Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív kutya mellé inkább...

Hiperaktív kutya mellé inkább nyugodtabb kutya kellene? Vagy inkább olyan amelyik bírja az "iramot"?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy második kutyust,de nem tudom milyen vérmérsékletű illene inkább mellé (Német boxer): Olyan amivel egész nap le sem áll vagy ami inkább nyugodtabb.

Ismerőseim szerint teljesen kikészítene minket két ugyanolyan rosszcsont,ezért jobb lenne egy nyugodtabb kutya,és így talán a miénk is higgadtabb lenne.

Szerintetek sem jó párosítás két ugyanolyan (hiper szuper)aktivitású kutyus?


2010. jan. 19. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés két ugyanolyan hiperaktiv kutyus...,sztem egy nyugodtabb kutyust kéne mellé szerezni,igy Ő is talán kicsit lenyugszik!Még egy ugyanolyannal mint amilyen most van nektek,Ti nem birnátok az iramot...:))
2010. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én eddig teljesen abban a hitben voltam,hogy hasonló temperamentumú kutya kutyus lenne jó,mert akkor jól lefárasztanák egymást és nem maradna energiájuk a többi rosszaságra (pl. ásni,bokrot tépni,unalomból szétrágcsálni a kerti szerszámokat..:S)

Meg szegény új,nyugodt kutyuskát mindig cseszegetné,hogy legyen játék,játék,játék...

Vagy ezt rosszul gondolom?

2010. jan. 19. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gondolod rosszul. Ha én lennék, ilyen helyzetben, nyilván a te gondolatmenetedet követném, társ kell mellé, aki partner az energiafelhasználásban :). Mondjuk én fordított felállásban gondolkozok, az enyém mellé meg egy megmozgató társ kellene, mivel a napi 16 órát simán végiglustálkodja:). A kutyák nagy kertészek, ez sajna benne van.
2010. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azért legyen kutyátok hogy az elsőt lefárassza, mert az a ti dolgotok nem az övé. A kutya ma már az ember társa és egy ilyen kutyát nem elégít ki egy másik kutyat társasága. Kette kétszer annyiba kerülnek, kétszer annyi energia, és majd megtanulnak együtt rosszalkodni.

Én azt mondom foglalkozz többet a kutyával, neveld meg hogy szótfogadjon a hiperaktivitása ellenére, és hozz egy olyan kutyát akinek a viselkedése neked tetszik és nem a másik kutyádnak!

2010. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond,hogy szófogadó-e vagy sem,és nem azért szeretnék másik kutyát,hogy a másiknak legyen oszt' jó' van! Nem tudom ezt hol olvastad...
2010. jan. 19. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtabb legyen, de bírja az iramot. Ilyen pl. az ír szetter, a pointer, magyar agár esetleg.

Doberman tökéletes lenne mellé-lemozgatnák egymást, erőben és stílusban is hasonlóak.

2010. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha így van akkor olyan kutyát vegyél aki Neked tetszik, mert nem a másik kutyának veszed, te fogsz vele együttélni. Ha ő nyugisabb és nem akar játszani akkor majd ezt közli, legfeljebb a másik is tanul egy kis türelmet.
2010. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen,jók ezek a fajták,amiket írtál,de mindenképp menhelyről hozunk kutyust (ahogy a másikat is),ott meg ugye nem biztos,hogy pont összefutunk ezekkel a fajtákkal.:)

Igen megoszlóak a vélemények...nem tudom...talán majd a sors eldönti,hogy alakul...;)

2010. jan. 19. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hasonló vérmérsékletű, fizikumú kutyát válassz. Ha nyugodtabb lenne, nem biztos hogy értékelné h a boxi mindig játszana.
2010. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mostanában néztem körül és tele vannak a menhelyek fajtatiszta kutyákkal :O Agarat és dobermann it tuti láttam. Biztos fogtok egy megfelelő kutyát találni!
2010. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!