Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a párzó mozdulatokról?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kiskutyám és ha van rá alkalma akkor rámkapaszkodik es kezdi csinálni "ezt a dolgot". Tudom jogy ez rosz és ezzel azt mutatja ki h o a falkavezèr. Próbáltam leszoktatni, kisebb nagyobb sikerrel. Eleinte többször csinálta, most már kvesebbszer.

Az lenne a második kérdésem, hogy hogyan lehet leszoktatni a harapdálásról? Már van pár seb a kezemen, es tudom hogy jatszik, de ez nekem faj.

Az utolso az lenne, hogy van a kerítésünkon pár lyuk, ahol ki tud bújni (most biztos helyen van). A lyukak a kerites szelen vannak. Mit tegyek oda, hogy ne tudjon kimenni? Most ideiglenesen köveket raktam oda, de ha nagyon ki akar menni akkor biztos h ki fogja szedni a köveket. Valami stabilabb dolog kéne.


Bocsi a hosszú szöveg miatt :)



2014. szept. 6. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, ha rád kapaszkodik, akkor rászólsz, hogy NEM! és eltaszítod magadtól, ha kell, akkor a grabancánál fogva vidd arrébb 5 méterrel és hagyd ott. Annyiszor megismétled, ahányszor csinálja.


Másodszor, ő még egy kölyökkutya, nem tud pirospacsizni, ő a szájával ismerkedik a környezetével, ahogy a kisbabák is a szájukba vesznek mindent. Ha fáj, akkor felvisítasz, mint ahogy a kiskutyák szoktak, ha a másik túl durva vele, abbahagyod a játékot, otthagyod. Érdemes adni neki amúgy valami rágható játékot, hogy könnyebben menjen a fogváltás.


Harmadszor pedig nem pakolászni kéne, hanem megcsinálni a kerítést. Szögelj addig deszkákat oda, amivel lefeded a lyukakat, azokat tuti nem szedi le.

2014. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Ha rádmászik, hangos, határozott nem! és a grabancánál fogva határozottan szedd le majd hagyd egyedül. Egyszerűen ne engedd és mindig szankcionáld. Harapdálás szintén. Hangos nem! majd egyedül hagyod. Ha ebből sem ért akkor a nem után az orrára csapsz. A lényeg, hogy mindig következetes legyél, soha ne csinálj olyat, hogy valamit néha szabad néha nem, követeld meg a tiszteletet és a szavad legyen szent. A kerítésre nem tudok mit mondani, mi csirkehálóval oldottuk meg a lyukakat.
2014. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!