Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok...

Milyen kutyafajtát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Tehát lakás (54 nm) a ház mögött nagy "sétáltató hely" kis "kutyajátszótér". Olyan kutyát szeretnék ami 150.000 ft alatt lenne.

A séták:

Reggel: 30 perc

Délben: másfél óra

Este: 30 perc

Késő este: 5 perc

Szeretném ha gyerekbarát lenne és nem olyan "icipici" lenne mint pl.: egy csivava.

Amik tetszenek (és ajánlotok nekem) : Cavalier King Charles Spániel, West Highland White Terrier, Foxi, és bármilyen spániel.

De nyugodtan írjatok más nekem való fajtákat is. Köszi!


2014. szept. 8. 20:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Akkor olvass utána ezeknek a fajtáknak, és ha kitaláltad melyik felel meg minden igényednek, akkor keress egy tenyésztőt. Ennél többet mi se tudunk mondani...
2014. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi, de milyen fajtákat ajánlotok nekem? Úgyértem, hogy mondjuk csak nem ajánlanátok nekem egy Magyar Vizslát....:) De azérz köszi!
2014. szept. 8. 20:19
 3/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb a Cavalier King Charles Spániel vagy az ír szetter.
2014. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bolygó Hollandi válasza:
14%

"Olyan kutyát szeretnék ami 150.000 ft alatt lenne."

Gazdag lehetsz :D. Annyi rám nem megy el egy hónapra. Mindenképpen valamilyen terriert, de ne legyen valami undorító macskaméretű valami, amit még a gördeszka is halálra gázol :)

2014. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Az, hogy gyerekbarát, az csakis rajtad múlik. Hozzá kell szoktatni és nem szabad hagyni, hogy a gyerek szekálja. Ráadásul egy kölyök kutya bizony harapdálni fog az elején, elég éles fogai vannak.


Terriert semmiképp nem ajánlok. Pörgős vadászkutyák. A spánieleknél pedig a küllem vonalból érdemes választani. Nem csak mozgás kell egy kutyának, hanem feladat is, érdemes megtanítani, hogy hozzon vissza tárgyakat. :) Meg a trükkök is fárasztják a buksiját, amit nem azon tör így, hogy hogyan rendezze át a lakást, ha egyedül marad.


Az agár is jó lehet, a tévhitekkel ellentétben nem örökmozgó. Bent jól elvan, ha kifuthatta magát lent. Neki inkább mozgásigénye van, mint feladat, de persze velük is kell rendesen foglalkozni. Ismerek egy magyar agarat, aki még nyüstölni is hagyja magát a gyerekeknek, tehát simán összeszoktatható velük.

2014. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Én a foxit ajánlom ! Imádnivaló !! Nekem foxim volt, és nagyon okos volt. Alig kellett tanitsam. Kb 10 perc alatt megtanulta az apportírozást,5 perc ül, fekszik, pacsi. Soha nem sétáltattam pórázzal, jòtt magától ugánnam :) A foxik okos kutyusok és gyerekekkel is jól elvannak :)
2014. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Jack Russel terrier sem rossz, itt a szomszédban az volt egy ideig, amíg el nem költöztek. Mindenhová követte a gazdit, kocsiban is szépen utazott, nyugodt kis kutya volt, még most is az, csak idén elköltöztek.
2014. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincs konkrét elvárásod, akkor menhelyről is menthetnél...
2014. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Nekem westiem van (9 éves) és nagyon jó fajtának tartom. :) Ugyan kis testű kutya, mégsem kényes (állatorvoshoz csak oltásokért kellett mennünk még, más baj nem volt), szereti és bírja a sétát, a játékot. Karakán, kicsit néha önfejű, de megfelelő neveléssel nem fog elkanászodni. Jól és gyorsan tanul, egy évesen elvittem kutyaiskolába, nagyon élvezte. :)

Anno azt olvastam, barátságtalan az idegenekkel.. ŐŐ, nagyon nem. :D Az enyém pici korában mindenkihez szaladt volna oda egy kis fülvakargatásért.. :) Egyébként a mai napig nagyon ragaszkodó és jó kedvű kutyus, bár már nem fiatal. Jön utánunk a lakásban, lefekszik abban a helyiségben, ahol vagyunk, odabújik. És más városban tanulok most, de amikor hazamegyek, úgy örül, mint egy kisgyerek karácsonykor. :)

Érzékeny a gyomra, szóval azért nem ehet akármit, de mi Royal Canin táppal (jobb fajta) keverve kevés sült vagy főtt hússal megoldottuk ezt a gondot. (A zsíros dolgokat nem bírja, tehát ne vele akard eltüntetni az ebédmaradékot.. :) Amúgy sem szabad asztaltól etetni.)

Kozmetikusra kell költeni két havonta, ez 5-6000 Ft, de amiket felsoroltál, mindnél így van, szóval remélem ezt belekalkuláltad.


Hirtelen ennyi, de kérdezz nyugodtan, ha kíváncsi vagy még valamire. Van sok kutyás ismerős, amit látok: a spánielnek kényes a füle és sajnos hajlamosak megbolondulni és agresszívvá válni a foxi pedig nagyon izgága és kíváncsi, nem egy nyugodt fajta, sok-sok-sok-sok türelmet és kitartást igényel. De mit mondtam, minden következetes nevelés függvénye. Na és egy jó tenyésztőé. A westie egyébként belefér a "költségkeretedbe".

2014. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A foxik nagyon nem divatfajták most, szerintem elég nehéz is lehet eladni őket, úgyhogy gondolom az áruk sem az egekben van. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy egy foxinak elég ennyi mozgás, örökmozgók körülbelül... :) Meg kell neki tanítani, hogy ne rombolja szét a lakást két séta között.
2014. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!