Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 eves nemet juhaszom...

Van egy 3 eves nemet juhaszom es egy 5honapos rotim. Ha mind a 2 ot leviszem setalni a kicsi allandoan csak huz a porazon es jatszana hog szoktassam le errol?

Figyelt kérdés
igen tudom a kutyasuli de sajnos muteni kellet a nemet juhaszt igy egyenlore nem tudom vinni a kicsit.esetleg tudnatok segiteni ebbe a helyzetbe?azt tudom hogy ha huzz kicsit rantsam meg es uzana laza poraz de megis esetleg valami mas tapasztalat aki volt ilyen helyzetbe. koszonom elore is a valaszokat.
2014. szept. 11. 07:48
 1/4 csabika1971 ***** válasza:

Nem teljesen jó amit írsz. Nem meg rántani kell a pórázt, hanem rángatni (finoman). Ezt egész addig kell folytatni amíg oda nem igazodott ahova szeretnéd, ekkor megdicséred, Mikor ismét meglódul fúj hangjelzés és kezd előröl. Ügyelj rá hogy a dicséret és fúj különböző hangsúlyú legyen. A dicséret majdnem kicsit olyan éneklős, míg a "fúj" határozott csattanós.

Légy türelmes egy idő után rájön mit szeretne a gazdi.És jobb lenne ha először csak vele gyakorolnál míg meg nem tanulja miképpen kell pórázon sétálni.

2014. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont a két kedvenc fajtám! De egyszerre sétáltatni a kettőőőőt, háááááááááát nem irígyellek! Én külön sétáltatnám a kölköt, amíg nem sétál szépen! Nekem is volt egyszerre két kutyám, de mikor mind a kettőt sétáltattam, sokkal rosszabb volt, amikor egyedül, akkor szépen sétáltak.... miért műtötték a nj-t, ha nem titok? (Nekem is az van)
2014. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kicsi még csak most tanul. Egyedül kellene vinned. Plusz ne várj még ebben a korban tökéletes viselkedést.
2014. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen nekem is szepen megy ha egyedul van. jo akkor kulon viszem le a kutyust :) momdjuk en a nem szot hasznalom mikor huz. belelzarodasa volt igy surgosen meg kellet muteni de hala istenek sikeres volt a mutet.
2014. szept. 11. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!