelkeznek .

hasky futhat napi 40-80 km-t ,és húzza a szánt, a border collie napi futásmennyisége is több mint 20 km ,és NEM FÁRADNAK EL NAGYON !

egy jagd terrier , idegrendszere megsínyli ha nem rohangálhat, labdázhat ,mozoghat eleget !

egy németjuhásznak sokkal kevesebb mozgás, de sokkal több munka kell .szerintem.

2010. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egésznek az a lényege, hogy divatból az ember ne tartson beagle-t, westit, jagd-ot. A terrierekhez megfelelő hozzáértő gazdi kell, mint a vadászkutyákhoz is. Kis méretük ellenére erős kezet és/vagy sok mozgást igényelnek. Kutyavállalás előtt meg kéne az embereknek ismerkedniük az adott kutya igényeivel, nem elég a méretét tudni és megelégedni azzal, hogy tetszik, mert így néz ki.
2010. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én olvasatomban az energiaszint inkább a személyiségből fakad. Persze a fajtának van befolyása a mozgásigényre, és az energiaszint ezzel természetesen össze is függ, de ha a saját kutyáimat nézem, a tacskó keverékemnek sokkal nagyobb az energiaszintje, mint a borderemnek, pedig kisebb a mozgásigénye.

Tehát ne a fajtát nézd az "energiaszint" szempontjából. Cesar az egyik kisfilmben meg is említi, hogy az emberek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a fajtának, pedig az a tény, hogy a kutyád elsősorban állat, másodsorban kutya, és csak ez után lényeges szempont a fajta, így jobb, ha az adott egyedet vizsgálod, mint a fajtáját. Fajtán belül is vannak temperamentumosabb kutyák, egyik ilyen, másik olyan, pedig ugyanahhoz a fajtához tartoznak. (Amúgy nekem nagyon szimpatikus Cesar Milan, bár az energiaszintet inkább temperamentumnak titulálom.) És való igaz, ha kielégíted a kutya mozgásigényét, akkor sokkal könnyebben kezelhető, mintha tele lenne felgyülemlett energiával. Szóval ez az energiaszint dolog felfogható temperamentumnak, kisugárzásnak, személyiségnek. Mikor kutyát választasz, fontos, hogy olyan EGYEDET válassz, aki passzol a Te személyiségedhez. Lusta gazdival egy pörgős kutya nem lesz boldog, egy félszeg, visszahúzódó emberhez pedig nem való domináns kutya, mert 99 %, hogy a fejére fog nőni - ez pedig sem a kutyának, sem a gazdának nem jó.

2010. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!