Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita kiskutyát akarok venni...

Akita kiskutyát akarok venni csak nem tudom hogy hol sajnos, ha valaki tudná kérem küldjön üzenetet vagy irjon?

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 19:52
1 2 3 4
 11/38 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
És kutya tanitoként nem tudod, hogy nem veszünk kutyát csak tenyésztőtöl? Vagy azt nem tudod, hogy mennyi egy egészséges fajtatiszta kutya ára???
2014. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, teljesen egyetértek az előttem szólóval. Ha senki sem vásárolna szaporítótól kiskutyát, akkor lassan abbahagynák a felelőtlen túltenyésztést. Egy kutyakiképzőnek ezt tudnia kellene. Őszintén szólva ezek után nem javaslom neked ezt a fajtát.
2014. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
tudjátok nem az a fontos hogy most tenyésztő vagy csak van és eladja nem az külömbözteti meg a kutyát hogy hol veszük hanem a személyisége -_-
2014. szept. 9. 13:12
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Te tutira nem vagy kutyatanító, mert egy kutyákhoz értő ember nem így gondolkozik, de pont a hozzád hasonlók miatt élnek meg a szaporítók!
2014. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy a kutya személyisége pont hogy a szülőktől függ. Tehát attól hogy tenyésztőtől veszed e vagy sem nagyon sok minden múlik. Pl. hacsak úgy megveszel egy tk nélküli kutyát, honnan tudod hogy az szülők nem állnak e rokonságban, lehet hogy gyenge idegrendszerrel rendelkeznek vagy épp örökletes betegségük van. Nem hiszem hogy rendelkeznének a megfelelő szűrésekkel. Lehet hogy egy keverék kutyánál nem jönnek elő olyan könnyen a betegségek,de az akita egy érzékeny fajta, annak ellenére hogy ősi típus. A beltenyésztés miatt olyan problémák is kialakulhatnak amire még csak nem is gondolsz. A tenyésztő nem azért kér el 2-300 ezer forintot alsó hangon egy kis akitáért, mert a törzskönyvet fizeted meg. Hanem azért mert tudatosan tenyészt, figyel a rokoni kapcsolatokra, arra hogy milyen jellemű és küllemű szukát milyen kannal hoz össze,több éves szakmai tapasztalattal rendelkezik,megvannak a kutyák kötelező szűrései és tenyésszemlén is részt vettek, így egészséges kiváló idegrendszerű kölyköket kaphatsz tőle. vannak ismerőseim akiknek szaporítótól van akitájuk, nahát ég és föld a különbség a tudatosan tenyésztett és a szaporítótól származott kutyák között. Már csak ránézésre is másabb a színvonal. Ezenkívül ezeknek az ismerőseimnek állandóan dokihoz kell hordaniuk a kutyájukat, mert mindenféle betegségek előjönnek náluk, plusz nagyon gyatra az idegrendszerük.
2014. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
vegyétek észre magatok ti azt nézitek hogy hogy néz ki meg hogy díjnyertes meg stb. de ez nem igy van én ugy letem kutya idomár hogy ugy bántam a kutyákal mint a barátomal családomal és tudják hogy én ki álok értük és nem hagyom hogy ilyen m*rhák mint ti bántsák őket -_- szánalmas
2014. szept. 10. 14:55
 17/38 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az, hogy a kutyádat megtanítottad ülni, az még messze nem szakma..és főleg nem hivatás...
2014. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt szó nem volt díjnyertes szülőkről és világhírű kennelekről, mert akkor nem 200-300 ezer forintról beszélnénk neked, hanem 600-1 millió ft-ról. Az akitának van ára, ritka kutya, nem hasonlítható össze egy németjuhász piaci értékével pl. Senki nem bántotta a nem tk-s túltenyésztett kutyákat, itt mindenki téged akar megóvni attól, hogy mondjuk pár hónaposan meghaljon vagy örök életére beteg legyen a kutyusod. Én végignéztem az olxen lévő hirdetéseket, ahol 50-60 ezerért kínálnak kiskutyákat és köze nincs az akitákhoz. Sőt olyat is láttam már hogy amerikai akitát kevertek japánnal, vagy olyan gyenge minőségű akiták utódjait árulták akiket tenyészteni sem szabadna.És nem a küllemről beszélek mert az csak egy dolog. Bár ha neked úgyis mindegy hogy néz ki, akkor miért ragaszkodsz az akitához? Díjnyertes huskyt már 100.000ért kapsz, tehát gondolom hobbi minőségűt még olcsóbban. Vagy mégjobb, ha elmész a menhelyre és kihozol egy gyönyörű kölyköt akinek ezzel megmented az életét. Akitát csak akkor vegyél,ha meg tudod magadnak magyarázni miért is ragaszkodsz a fajtához, miért nem jó neked más, hisz mint írtad, az árát nem tudod megfizetni.

És akkor az etetéséről még nem is beszéltünk.Mi van ha csirkeallergiás és speciális tápot kell neki venned? Az havonta kb. 15.000 Ft... Nekem a 13 kg Acana Puppy Large épphogy kitartott egy hónapig és 18.000 Ft-ba került ha netről rendeltem.

2014. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító:

[link]


[link]


[link]


[link]


Tenyésztő:

[link]


[link]


[link]


Szerintem ezeket azért nézd át... itt csak a küllemi különbséget látod ugyan, de hidd el hogy jellemre ugyanolyan mások ezek a kiskutyák..

2014. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
köszönöm a kritikákat de már találtam 35.000 ért fajtiszta akitát krémet nagyon szép és örülök neki hog találtam nagyon okos és meg bizható és nem kenelből vetem !! -_-
2014. szept. 10. 18:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!