Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szerettek a nagy ill. kis...

Mit szerettek a nagy ill. kis kutyákban?

Figyelt kérdés

előnyök / hátrányok kis & nagy kutyáknál

remélem érthető

ha nem akkor:

Milyen előnyei ill. hátrányai vannak a nagy ill. kis testű kutyáknak?


2010. jan. 18. 19:45
 1/6 anonim válasza:
33%

Kis kutya előnyei:ha lakásban tartod kis helyet foglal, viheted akárhová, nem eszik sokat.

Kis kutya hátrányai: a legtöbb kis méretű kutya elég harcias, és félti mindenét, persze ez nevelés kérdése de ez elég nagy baj minden fajtánál.

Nagy kutya előnyei:biztonság,őriz és véd, szerintem sokkal barátságosabbak is és jobban nevelhető.

Nagy kutya hátrányai:sokat eszik, sok hely kell neki, ha lakásban vagy kis kertben tartod nem árt sétáltatni, habár ez a kiskutyánál is van.

Nekünk nagy kutyánk van nagy kerttel, enm igényli a sétát nagyon 1 héten egyszer viszem ki a nagyrétre.

Volt mindkét mértűből csak tapasztalatokat írtam.

Németjuhász van jelenleg is, és pincsi volt a kicsi csak ő megszökött és sajna nem talált többet haza.

2010. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kutya, nagy szőr, pihe-puha, meleg, olyan mint egy plüss medve. Jó hozzábújni, dögönyözni. Nem egy hiperaktív, állandóan pörgő kutya, de a világ végére is elmegy a gazdival. Nem is tudnám elképzelni, hogy kis kutyám legyen.
2010. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

számomra a nagy kutya hátránya az lenne, hogy: sokat eszik, a túl kicsi kutya hátránya meg az, hogy félnék, hogy rálépek, vagy bebújik a szekrénybe és rácsukom az ajtót, meg ilyenek (egyik macskánk gyerekkoromban sajnos az ágyneműtartóban halt meg, azóta félek az ilyen kis méretű állatoktól, akik pl. ilyen helyre be tudnak bújni...

én a közepeseket szeretem :)

2010. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Számomra a kiskutya(csivava,bolognese, az ilyen divatkutyák, nem kutyák...nálam a kutya Jack russel terriernél kezdődik...olyan magasságban kb...
2010. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy kutya előnyei: nem száll el, ha barátságosan megpaskolod a hátát, meggyőzőbb testőr. Hátrányai: sokan félnek tőlük, sokat eszik, nehezebb magaddal vinni, lakásban nehezen fér el.

Kis kutya: szinte mindenhova magaddal viheted, kis lakásban is elfér, keveset eszik, de mindenki meg akarja simogatni, akkor is, ha nem akarod, gyakran nehéz komolyan venni és emiatt könnyen a fejedre nő, nem elég meggyőző testőr, hiába támad, ártalmatlanítani is könnyebb.

2010. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van mindkettőben tapasztalatom.

Nekem német dogom volt, előnye hogy nem mertek tőle bejönni, pedig ha tudták volna milyen jámbor fajta. Viszont rengeted utó kert munkát hagyott maga után, ahova lépett ott fű nem termett, az ürülék felszedése is embert kívánt, nehezebb volt vele utazni, havi 20 kg tápot fogyasztott, nyáladzott, a játékhoz meg kellett kapaszkodni valamibe hogy talpon tudjak maradni.

Most shih-tzum van, bárki bejöhet tőle, de jól jelez, a szőre munka igényes, de könnyű vele utazni, állandóan lakásban lehet, ágyban aludhat, keveset eszik, nem kell utána annyit takarítani, hozzám testhez állóbb a shih-tzu.

2010. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!