Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutya tovább él, mint...

Keverék kutya tovább él, mint egy fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Vagy ez hülye kérdés? :D

2014. szept. 11. 22:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

A 13 szép kor? Nem tudtam. Fekete tacsim lassan tölti a 14-et, pontos kora nem ismert, mert kb. fél-3/4 éves kölyökként fogadtuk be az utcáról, több mint 13 évvel ezelőtt. Nem fajtatiszta, az teljesen biztos, és életében nem volt még beteg. Egyedüli öregséggel velejáró dolga, hogy nem hall már olyan jól, de egyébként még mindig rohan, egyedül a fehér pofaszakálla árulkodik arról, hogy idős eb. :)


Azt tapasztaltam, elsősorban a tacsi-keverékek élnek rohadt sok ideig. :) Náluk mondhatni minimum 15 év, ha baleset nem éri őket.

2014. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
31%
nem él tovább, pláne nem moslékon (házikoszton).
2014. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

ma 23:38


Tudod nagytestűeknél - 42 kg volt a kutya - ez gyönyörű kor. Pláne fajtatisztánál :) De most már tudod. Egyébként én is ismertem 21 éves tacskót.

2014. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
11-es, te még csak fotón láttál kutyát a beírásod alapján.
2014. szept. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

Tudom hogy provokatív a kérdésed de nem élnek tovább és nem szívősabbak. Sok minden függ a genetikátol, és a tartástol.

Megkérdezném tőled hogy a cigányok továbbélnek mint a fehér emberek? Ez éppen így hangzik.....

Ha nem lenne kissebségi érzésed akkor nem irígykednél a fajtatiszta kutya tartókra.


Amúgy nekem 11 éves fajtatiszta canariom van, dolgozik és igen csak aktívan védi a területét. Ahhoz képest hogy 50 kiós molosszer igen csak sokáig bírja. Ezek a tipusú kutyák sokszor még a tíz évet se érik meg. Elötte keverékünk volt, és 5 évesen elvitte a rák. Tehát semmivel se bírják jobban mint a keverékek.

2014. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 sippara ***** válasza:
51%

"Igen, tovább élnek, mert nincsenek túltenyésztve, sokkal szívósabbak."


Elmagyaráznád nekem, mi is az a "túltenyésztés"?


"Nem egy 15 feletti, gyakran 20 feletti keverék kutyát láttam, hallottam."


Iiigen, a Jóska meg eeeeeeekkora harcsát fogott szombaton, a reggeli felest ivó apókák 100+ évig élnek, a kutya megvadul a nyers hústól, a kuvasz megbolondul hat évesen. Hallottuk. Baromság. Élhet kutya 20 évig, ha szerencsés, de NEM azért, mert keverék, és az, hogy x évig ÉLETBEN VAN, nem egyenlő azzal, hogy egészséges.


"Tény, hogy nem agyontenyésztett, betegségre hajlamos állatok."


És újra. Mi az az "agyontenyésztés"? Mitől lesz - szerinted - betegségre hajlamos egy állat?


"...mind házi koszton élt, soha nem volt semmi bajuk."


Harcsa, reggeli feles, nyers hús kategória. A kutya egészségére, szervezetére káros hatással van a túlzott fűszerezés, felesleges neki a kenyér, a tészta, a rizs, a krumpli, nem emészti a gombát, káros számára a hagyma, a paradicsom... soroljam még? Ezek tudod nem falusi Julcsanénje mesélte-típusú szóbeszédek, hanem tudományos tények, és mint ilyenek, nem nagyon képezhetik vita tárgyát, pláne nem egy olyan kommentben, amiben szerepel az "agyontenyésztés" kifejezés (bármit is jelentsen). Értem, hogy a kutyák nagy többsége nem döglik bele a moslékba, de ez nem jelenti azt, hogy egészségesek.


"Azt tapasztaltam, elsősorban a tacsi-keverékek élnek rohadt sok ideig. :) Náluk mondhatni minimum 15 év, ha baleset nem éri őket."


Megoldom neked ezt a hatalmas rejtélyt: a kistestű kutyák tovább élnek, a "tacsi keverékeknek" általában annyi közük van tacskóhoz, hogy kistestűek, legtöbbjük zömök, strapabíró kutya, hiányzik belőlük a tacskóra jellemző testfelépítés, így nem annyira hajlamosak gerincproblémákra, keveset esznek, így a moslékból is csak a jobb jut (bár kérdés, hogy a moslékkal etető gazdit érdekli-e egyáltalán), és adott területen a méretük miatt többet mozognak, mint nagytestű társaik. És akkor ehhez jön még a genetika, meg a tartási körülmények.

2014. szept. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%

Kár itt vitatkozni, meg okoskodni, (és nem hülye kérdés) bizonyított tény (!!!) hogy a keverékek általánosságban véve tovább élnek.


Persze, lehet példálózni egyes egyedekkel, átfedések mindig is lesznek, meg sok esetben ahol keverék kutya van, nem is figyelnek annyira az egészséges tartására, mint ahol fajtatiszta kutyát tartanak, ami befolyásoló tényező , és egyből hátránnyal indul egy keverék.


Ezen kívül keverékek közt is van, amelyik kimondottan rossz géneket örökölt, és fajtatiszták között is vannak fajtára jellemzően egészségesebb, hosszabb életű fajták. Ilyen példákat nyilván lehet sorolni, de a kérdés gondolom általánosságokról szól.


Ugyanolyan tartási körülmények között, figyelve a táplálkozására, orvosi ellátásra, egyéb tartási körülményekre, általánosságban véve egészségesebb, ellenállóbb, és hosszabb életű egy keverék kutya.


Hangsúlyozom, tényekről beszélek, utána lehet járni bármilyen orvosi szakirodalomban.

2014. szept. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%

aha, akkor az extra mini yorki is tovább és mint a fajtatiszta yorki?

nagyobb testű kutyák nyilván rövidebb ideig élnek. de ha egy roti+mittom én puli keverék, az sanszosabb, hogy tovább él, mint egy roti, bár az is igaz, hogy azt a feladatot ami egy rotinak el kell látni, már nem fogja olyan hatékonyan elvégezni.

2014. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem a rommászaporított fajtatisztának hazudott "keverékekről" beszéltem, hanem a klasszikus utcai vegyes "falusi korcsokról".


Mondom, mindig lehet kiskapukat találni, de teljesen fölösleges az okoskodás.

Mint említettem tényekről beszélgetünk, nincs létjogosultsága semmiféle vitának. A tények ilyen makacs dolgok.

Továbbiakban ajánlom a szakirodalom böngészését.

2014. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%

Mutasd már meg a tényeket,hogy hol a hivatalos alátámasztása,annak amit állítasz?


Egy keverék és egy fajtatiszta is élhet nagyon sokáig.

Amit a legelső kommentelő írt,az teljesen fedi a valóságot.

Nagyon sok mindentől függ.


Tehát a kérdés,nem hülyeség,de mégis :D

2014. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!