Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti örökbe fogadnátok egy...

Ti örökbe fogadnátok egy cuki, fajta tiszta Shar-pei kutyust?

Figyelt kérdés
Pár éves kutyi nagyon barátságos, egyetlen kis hibája oxigénhiánnyal született, néha oldalaz, és ritkán 2-3 másodpercre elfekszik...

#kutya #örökbefogaás
2014. szept. 8. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem, mert ez a kutya bár olyan cuki kicsinek, de túltenyészett, egészségtelen fajta kutya. Több a gond vele, mint az öröm, és nekem anyagilag nincs rá keretem, hogy állandóan orvoshoz rohanjak vele..
2014. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Én nem. Nem szeretem ezt a fajtát. Amúgy meg ha fajtatiszta lenne (tehát ugye elvileg van tk-e), akkor már nem élne, mert normális tenyésztő az szelektál és nem tart meg gyenge egyedet. Lehet lepontozni, de ez így van.
2014. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez totálisan a Te döntésed, gondold át, hogy anyagilag megengedhetsz-e magadnak egy beteg kutyust, és lesz-e elég lelki erőd nézni, ha esetleg ebből komolyabb gond lesz. Hallgass a megérzésedre, mi nem dönthetünk Helyetted!
2014. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha feltetted ezt a kérdést, akkor a válasz NEM! Ha magad szeretnéd örökbefogadni, nem csak a kíváncsiság miatt kérdezed, akkor inkább válassz egészséges kutyust. A második amit írt, hülyeség. Egy beteg egyedet nem ölne meg egy tenyésztő sosem. Megtartaná, és kivonná a tenyésztésből, de megölni? Hivatásos, tapasztalt tenyésztőknél is előfordulhatnak beteg kutyusok, ritkán ugyan, de létezik ilyen.
2014. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a fajta, ezért nem. De nem is nekünk adódott ilyen lehetőség, hanem ezek szerint neked. :) Gondold át, amit előttem már írtak, hogy anyagilag és lelkileg bírod-e a betegséggel együtt.
2014. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az embernek sok gondja van mindig, de ha még egy szegény talpraesett kutya is jönne, akkor futni ide-oda érte nehéz lenne.

Cuki meg minden, de még ha tetszene is a fajta, akkor se tudnék ehhez a mozgáshoz hozzászokni.

2014. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutya 6 éves, elég lusta kutyafajta, de nem beteges nem igényel orvosi ellátást, csupán az évi egyszeri oltást veszettség ellen. Egy családnál volt 6 hetesen vették meg tenyésztőtől, de ezzel a tudattal, komoly családi problémák miatt válnánk meg tőle. Szülésnél a szülőcsatornában ragadt, és addig ott volt, míg az állatorvos nem érkezett meg, ő segítette a világra.
2014. szept. 8. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:
En orokbe fogadnam.
2014. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is örökbe fogadnám. Szerintem nagyon bájos a kinézete ennek a fajtának :) Ha csak ennyi a gond vele amit írtál akkor az ne tartson vissza.
2014. szept. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Örökbe fogadnám :) aranyos és barátságos kutyusok, nincs probléma velük, egyetlen hátránya a betegsége.
2014. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!