Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "diszkrimináció" avagy mért...

"diszkrimináció" avagy mért ítélik a nagy testű kutyákat?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok a véleménytekre-történeteitekre. kérem az írjon, akinek a kutyája méretéből adódóan volt már, negatív megítélése vagy tapasztalata.

2014. szept. 8. 10:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kuvaszomra a faluban minden szembejövő elmondja, hogy

1) nyolc éves korukra megkattannak és le kell őket lőni, mert az apját is megtámadta a kuvasza, még szerencse, hogy láncon volt;

2) van a fejükben egy csont, ami nyomja az agyukat, a körösztapja unokaöccsének a kuvasza is megbolondult....

3) negyven éve tart kuvaszt és a világ legjobb kutyái. :)


Amikor a városban sétáltatom akkor a következő megjegyzések szoktak jönni:

1) De szép komondor!

2) De szép komondor! Le van nyírva a szőre?

3) De szép golden retriever!

4) Mekkora kutya! Nem harap?

5) De cuki! Meg lehet simizni?

6) Milyen fajta? Kuvasz? Azok nem megbolondulnak öregkorukra?


A tömegközlekedési eszközökön általában inkább rokonszenvező, mint csúnya pillantásokat kapunk (hála a két szép szememnek :) ), annak ellenére, hogy sokszor erősen szőröz a kutya, és a szájkosárral elég "félelmetes" feje van.


Kimondottan ellenséges megnyilvánulásokat általában gurulószatyros vénasszonyoktól és megkeseredett öregemberektől szoktunk kapni (a "majd jól széttép valakit"-től a "minek szaratja ide"-ig bezárólag). Ezeket fel sem veszem.

2014. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam még a kutyám méretére vonatkozó beszólásokat (egy 20 kilós kutyám van, előtte 70 kilós volt), én is csak magár a kutyára, viszont amikor egy rokon törpekutyáját (5 kilós kis cuki mix) sétáltattam, kaptam megjegyzéseket (pl. "Tedd zsebre")
2014. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
óh, a "minek szaratja ide" jelzőt, ma csak kétszer mondták, két sétánál. a reggeli sétából visszajövet, meg állt szaglászni, és már ordibált is a vénasszony: ez nem kutya wc! a déli sétánál dettó két vénasszony: látod ilyen nagy kutyákkal járnak, ide szaratják őket! az persze senkit nem zavar ha egy yorki hugyozza oldalba a dohányboltot-buszmegállót ( az enyém csak füvön végzi a dolgát, betonon soha ).
2014. szept. 8. 14:41
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
11-es. Vicces, mert nekem a komondort szokták kuvasznak mondani. :D
2014. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
52%

Méret miatt csak a kis kutyások szokták felkapkodni, elrángatni a kutyájukat.

A legtöbb negatívum magával kutyával kapcsolatban történt

2014. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kutyám, de én pl. a kis termetű kutyákat nem szeretem.
2014. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!