Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat evett a kutyam es most...

Sokat evett a kutyam es most rosszul van, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Tegnap este nagyon belakott a kutyusom es most elegge rosszul van, nem olyan aktiv, mint szokott lenni, latszik rajta, hogy nincs jol folyik ossze-vissza a nyala stb...Mit adhatnek neki, hogy jobban legyen, mert ma Vasarnap es meg allatorvost se tudok hivni...Segitsetek kerlek

2014. szept. 7. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

hogy lehet az, hogy nagyon belakott?

Nálam egyszer fordult ilyen elő, mikor más gondoskodott a kutyákról 2 napig: hiába pontos leírást adtam az etetésről, nyitva hagyta a táptartót és a kutyák persze rájártak... 5kg kaja fogyott egy nap. Na hát mondani sem kell, én rohantam haza, irány az állatorvos.

Jobban járnál, ha keresnél neki egy ügyeletet, vagy felhívnád a saját dokitokat, hátha ad valami tanácsot legalább, mert súlyos következményei lehetnek

2014. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs gyomorcsavarodása, akkor majd elmúlik magától. Ha gyomorcsavarodása van, akkor elpusztulhat.

Miből evett olyan sokat?

Semmiképpen NE mozgasd, ne futtasd, és ne adj neki semmit, kivéve friss vizet, amennyit kíván. Hadd pihenjen.

Ha hány, az jó jel. Ha csak öklendezik, fájdalmat jelez vagy a hasa elkezd hordószerűre puffadni, akkor AZONNAL keríts állatorvost a föld alól is, mert különben a kutya nem éri meg az estét.

2014. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egyszer ilyen. Kb 2-2.5 kg darált húst evett meg, és akkora lett a hasa, mozogni is alig bírt. A kocsi mellé cammogott az árnyékba, és ledőlt. Tettem mellé tálba friss vizet, és békén hagytam. Semmi baja nem lett.

Várj vele, jobban lesz. Azért tartsd rajta a szemed.

2014. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egy állatorvosnak azért megmutatnám (mert ügyelet MINDIG van!), de valószínű csak túlette magát. Azért fontos az orvos, mert ha gyomorcsavarodása van akkor azt nem fogja túlélni.

Ma ne adj neki semmit friss víz mindig legyen előtte. Nem tudom mennyit evett, de ha extra sokat akkor holnap se nagyon egyen. Ha holnap már jobban lesz akkor rizs répával és egy kis csirkemellel. Harmadnap már mehet a szokásos étel. A lényeg hogy diétázzon 1 vagy 2 napot és ha gyomorcsavarodást észlelsz (sikertelen hányás, felpuffadt kutya stb) akkor irány az orvos!

2014. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen kutya és mit evett tegnap?
2014. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsere mar jobban van...koszonom a valaszokat!!:)
2014. szept. 7. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!